Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.04.2003, 14:23   #76
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Sony DRU 500 A -mini test

Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
Moja LG 4020B kosztowala ponizej 1000zl i ma napisane Made In Japan... nie zebym byl zlosliwy ale nawet nosniki dolaczone w zestawie (DVD-RW i DVD-RAM) sa oryginalne japonskie. No i sliczne pudeleczko a w srodku bardzo ladnie wszystko zapakowane :-)

Chyba mialem duzo szczescia z moim zakupem I 2x taniej niz Sony :-)
Jeśli byś był tak miły - ten wątek założyłem dla zebrania informacji na temat użytkowania nagrywarki SONY DRU 500 A / AX. Nie chcę, żeby znów zamienić merytoryczną dyskusję na temat tego produktu na walkę uzytkowników SONY v LG v Pioneer etc.

Gratuluję Ci dobrego zakupu! Najważniesze żebyś właśnie ty - użytkownik tego sprzętu - był z niego zadowolony. Tak samo ja chcę być zadowolony z mojego SONY DRU 500 A.

Jezeli chcesz "powalczyć" proponuję, żebyś założył podobny topik do mojego o nagrywarce LG.

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich użytkowników LG (bez złosliwości!)

8) 8) 8)
.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.04.2003, 17:37   #77
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
baski

masz sluszna racjie,popieram i sledze ten post
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 18:00   #78
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagrywarka

.



Sprawdziłem bios 1.0e - wiem, że są już nowsze wersje - można zrobić nawet upgrade do modelu DRU 500 AX (to moje DRU 500 A to chyba jedno z ostatnich wyprodukowanych ) ). Chyba nie będę robił upgrade'u dopóki będzie chodzić OK.

Macie jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia odnośnie poszczególnych wersji? Czy można wrócić do wcześniejszej wersji jeśli nowa nie działa?

Zastanawiam się czy w tych nowszych wersjach biosu SONY nie wprowadzi blokad - w końcu to PS2, Sony Music i Universal Sony pictures.... to jeden biznes!?

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 18:04   #79
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdz BIOS w Nero chocby i jesli masz stary, wgraj najnowszy 2.x. Sprawdz po wgraniu czy nie uszkodziles sprzetu i jak sie pali na jakich nosnikach. Proponuje wykorzystywac tanie plytki - za 20zl nie ma sensu, bowiem filmy oryginalne na allegro sa po 17zl. Gry to co innego, ale odnosze wrazenie, ze glownie dla filmow sie kupuje ten sprzet.
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 18:08   #80
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
upgrade

po zmianie biosu wszystko jest ok. w sumie dodano wzrost predkosci nagrywania x4 na na wiekszosci dvd plytek i zlikwidowano problem z balansem.

http://sony.storagesupport.com/dvdrw/dru500adwn.htm

przeczytaj tylko dokladnie instrukcije, trzeba wylaczyc dma ! wyinstalowac direct cd albo incd i robic upgrade, i jeszcze zanim program ci to zrobi raz dodatkowo kaze zrobic restart.
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 19:44   #81
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)
Sprawdz BIOS w Nero chocby i jesli masz stary, wgraj najnowszy 2.x. Sprawdz po wgraniu czy nie uszkodziles sprzetu i jak sie pali na jakich nosnikach. Proponuje wykorzystywac tanie plytki - za 20zl nie ma sensu, bowiem filmy oryginalne na allegro sa po 17zl. Gry to co innego, ale odnosze wrazenie, ze glownie dla filmow sie kupuje ten sprzet.
Filmy oryginalne po 17 zł? Chyba coś Ci się pomyliło. Na Allegro nie schodzią poniżej 50zł te lepsze.
MagSP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2003, 19:49   #82
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak? to zalezy co rozumiesz przez lepsze...
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 02:14   #83
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Testuję dalej - DVD -Video

.



Ciąg dalszy moich amatorskich testów .

W tej części testu udział wzięli: Sony DRU 500 A, płytka DVD+RW Imation (nie pamiętam ceny - ale musiała być droga w Media Markt ), płytka DVD+RW Sony (była dołączona do nagrywarki), PS2 z Ripperem (jako odtwarzacz DVD) i DVD player Thomson DTH 220 - a także SHREK (oryginalna płyta z moich zbiorów - dwuwarstowa zabezpieczona Macrovision) oraz DVDXcopy (Zorg dzięki za pomoc ).

WYNIKI

Film został płynnie przegrany z konwersją na dwie płytki (automat - zero problemów!).

Nagrane płytki przetestowano w SONY DRU 500 A - oczywiście żadnych problemów!

PS2 - no cóż nie wiem czy ten egzeplarz, do którego mam dostęp jest jakiś feralny ale generalnie ma problemy z rozpoznaniem płyt DVD (kwestia Rippera) - również oryginalnych - ale jak już "załapie" to idzie jak burza! - I TAK BYŁO W PRZYPADKU PŁYTEK TESTOWYCH DVD+RW - film chodził płynnie (sądzę, że na nieprzerobionej konsoli będzie tak samo płynnie!).

Thomson DTH 220 - na wstępie podam, że czyta MP3, JPG, CD-R więc można było się spodziewać dobrych rezultatów... choć na http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers.p...arch&#comments ma niskie notowania jeśli chodzi o kompatybilność z nośnikami DVD R/RW. Niestety te słabe opinie się potwierdziły (przynajmniej jeśli chodzi o DVD+RW)- przy obu płytkach film się zacinał - choć przy płytce SONY zdecydowanie mniej!

KONKLUZJE

Nagrywarka i software współdziałają bardzo dobrze!
PS2 - bez przeróbki model 7 - powinna bez problemu odtwarzać moim zdaniem filmy na DVD+RW (choć lepiej to sprawdzić!).
Thomson DTH 220 - DVD+RW to nie są jego ulubione płytki! Będę próbował z innymi! Mam duże nadzieje na nosniki DVD+R i DVD-R z tym playerem - zobaczymy!

PS (nie mylić z Playstation! )
Na pewno są odtwarzacze, które dobrze czytają płytki DVD+RW! Dobra rada - zanim kupisz nagrywarkę i/lub DVD playera pożycz od znajomych (jeśli możesz :chytry: ) nagrane płytki i przetestuj je w sklepie, być może uda Ci się uniknąć rozczarowania!
Płytki DVD-/+R powinny pracować lepiej z DVD playerami niż płytki RW - postaram się to sprawdzić i opisać wyniki tutaj!

Trochę wolne tempo tych moich testów - ale mam mało czasu....

Czekam na ewentualne komentarze i sugestie!

Pozdrawiam

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 02:22   #84
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
to same succesy

I tak trzymac. co do filmow nagranych na DVD+R wszystkie graja na PS2 perfect, zadnych problemow.
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 07:49   #85
nacki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Zgierz
Posty: 19
nacki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Testuję dalej - DVD -Video

[QUOTE]baski napisa***322;(a)
[B].

KONKLUZJE

Thomson DTH 220 - DVD+RW to nie są jego ulubione płytki! Będę próbował z innymi! Mam duże nadzieje na nosniki DVD+R i DVD-R z tym playerem - zobaczymy!

Witam troszkę wtrącę na temat Thompsona.
Miałem model DTH 5200 też czytał bardzo dużo formatów (wg zapewnień producenta), niestety przy nagrywaniu płyt za pomocą Dvdxcopy, nic nie widział, wyświetlał jedynie komunikat "STOP". Zmiana sprzętu na tani model Sony 305, dał super efekt. Czyta każdą płytkę obojętnie jak nagraną ,tzn: czy to Nero, Alcohol, czy dvdxcopy. Wypalam filmy na DRU-500A i Pionerze 105.

P.S. FAJNY POMYSŁ Z TYMI MINI TESTAMI !!!
POZDRAWIAM
nacki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 07:54   #86
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.




Jeśli chodzi o PS2...

zmieniam zdanie - filmy DVD chodzą OK na konsoli przerobionej Ripperem - trzeba tylko wiedzieć jak naciskać reset!^_^ ^_^ .

PS2 (ripper) kocha płytki DVD+RW!

Natomiast na nieprzerobionej konsoli kopie zapasowe filmów nie będą chyba chodzić w ogóle bo konsola rozpoznaje płytki CD/DVD +/- R/RW i ich nie uruchamia!


To narazie

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 12:16   #87
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jako dumny posiadacz Sony DRU-500 chcę wtrącić swoje trzy grosze
jedyną niewielką wadą jaką dostrzegam jest zbyt wolny odczyt płyt DVD - na biosie 1.0g to zaledwie x2 - x4. dlatego do odczytu i rippowania mam napęd DVD Pioneera.
moimi ulubionymi "filmowymi" nośnikami są płytki DVD+RW - nagrywają się szybko (x2.4 w zależności od długości filmu 15 - 20 min.) - mój Onkyo 555 czyta je bez problemu. używam ich ponieważ przede wszystkim "produkuję" filmy z Divx, które potem idą do kasacji. wolę oryginały a jak już kopiuję coś to używam DVD-R Esperanzy i Princo x2. a jutro bede miał x4 poza tym "plusy" lepiej się nagrywają - napęd nie kalibruje się tak wolno jak przy "minusach" i cały proces na oko przebiega bardziej gładko. do wypalnia używam przede wszystkim Nero - na tej nagrywarce nie zdarzyło mi się zjarać płytki czego nie mogę powiedzieć o innych, których używałem do palenia tanich nośników.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2003, 09:53   #88
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dalszy ciąg testu...

.



Tym razem w teście biorą udział DVD-R datex (kupione w Media Markt po PLN 15 - nie smiać się! już wiem, że przepłaciłem! ); PS2 Ripper, Thomson DTH 220 (DVD player), filmy: Cztery Pokoje i Od Brzasku Do Świtu - filmy na płytach DVD jednowarstwowych - niezabezpieczone...

Na początek uwagi:

1. Jestem sceptyczny co do płytek marki Datex (polski importer z Łodzi kupuje je na kilogramy i pakuje byle jak - choć na końcu chodzi o to czy działają, no nie?) - płytki mają kiepski nadruk (wyglądają tandetnie!), są pakowane byle jak (slim zafoliowany bez etykiety), warstwa "właściwa" wygląda jak "rozlana" przy otworze wewnetrznym płyty, jedna z dwóch płytek testowych miała od spodu mały odprysk .

2. Filmy, które wymieniłem, nie warto kopiować bo oryginały można dostać za niewiele większe pieniądze niż te płytki DVD-R, kopie bezpieczeństwa zrobiłem tak naprawdę tylko do testów - trochę bez sensu ale na początek warto wiele rzeczy przetestować

Przy próbie kopiowania przy pomocy DVDXCOPY 1.5 program sie wiesza (w ogóle nie uruchamia się zrzut płyty na HD - po prostu nie czyta płyty - dziwne, o co chodzi?


Record Now przerobił te płytki bez problemu!


Wyniki

Kopie DVD-R czytają się bez problemu zarówno na PS2 (Ripper) jak i na Thomsonie DTH 220 - - zgodnie z oczekiwaniami Thomson miał problemy z DVD-/+RW ale z DVD-R działa!!!

Płytki DVD-R Datex się sprawdziły (choć nadal mam mieszane uczucia) - jak narazie nie oglądałem całych filmów, choc wygląda, że jest OK).


Wnioski

DVD-R (backup filmów video) działa na Thomsonie i PS2!
Płytki Datex DVD-R działają (przynajmniej narazie) - ale choćby z przyczyn "estetycznych" więcej ich nie kupię!
DVDXCopy - o co chodzi? Dlaczego się wiesza?

C.D.N.

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2003, 15:28   #89
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ciag dalszy nastepuje..

.



napisalem... ale mnie wywaliło będę musiał pisać jeszcze razzzzzzzzzz

ale później OK?!

to nara

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2003, 16:48   #90
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Talking CDNastepuje

,



No cóż - jeszcze raz. Po przerwie - ale ostatnio Forum nie chodziło...

Dalej testowałem nagrywarkę DRU 500 A z różnymi płytkami (DVD-/+R/RW TDK, Verbatim, Emtec -na razie moje ulubione); soft: Record Now i DVDXCOPY 1.5; sprzęt PS2 (ripper), Thomson DTH 220 - a pod nóż szły różne filmy i gry PS2 ....

Gry PS2

Napiszę tak: jakiekolwiek płytki używałem, jakikolwiek soft do nagrywania (bez przesady na razie tylko dwa programy ^_^, a do gier PS2 to tylko Record Now ), czy to filmy DVD czy gry PS2 - wszystko chodzi jak złoto !!!!!!

Filmy

Niestety moje nadzieje na lepszą pracę Thomsona z DVD-R i DVD+R zostały rozwiane!
Myslę jednak, że to może być wina softu (lub samego playera).

DVDXCOPY 1.5 - niestety, nie mogłem skopiować filmów niezabezpieczonych (jednowarstwowych) jak również niezabezpieczonego filmu dwuwarstowego DVD (czy FOTA zabezpiecza przed nagrywaniem czy tylko przed przegrywaniem via kabel?). W obu pryzpadkach objawy te same - soft rozpoznaje płytę i wyświetla informację o zawartości (a nawet podziale płyty 2-warstwoej), po wciśnięciu "utwórz płytę" nie czyta jednak płyty - napęd nie pracuje - i się wiesza.....
Czy ktoś może wie o co chodzi?
Jak wcześniej pisałem te same filmy jednowarstwowe skopiowane przez Record Now (na Datexach :o ) chodzą dobrze nawet na Thomsonie... Muszę to jeszcze sprawdzić!

Wnioski

1. Kocham PS2! Robi wszystko! Na wszystkim! - na pewno z Ripperem . Jeśli macie kupić jakiś wszawy odtwarzacz DVD video lepiej kupcie od razu PS2 - przecież można na nim grać też w gry, no nie?^_^ !

2. DVDXCOPY - coś jest nie tak i nie potrafię sobie z tym poradzić - chyba trzeba sprawdzić też inny soft - chodzi o filmy niezabezpieczone przed skopiowaniem !!!??/

3. Emtec to fajne płytki choć trochę drogie - DVD-/+R ca PLN 15, a DVD-/+RW ca PLN 20 za sztukę - Media Markt Wawa.

4. Sony DRU 500 A - na razie jestem zadowolony - choc brak kompatybilności z moim Thomsonem mnie martwi

CDN

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bios sony


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Sony DRU-700A --> DRU 710/720 Czy to możliwe?? mako6 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 07.08.2005 13:43
Przeróbka LiteOn 832 na Sony DRU 700a leszcz Napędy optyczne DVD 2 31.07.2004 22:54
problem z sony dru 500a wieszczu Napędy optyczne DVD 8 14.01.2004 18:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.