Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.04.2003, 14:07   #61
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: jedni

Cytat:
Gelo_5 napisa***322;(a)
jedni lubią Trabanta - drudzy Mercedesa.
Decyzja należy do Ciebie.Mam tą nagrywarkę i jestem baaaaaardzo zadowolony.A co do zakupów - nie obawiaj się firmy Sirius-robiłem tam zakupy /są rzetelni i słowni/.Pozdrawiam
Nie rozumiem dlaczego robisz z LG Trabanta a z Sony Mercedesa? Coz takiego jest w tym Sony za 2000zl ze warto wydac te pieniadze? Albo coz jest zlego w LG ze nazywasz ten sprzet Trabantem? Moglem bez zmruzenia oka doplacic 1030zl i kupic Sony'ego ale argumenty typu "bo ja mam najdrozsza i najlepsza" to nie dla mnie. Wybralem LG za 970zl i nie zaluje, robi dokladnie to, co ma robic. A za roznice w cenie kupie sobie sporo czystych DVD-R.

Swoja droga znam niejednego ktory moglby jezdzic Mercedesem S a posiada Poloneza. I slusznie.. sam wyznaje podobna filozofie.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.04.2003, 14:20   #62
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż

.



Myslę, że "uszczypliwe" komentarze zarówno z jednej jak i z drugiej strony są niepotrzebne....

Naprawde na forum powinniśmy używać siły argumentów, a nie argumentów siły języka ( ).

A tak w ogóle to kazdy ma swoje poglądy jak i mozliwości finansowe...

Przy okazji zdecydowałem sie na SONY (już niedługo ) ze względu na naprawdę bardzo pozytywne opinie uzykowników na tym jak i na na zagranicznych forach.... choć ostatnio po Waszych tekstach o LG zaczałem sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem (klamka jednak zapadła!).

Jak trochę ją potestuję to dam znac jak sie u mnie sprawuje .

Póki co pozdrówka dla wszystkich użytkowników DVD+/-RW!

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:20   #63
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż

.



Myslę, że "uszczypliwe" komentarze zarówno z jednej jak i z drugiej strony są niepotrzebne....

Naprawde na forum powinniśmy używać siły argumentów, a nie argumentów siły języka ( ).

A tak w ogóle to kazdy ma swoje poglądy jak i mozliwości finansowe...

Przy okazji zdecydowałem sie na SONY (już niedługo ) ze względu na naprawdę bardzo pozytywne opinie uzykowników na tym jak i na na zagranicznych forach.... choć ostatnio po Waszych tekstach o LG zaczałem sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem (klamka jednak zapadła!).

Jak trochę ją potestuję to dam znac jak sie u mnie sprawuje .

Póki co pozdrówka dla wszystkich użytkowników DVD+/-RW!

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:20   #64
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż

.



Myslę, że "uszczypliwe" komentarze zarówno z jednej jak i z drugiej strony są niepotrzebne....

Naprawde na forum powinniśmy używać siły argumentów, a nie argumentów siły języka ( ).

A tak w ogóle to kazdy ma swoje poglądy jak i mozliwości finansowe...

Przy okazji zdecydowałem sie na SONY (już niedługo ) ze względu na naprawdę bardzo pozytywne opinie uzykowników na tym jak i na na zagranicznych forach.... choć ostatnio po Waszych tekstach o LG zaczałem sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem (klamka jednak zapadła!).

Jak trochę ją potestuję to dam znac jak sie u mnie sprawuje .

Póki co pozdrówka dla wszystkich użytkowników DVD+/-RW!

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:20   #65
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż

.



Myslę, że "uszczypliwe" komentarze zarówno z jednej jak i z drugiej strony są niepotrzebne....

Naprawde na forum powinniśmy używać siły argumentów, a nie argumentów siły języka ( ).

A tak w ogóle to kazdy ma swoje poglądy jak i mozliwości finansowe...

Przy okazji zdecydowałem sie na SONY (już niedługo ) ze względu na naprawdę bardzo pozytywne opinie uzykowników na tym jak i na na zagranicznych forach.... choć ostatnio po Waszych tekstach o LG zaczałem sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem (klamka jednak zapadła!).

Jak trochę ją potestuję to dam znac jak sie u mnie sprawuje .

Póki co pozdrówka dla wszystkich użytkowników DVD+/-RW!

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:20   #66
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż

.



Myslę, że "uszczypliwe" komentarze zarówno z jednej jak i z drugiej strony są niepotrzebne....

Naprawde na forum powinniśmy używać siły argumentów, a nie argumentów siły języka ( ).

A tak w ogóle to kazdy ma swoje poglądy jak i mozliwości finansowe...

Przy okazji zdecydowałem sie na SONY (już niedługo ) ze względu na naprawdę bardzo pozytywne opinie uzykowników na tym jak i na na zagranicznych forach.... choć ostatnio po Waszych tekstach o LG zaczałem sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem (klamka jednak zapadła!).

Jak trochę ją potestuję to dam znac jak sie u mnie sprawuje .

Póki co pozdrówka dla wszystkich użytkowników DVD+/-RW!

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:20   #67
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż

.



Myslę, że "uszczypliwe" komentarze zarówno z jednej jak i z drugiej strony są niepotrzebne....

Naprawde na forum powinniśmy używać siły argumentów, a nie argumentów siły języka ( ).

A tak w ogóle to kazdy ma swoje poglądy jak i mozliwości finansowe...

Przy okazji zdecydowałem sie na SONY (już niedługo ) ze względu na naprawdę bardzo pozytywne opinie uzykowników na tym jak i na na zagranicznych forach.... choć ostatnio po Waszych tekstach o LG zaczałem sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem (klamka jednak zapadła!).

Jak trochę ją potestuję to dam znac jak sie u mnie sprawuje .

Póki co pozdrówka dla wszystkich użytkowników DVD+/-RW!

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:51   #68
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: jedni

Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
Nie rozumiem dlaczego robisz z LG Trabanta a z Sony Mercedesa? Coz takiego jest w tym Sony za 2000zl ze warto wydac te pieniadze? Albo coz jest zlego w LG ze nazywasz ten sprzet Trabantem? Moglem bez zmruzenia oka doplacic 1030zl i kupic Sony'ego ale argumenty typu "bo ja mam najdrozsza i najlepsza" to nie dla mnie. Wybralem LG za 970zl i nie zaluje, robi dokladnie to, co ma robic. A za roznice w cenie kupie sobie sporo czystych DVD-R.

Swoja droga znam niejednego ktory moglby jezdzic Mercedesem S a posiada Poloneza. I slusznie.. sam wyznaje podobna filozofie.
Jest to tylko porównanie.Nie ma nic złego w tym,że kupiłeś LG.Mówiąc o Mercedesie mam na myśli: jakość wykonania mechanizmów, stabilność urządzenia.Ogólnie mówiąc: jakość wykonania urządzenia/porównaj optykę,żywotność itp./.Wybór modelu należy TYLKO I WYŁĄCZNIE DO KUPUJĄCEGO!LG pewnie "robi co ma robić" i tak ma być.Natomiast nie nagrywa płyt +R /chyba/.Ja mam wielu kolegów posiadających sprzęt stacjonarny,który nie czyta DVD-R/RW, ale czyta DVD+R!!!/np.starszy sprzęt SONY.Mój wybór padł na SONY ponieważ używam różnego sprzętu tej firmy i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
Pozdrawiam.Jeśli to porównanie nie jest trafne, potraktuj je jako moją gafę.Jeśli możesz napiszmy o swoich urządzenia po roku, dwóch.....
Gelo_5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 16:15   #69
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: jedni

Cytat:
Gelo_5 napisa***322;(a)
Jest to tylko porównanie.Nie ma nic złego w tym,że kupiłeś LG.Mówiąc o Mercedesie mam na myśli: jakość wykonania mechanizmów, stabilność urządzenia.Ogólnie mówiąc: jakość wykonania urządzenia/porównaj optykę,żywotność itp./.Wybór modelu należy TYLKO I WYŁĄCZNIE DO KUPUJĄCEGO!LG pewnie "robi co ma robić" i tak ma być.Natomiast nie nagrywa płyt +R /chyba/.Ja mam wielu kolegów posiadających sprzęt stacjonarny,który nie czyta DVD-R/RW, ale czyta DVD+R!!!/np.starszy sprzęt SONY.Mój wybór padł na SONY ponieważ używam różnego sprzętu tej firmy i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
Pozdrawiam.Jeśli to porównanie nie jest trafne, potraktuj je jako moją gafę.Jeśli możesz napiszmy o swoich urządzenia po roku, dwóch.....
Co do mechanizmow to nie wiem czy wiesz ze LG korzysta w swojej nagrywarce z mechaniki Hitachi ktora produkuje OEM dla bardzo wielu znanych firm, w tym takze dla SONY A z kolei np. stacjonarne odtwarzacze DVD produkuje dla LG Samsung. Co do opini na temat jakosci mechaniki w urzadzeniach SONY to zapytaj pare osob: jest ona krotko mowiac taka sobie, nie kupuje sie urzadzen SONY w ostatnim czasie tylko dlatego ze nazywaja sie SONY. To nie jest juz to samo SONY co kiedys, pozostala tylko niezle rozreklamowana marka. Ani telewizory, ani wzmacniacze ani odtwarzacze audio czy DVD nie stanowia zadnej wybitnej klasy wiec doprawdy nie rob z SONY Mercedesa bo juz dawno nie jest liderem na rynku w zadnej branzy.

Jesli natomiast wybrales DVD+R dlatego ze Twoi znajomi maja starsze odtwarzacze ktore rzekomo tylko takie czytaja (w sumie nie do wiary, widzialem zestawienie ponad 300 odtwarzaczy starszej generacji i 75% jesli w ogole czyta DVDR to jest to DVD-R a nie +R) to trzeba bylo tak od razu zamiast owijania "ze lepiej miec nowoczesniejsze i bardziej uniwersalne" albo "wole Mercedesa". Teraz jeszcze zapytaj ktory znajomy bedzie gotow zaplacic za czyste DVD+R i to jeszcze x4 kwote za ktora mozna nabyc np. 5 plytek DVD-R :-)

Co do pisania o "naszych urzadzeniach" za dwa lata to bardzo chetnie, tym bardziej ze za np. 18 miesiecy ja wciaz bede mial gwarancje na moje LG a Ty na SONY juz nie ^_^ Sadzac z tego jak sprzet sie zachowuje nie bedzie problemu - wlasnie skonczylem zrzucac 4 giga na DVD-RAM a maszynka nawet sie nie zagrzala mimo iz podczas nagrywania jeszcze z niej cos tam doczytywalem na dysk od czasu do czasu. Mechanika pracuje bezglosnie, to tez swiadczy o jakosci wykonania.

Inna rzecz ze kazdy kupuje takie, jak mu odpowiada. Kazdy z nas ma swoje podejscie do tematu, swoje potrzeby i swoje przekonania, w pelni sie z tym zgadzam. Dobrze byloby jednakze gdyby tez kazdy potrafil slusznie uzasadnic swoj wybor nie uzywajac argumentow typu "bo SONY jest najlepsze bo najdrozsze i ma +R warte tego 1000zl wiecej!" 8)

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 01.04.2003 o godz. 16:25
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 20:38   #70
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.


Sorry za tyle razy mojego posta ale cos mi sie zwiesiło


8) 8) 8)
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 08:12   #71
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sony DRU 500 A -mini test

.

No cóż - właśnie ją otrzymałem i spróbuję ją przetestować (nie będzie to taki test profesjonalny jaki robią chłopaki z CDRinfo - lecz próby amamtora ).

Przy okazji dodawajcie swoje doświadczenia co do softu, nośników i odtwarzaczy dla tej nagrywarki tutaj - wiem, że takie informacje były juz na tym forum, ale byłoby fajnie gdyby wszytko to umieścic w jednym wątku.....

PS

1.
Przy okazji - właśnie przeczytałem w CDRinfo, że Alstor wprowadził do swojej oferty nagrywarkę SONY DRU 500 AX za ponad PLN 2200 (ca USD 500) - no cóż jednak nadal mieszkamy w kraju Trzeciego Świata - ta nagrywarka na zachodzie kosztuje ca USD 350 - smutne, ale prawdziwe - może nasze wejście do Unii cos zmieni.....

2.
Nie będę za bardzo się rozpisywał tutaj na tematy techniczne - bo się na tym nie znam! Chcę tylko umieścić kilka komentarzy praktycznego uzytkownika sprzętu.

8) 8) 8) 8)


Jeszcze jedna rzecz - nagrywarka wyprodukowana 14.01.2003 w Malezji ; nie znam jeszcze wersji biosu (jak to sprawdzić?); dołączona jest ulotka od Pioneera i Verbatimu, że starsze partie ich płytek (podano daty i nr serii) moga miec problemy z tą nagrywarką - ale najnowsze serie produkcyjne powinny być OK; nagrywarkę podłączyłem jako Secondary Slave - rozpoznana prawidłowo przez system Windows XP (Home Edition)!

Ostatnio zmieniany przez baski : 02.04.2003 o godz. 08:30
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 08:26   #72
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PS2 i DVD-RW oraz DVD+RW

.



Do tego testu użyto płytki Emtec (po 1 szt) DVD+RW i DVD-RW, PS2 z modchipem Ripper, oryginalne gry (z własnej kolekcji!!!) Grand Turismo 3 i Airblade, soft Veritas Record Now (dołączony do nagrywarki bez upgrade'u!).

Wynik

Obie płytki nagrały się bez problemów (DVD-RW niestety znacznie wolniej) przy użyciu standardowej opcji Record Now (kopia zapasowa).

Po uruchomieniu w PS2 obie płytki działają OK - (przy okazji naprawdę fajnie jest zrobić sobie kopie bezpieczeństwa - ostatnio dziecko zniszczyło mi jedną płytkę i 2 stówy poszły sie bujać ).

Konkluzja

Na razie wszystko pracuje jak trzeba, nie wiem czy te testowe gry są zabezpieczone przed kopiowaniem czy nie - spróbuję też na innych.

Płytki EMTEC - fajnie poszło - kupiłem je po 19.90 w Mediamarkt w Warszawie - sprawdzę też inne!

PS2 (z Ripperem) czyta płytki DVD-RW i DVD+RW!



8) 8) 8)
.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 08:35   #73
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tacka

.



Tacka nagrywarki otwiera się trochę hałaśliwie (w porównaniu z moim Litkiem) .

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 09:18   #74
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
re: Sony DRU-5xxA \DRU-7xxA\DRU-8xxA\ DW-Uxx- Dxx-Qxx-Gxxx\AW-Gxxx

Cytat:
baski napisa***322;(a)
.
nie znam jeszcze wersji biosu (jak to sprawdzić)!
Witam !

Ja sie tylko tak wtrace - wersja biosu powinna byc nadrukowana na naklejce a jesli nie to mozesz ja najlatwiej sprawdzic np NERO INFO TOOL - w zalaczniku

Czekam na dalszy ciag testu
Dołączone pliki
File Type: zip infotool.zip (160.0 KB, 32 oglądane)
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 14:08   #75
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
re: Sony DRU-5xxA \DRU-7xxA\DRU-8xxA\ DW-Uxx- Dxx-Qxx-Gxxx\AW-Gxxx

Cytat:
baski napisa***322;(a)

nagrywarka wyprodukowana 14.01.2003 w Malezji
Moja LG 4020B kosztowala ponizej 1000zl i ma napisane Made In Japan... nie zebym byl zlosliwy ale nawet nosniki dolaczone w zestawie (DVD-RW i DVD-RAM) sa oryginalne japonskie. No i sliczne pudeleczko a w srodku bardzo ladnie wszystko zapakowane :-)

Chyba mialem duzo szczescia z moim zakupem I 2x taniej niz Sony :-)
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bios sony


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Sony DRU-700A --> DRU 710/720 Czy to możliwe?? mako6 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 07.08.2005 13:43
Przeróbka LiteOn 832 na Sony DRU 700a leszcz Napędy optyczne DVD 2 31.07.2004 22:54
problem z sony dru 500a wieszczu Napędy optyczne DVD 8 14.01.2004 18:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.