Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2006, 14:47   #1
RaVek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 3
RaVek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[SONY]Nagrywa ale nie czyta

Otóż mam taki problem, moja nagrywarka dvd Sony DRU-530A, czyta nie zapisane pyty dvd/cd i je nagrywa, lecz po nagraniu nie jest wstanie ich odczytać, czyta tylko nieliczne oryginalne płyty, czy jest jakiś sposób żeby nagrywarka choć trochę odżyła?
Czy jej rolą pozostanie jedynie nagrywanie?
Zapewne nie tylko ja mam taki problem (mam nadzieje) wiec jeśli znacie jakiś sposób choćby krótko trwały to piszcie, bo musze jedna płytkę odczytać
RaVek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.05.2006, 14:51   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czyszczenie lasera albo g***322;***281;boki do***322;ek. to zabytek....mo***380;e ma ju***380; do***347;***263;?
ed hunter jest offline  
Stary 11.05.2006, 15:38   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez RaVek
Otóż mam taki problem, moja nagrywarka dvd Sony DRU-530A, czyta nie zapisane pyty dvd/cd i je nagrywa, lecz po nagraniu nie jest wstanie ich odczytać, czyta tylko nieliczne oryginalne płyty, czy jest jakiś sposób żeby nagrywarka choć trochę odżyła?
Czy jej rolą pozostanie jedynie nagrywanie?
Zapewne nie tylko ja mam taki problem (mam nadzieje) wiec jeśli znacie jakiś sposób choćby krótko trwały to piszcie, bo musze jedna płytkę odczytać
A to tak z dnia na dzień?

Czy miała jakieś traumatyczne przeżycia?

To, że nagrywa - nie znaczy, że nagrywa dobrze

Właśnie może dlatego nie chce czytać, bo kiepsko nagrywa i potem ma problemy

Zalecane jest sprawdzenie takiej nagranej płytki na innym sprzęcie

W Nero CD-DVD Speed lub w kProbe
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 14.05.2006, 12:08   #4
MIETSOFT
Bywalec
 
Avatar użytkownika MIETSOFT
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Opole
Posty: 54
MIETSOFT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Pozwol***281; si***281; do***322;aczy***263; do pytania,ztym ***380;e ja posiadam ten sam problem ale z SONY DRU-710A.
Wypalam przewa***380;nie filmy DVD-VIDEO i u***380;ywam p***322;yt Verbatim,Sony oraz TDK.Ostatnio na 10 Verbatimek i 10 Sonek po 4 p***322;yty owszem si***281; wypali***322;y bez problemu ale nieby***322;o mo***380;liwo***347;ci ich odczytu zar***243;wno w moim nap***281;dzie (posiadam tylko t***261; nagrywark***281;) ale i te***380; w innych nap***281;dach zar***243;wno stacjonarnych jaki w komputerowych.Do wypalania p***322;ytek u***380;ywam Nero 7.0.1.2.
Dodam jeszcze ***380;e czasami gdy tak***261; p***322;ytke ogl***261;dam pod ***347;wiat***322;o to po***322;owa miejsca nagranego jest ciemniejsza a druga po***322;owa ja***347;niejsza...hmmm
Problem ten pojawia si***281; i znika tak ***347;rednio co kilka dni.
Dzi***281;ki za jaki***261;kolwiek pomoc.

PS. M***243;j komp to: P4 2.9Ghz 512 Mb Ram DDR 120 HDD SATA Grafika zintegrowana(lepszej nie potrzebuj***281; bo nieu***380;ywam PeCeta do grania)
To chyba tyle.

POZDRAWIAM
MIETSOFT jest offline  
Stary 27.05.2006, 20:08   #5
Wacholek84
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.05.2005
Posty: 13
Wacholek84 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MIETSOFT
Witam
Pozwolę się dołaczyć do pytania,ztym że ja posiadam ten sam problem ale z SONY DRU-710A.
Wypalam przeważnie filmy DVD-VIDEO i używam płyt Verbatim,Sony oraz TDK.Ostatnio na 10 Verbatimek i 10 Sonek po 4 płyty owszem się wypaliły bez problemu ale niebyło możliwości ich odczytu zarówno w moim napędzie (posiadam tylko tą nagrywarkę) ale i też w innych napędach zarówno stacjonarnych jaki w komputerowych.Do wypalania płytek używam Nero 7.0.1.2.
Dodam jeszcze że czasami gdy taką płytke oglądam pod światło to połowa miejsca nagranego jest ciemniejsza a druga połowa jaśniejsza...hmmm
Problem ten pojawia się i znika tak średnio co kilka dni.
Dzięki za jakiąkolwiek pomoc.

PS. Mój komp to: P4 2.9Ghz 512 Mb Ram DDR 120 HDD SATA Grafika zintegrowana(lepszej nie potrzebuję bo nieużywam PeCeta do grania)
To chyba tyle.

POZDRAWIAM

No to po kolei. Jeżeli chodzi o to ze cześć płyty jest ciemniejsza a druga jaśniejsza to wszystko jest prawie normalne. Po prostu jak nagrywasz płytę np na 4x to płytka na poćżatku nagra sie na 2x a potem na 4 bo sie napęd nie rozkeci na początku szybcjiej. Jak angrywasz na 2x to płyta jest cała taka sama. Oczywiście wartości prędkości sa przykłądowe dla noędu sony DW-U55A. Jeżeli chodzi o błędy nagrania to jest to najczęściej spowodowane zanieczyszczeniem a dopiero później słabszym laserem. Czyli jeżeli napęd dobrze czyta wszystkie nośniki to można sie pokusić o podkęcenie lasera. W przypadku sony są dwa potencjometry na głowicy. Jeden od CD drugo od DVD. W więkrzości napędów by zwiękrzyć moc lasera trzeba przekręcić potencjometr (ten od DVD) w lewo ale nie w sony. W sony trzeba w prawo. Cześto sie zdażają ludzie którzy własnie z tego powodu odsprzedają napęd któy de fakto jest zupełnie sprawny. Druga rzeczz to zabrudzenia. Tu nie da nic zwiękrzanie mocy. O czyszczeniu kieruje na temato o czyszczeniu. Tam mam nieco szerszą wypowiedź na ten temat.
Pozdrawiam!!!
Wacholek84 jest offline  
Stary 28.05.2006, 06:34   #6
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MIETSOFT
Witam
Pozwolę się dołaczyć do pytania,ztym że ja posiadam ten sam problem ale z SONY DRU-710A.
Wypalam przeważnie filmy DVD-VIDEO i używam płyt Verbatim,Sony oraz TDK.Ostatnio na 10 Verbatimek i 10 Sonek po 4 płyty owszem się wypaliły bez problemu ale niebyło możliwości ich odczytu zarówno w moim napędzie (posiadam tylko tą nagrywarkę) ale i też w innych napędach zarówno stacjonarnych jaki w komputerowych.Do wypalania płytek używam Nero 7.0.1.2.
Dodam jeszcze że czasami gdy taką płytke oglądam pod światło to połowa miejsca nagranego jest ciemniejsza a druga połowa jaśniejsza...hmmm
Problem ten pojawia się i znika tak średnio co kilka dni.
Dzięki za jakiąkolwiek pomoc.

PS. Mój komp to: P4 2.9Ghz 512 Mb Ram DDR 120 HDD SATA Grafika zintegrowana(lepszej nie potrzebuję bo nieużywam PeCeta do grania)
To chyba tyle.

POZDRAWIAM
Tu dodatkowo proponuję jeszcze zmianę numerka Nero na 7.2.0.3B


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.05.2006, 11:05   #7
MIETSOFT
Bywalec
 
Avatar użytkownika MIETSOFT
 
Data rejestracji: 06.01.2005
Lokalizacja: Opole
Posty: 54
MIETSOFT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Serdeczne,wielkie dzi***281;ki za odpowied***380;.
Pozdrawiam.


















;
MIETSOFT jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.