Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.04.2003, 14:36   #121
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
miles

u mnie z nowym firmware wszystko ok., wiec mysle ze to wina plytki,ale jak na poprzednim firmware miales x4 to wruc do poprzedniego.
Nikt nie bierze odpowiedzialnosci za zmiane firmware i co po tej zmianie moze sie przydarzyc ! jeszcze raz u mnie nie ma problemu.
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:53
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.04.2003, 14:41   #122
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też mam od jakiegoś czasu Princo x4, i niestety wykazuje x4 a pali na x2. Chyba CobraVerde nie kupił w tym samym miejscu co ja, więc to nie partia złych płytek. Więc co jest z tym biosem 2.0e i teraz mam 2.0f do Sony?
Tak ogólnie to na tej Sony można nagrywać nawet pare ładnych godzin i na tanich nośnikach.
Powstało x4 żeby na tej szybkości nagrywać więc......
Pozdrawiam
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2003, 15:06   #123
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a' propos




Tak przy okazji... prędkość zapisu płytek a (ogólnie) wersja biosu.

Czy zauważyliście jakies konkretne zmiany (oprócz predkości x4) po zmianie biosu? Która wersja jest najlepsza / najstabilniejsza?
Jakieś problemy z kompatybilnością z softem po zmianie?
Jeśli dobrze rozumiem to po wgraiu odpowiedniej wersji biosu DRU 500 A zamienia się w DRU 500 AX - od której wersji?

Osobiscie chyba nie będę zmieniał mojego biosu póki wszystko chodzi OK no i dopóki są problemy z płytkami x4 są :o ....


Pozdrówka


8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2003, 15:13   #124
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odpowiedź z Princo w sprawie kłopotów Sony DRU-500 z ich płytkami x4:
Dear sir,

Sony DRU-500A seems has some compatibility problem as our test and user
response from internet froum.
As now only Japan made discs can write 4X very smoothly, but these disc's
specification are not very good.
Ritek's 4X DVD-R just the same with us, it's not every disc can wrote at 4X.
We already reponse to Sony about this information, but I'm not sure they'll
adjust the firmware or not.
By the way, we'll try to improve the compatibility with this machine.

Regards


C. L. Lin
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2003, 13:58   #125
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli dobrze zrozumiałem:
Japończycy (chodzi o Sony) nagrywają 4x ale płytki nie są dobre i nie których nie nagrywa 4x.
Dalej że spróbują coś z tym zrobić.
Sorry za beznadziejne tłumaczenie, jak nikt nie prosił.

W sumie mi nie chodzi o Same Princo 4x ( zawidłem się na 2x) ale by Sony nagrywał mi z tą prędkością,gdy więcej firm będzie robiło taki DVD-r 4x.
Ale ciepło
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2003, 23:35   #126
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Optodisk

Cytat:
baski napisa***322;(a)
.




Czy ktoś z Was testował płytki Optodisk na tej nagrywarce?
Kiedyś, gdzieś, coś, czytałem, że nie bardzo....


8) 8) 8)
Jako, że nikt nic nie powiedział musiałem testować sam .

Płytki DVD-R I DVD+R - dostepne w MM Wawa po PLN 10.99 i PLN 14.99 CD case(odpowiednio). Zgrałem na nie filmy przy pomocy RecordNow DX 4.60 - SZOK !!!! filmy chodzą na moim odtwarzaczu Thomson DTH 220 (a już go pochowałem.. ).

BTW - zrobiłem też kopie przy pomocy RecordNow DX na DVD+RW SONY (tą z kompletu nagrywarki) i TDK DVD+R - i czegoś tu nie rozumiem -wszystkie chodzą na tym g...m Thomsonie, a wczesniej testowałem płytki nagrane za pomocą DVDXCOPY i nie chciały chodzić

Czyzby było prawdą, że to nie tylko kwestia nośnika ale i softu


8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 23:49   #127
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVDXCOPY - o co chodzi?

.



Testuję dalej DVDXCOPY.... na SONY DRU 500 A

W trakcie ostatnich działań zauważyłem dziwne zachowanie tego programu. I bynajmniej nie chodzi w tym przypadku o odczytywanie płyt nagranych z jego pomocą na stacjonarnych odtwarzaczach DVD...

Problemem jest kopiowanie płyt jednowarstwowych i na dodatek niezabezpieczonych ( ).

Zacząłem od wersji 1.50 (jeszcze nie mam 1.52 ) - płyta rozpoznana prawidłowo, po wybraniu opcji "Copy Now" napęd uruchamia się na chwilę (dosłownie) i staje (zawieszenie softu).

Wersja 1.41 - dokładnie takie samo zachowanie!

Wersja 1.31 - program nie daje sobie rady z rozpoznaniem płytki - pokazuje, że trzeba ją zrzucić na dwie! :o

Te same płytki RecordNow DX kopiuje bezproblemowo! (I na dodatek chodzą OK w moim odtwarzaczu DVD.)

Czy ktoś mi może powiedzieć o co tu chodzi

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 10:02   #128
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A propo kopiowania płyt jednowarstwowych. Posiadam XPpro+sp1, PIV, Ge4Ti4600, LG4020B. Choć to temat o Sony, pragnę zwrócić uwagę żę na moim configu DVDXcopy (wersje 1.31, 1.41, 1.5, 1.52) odczytują w/w płyty pez problemu. Żadnego zawieszenia. Więc to zapewne nie jest winą DXC
MagSP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 10:13   #129
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
MagSP napisa***322;(a)
A propo kopiowania płyt jednowarstwowych. Posiadam XPpro+sp1, PIV, Ge4Ti4600, LG4020B. Choć to temat o Sony, pragnę zwrócić uwagę żę na moim configu DVDXcopy (wersje 1.31, 1.41, 1.5, 1.52) odczytują w/w płyty pez problemu. Żadnego zawieszenia. Więc to zapewne nie jest winą DXC
Tak się zastanawiam ... może to kwestia sterowników ASPI albo coś takiego.... choc problem dotyczy tylko płyt niezabezpieczonych (i jednowarstwowych) :o

8) :o

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 10:21   #130
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też mi się zdaje że to ASPI. Ale trudno, jeżeli sprawia Ci kłopot ta płyta, to zrób kopie bezpieczeństwa Instant Copy 7.0
MagSP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2003, 08:49   #131
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Backup - ciąg dalszy testu

.



Nic ważnego i nadzwyczajnego - ale dla kompletu informacji o nagrywarce - wspomnę, że zacząłem ją używać do backu'pu plików z mojego twardziela (ostatnio trochą się zrobiło ciasno ).

W każdym razie używałem Nero (najnowszą wersję) i płytki DVD+RW / DVD-RW Emtec, TDK i Imation. Wszystko chodzi oczywiście bez problemu i to jest jednak frajda zrzucić cos na dysk 4,7 gdy HDD może odetchnąć.
A tak w ogóle jak ktoś dużo ściąga z netu soft , który co trochę pojawia się w nowej wersji, to DVD RW pozwala zaoszczędzić sporo płytek CDR.... szczególnie extra sprawa dla kolekcjonerów (np emulatorów i romów)!

Są nagrywarki obsługujące standard DVD-RAM ( ) ale w przypadku zastosowań domowych, ta rzadka jednak i droga (nośniki) technologia nie ma większego zastosowania..... Więc chyba nie będę płakał z powodu jej braku w SONY DRU 500 A ^_^ .

8) 8) 8)

.

PS

BTW - Wiem, że płytki DVD RW maja teoretycznie ileś tam cykli zapisu/ kasowania (1000 ?). Czy ktoś z Was liczy cykle dla swoich płytek i jaki jest to ewentualnie rekord? Może jakieś padły po drodze?

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2003, 21:34   #132
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.




Ponieważ nie mam kamery cyfrowej nie mogę sprawdzić jak wyglada kwestia tworzenia swoich własnych filmów na DVD. Czy ktoś z Was używa SONY przy tego rodzaju pracach i jak to się sprawdza?

Jakiego softu używacie do "authoringu"?

Pozdrówka

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 01:58   #133
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
baski napisa***322;(a)
.




Ponieważ nie mam kamery cyfrowej nie mogę sprawdzić jak wyglada kwestia tworzenia swoich własnych filmów na DVD. Czy ktoś z Was używa SONY przy tego rodzaju pracach i jak to się sprawdza?

Jakiego softu używacie do "authoringu"?

Pozdrówka

8) 8) 8)

.
ja nagrywam materiał z kamery miniDV - do obrabiania filmów używam Ulead DVD Workshop. program robi wszystko - capturing, menu, encoding i wypalanie płyty. efekty są bardzo ładne
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 11:47   #134
KlausM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2003
Posty: 12
KlausM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odtwarzanie w stacjonarnym DVD

Wracając do wątku nagrywania softem RecordNow Max i Nero.
Gdy kupiłem NEC-1100A i wypaliłem DVD+RW na Nero 5.5.10.20 to moja stacjonarna AIWA nawet nie zipnęła. Już byłem lekko podłamany, bo na http://www.dvdplusrw.org/resources/c..._dvdvideo.html
jest bez problemu kompatybilna. No ale cóż, pomyslałem chiński wyrób (choć jakość obrazu ma lepszą niż niejeden bardzo markowy sprzęt i nie mam zamiaru się z nią rozstawać).

No i tak przez przypadek puściłem RecordNow, żeby przetestować ten program i jakie ciekawe odkrycie na mojej AIWIE zawitał obraz - bez najmniejszego problemu, żadnego zrywania, artefaktów itp.

Chyba jednak soft ma tu duże znaczenie, a może jego kompatybilność ze standardem i sprzętem.

Acha jeszcze pomimo, że częściowo wynika to z postu, chodzi o DVD-Video na płytce DVD+RW.

Ostatnio zmieniany przez KlausM : 02.05.2003 o godz. 11:55
KlausM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 15:58   #135
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
ja nagrywam materiał z kamery miniDV - do obrabiania filmów używam Ulead DVD Workshop. program robi wszystko - capturing, menu, encoding i wypalanie płyty. efekty są bardzo ładne
Może niedługo uda mi się uzbierać na kamerę ...

Może dasz się namówić na krótki kursik authoringu.....

Pozdrówka

8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bios sony


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Sony DRU-700A --> DRU 710/720 Czy to możliwe?? mako6 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 07.08.2005 13:43
Przeróbka LiteOn 832 na Sony DRU 700a leszcz Napędy optyczne DVD 2 31.07.2004 22:54
problem z sony dru 500a wieszczu Napędy optyczne DVD 8 14.01.2004 18:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.