Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.06.2003, 11:29   #1
reszcz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika reszcz
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Posty: 96
reszcz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
SONY Nagrywarka DVD SONY DRU-500AX

Witam planuje kupić to cacko cena mnie troche odstrasza ale wiele zalet niestety lub stety nie spotkałem się z osoba kóra by miała to cacko a może ktoś z was coś mi powoe na ten temat czy dobry wybór czy nie a może jakieś propozycje.
__________________
Szczeście jestym że się czeka na szczeście.
reszcz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.06.2003, 13:06   #2
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie baw sie w dwusystemowość kup sobie nagrywarkę tylko DVD-R. Pomimo chwytów marketingowych DVD+R umrze śmiercią naturalną.
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Stary 22.06.2003, 14:37   #3
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
hmm -DVD+R umrze śmiercią naturalną-

tak samo jak kiedys mowili ze jezdzenie pociagiem powyzej 40km/h grozi bezplodnoscia !
__________________
zorg jest offline  
Stary 22.06.2003, 16:52   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam prawie identyczny model DRU-500A i jestem bardzo zadowolony ani jedna płytka jak narazie nie poszła do kosza i wszystkie są czytane przez stacjonarne odtwarzacze DVD.
jedynym minusem jest to, że jak narazie nie zawsze chce wypalać x4 tanie nośniki typu Princo (pali je x2) ale pewnie załatwi to najbliższa aktualizacja firmware.
a koledze Faferowi proponuję, żeby się zastanowił zanim następnym razem udzieli takiej "porady"...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 22.06.2003, 20:37   #5
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ooo Cobra a powiedz mi ile do tej pory wypaliles DVD-R a ile DVD+R
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Stary 22.06.2003, 22:05   #6
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cały czas wypalam przeróbki z Divx na DVD+RW - mam ich 12 i są w ciągłym użyciu. lepiej i szybciej się palą jak DVD-RW. poza tym używam DVD+R do domowych nagrań z kamery cyfrowej. oczywiście większośc wypalonych przeze mnie płyt o DVD-R, które są tańsze ale niekoniecznie lepsze. czekam na dalszą obniżkę cen nośników i pewnie niedługo zacznę częściej korzystać z dobrodziejstw +R, który jest według mnie lepszym i napewno nowocześniejszym formatem.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 23.06.2003, 05:50   #7
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zapomnialeś jeszcze dodać ze mniej zgodnym z odtwarzaczami stacjonarnymi
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Stary 23.06.2003, 08:32   #8
lukiluki
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 36
lukiluki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
+RW

Kolega Fafer bardzo walczy widac stac go było jedynie na nagrywarkę jednsystemową. Ale tak na poważnie. Tez mam DRU-500A i sobie chwalę. Wypalam na niej i takie i take płytki i nie widze potrzeby spierania się o + cz - Za rok pewnie wszystkie nagrywarki bedą wieloformatowe a na poczatku zawsze jest marketing i walka o konsumenta a w zasadzie o jego kasę.
A dla kolegi Fafera to tylko małe pytanko co zrobisz jak bedziesz musiał szybko wypalić płytkę a nie bedzie -R lub -RW?
Poprosisz Cobrę a on Tobie wypali na czym kolwiek
lukiluki jest offline  
Stary 23.06.2003, 09:22   #9
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: SONY Nagrywarka DVD SONY DRU-500AX

Cytat:
reszcz napisa***322;(a)
Witam planuje kupić to cacko cena mnie troche odstrasza ale wiele zalet niestety lub stety nie spotkałem się z osoba kóra by miała to cacko a może ktoś z was coś mi powoe na ten temat czy dobry wybór czy nie a może jakieś propozycje.


Jesli masz kasę to kupuj SONY! ^_^
Jeśli nie masz za dużo kasy to poczekaj do jesieni lub wiosny!
Jeśli nie chcesz czekać i masz mało kasy - kup LG -R/RW - podobno dobre!?

A tak poważnie rozważania, który format jest lepszy i przeżyje wieczność ( ) są bez sensu - za wcześnie - zresztą wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości dwustandardowe napędy będą królować! Zdecyduje - jak zawsze - rynek!

Kupując SONY masz gwarancję jednego - jest to pierwszy napęd dwusystemowy na rynku, w dodatku uznanej firmy i pali super! - to oznacza, że kupując ten produkt kupujesz produkt referencyjny nowego (coraz powszechniejszego) standardu i masz pewność, że wszyscy - absolutnie wszyscy! - producenci oprogramowania i nośników będą dążyli do 100% kompatybilności z napędem SONY. Jak zawsze początki pionierów są trudne (vide palenie płytek DVD x 4).

Życzę Ci trafnego wyboru i 100% skuteczności wypalania!

Pozdrówka

8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 23.06.2003, 11:10   #10
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Re: SONY Nagrywarka DVD SONY DRU-500AX

Cytat:
reszcz napisa***322;(a)
Witam planuje kupić to cacko cena mnie troche odstrasza ale wiele zalet niestety lub stety nie spotkałem się z osoba kóra by miała to cacko a może ktoś z was coś mi powoe na ten temat czy dobry wybór czy nie a może jakieś propozycje.
Wiele zalezy od tego czy zamierzasz palić płyty dla siebie (zakładam filmy) i jaki masz odtwarzacz DVD - np. Pioneer (wtedy -) czy Yamaha (wtedy +). W Media Markt widziałem już odtwarzacze czytające oba standarty w cenie koło 800 zł. Jeśli zamierzasz palić dla licznych "krewnych i znajomych Królika" (oraz Puchatka i Prosiaczka ], to musisz się liczyć z tym,że ktoś może posiadać Yamahe czy coś innego co czyta format +.

Jak na razie cena Sony 500 jest duża. Może rzucić okiem na NEC 1300 (Rob donosił o cenie 1250) a moze wejdzie na rynek LiteOn LDW 400 ?

Jak na razie, z moich obserwacji w sklepie z nośnikami we Wrocku, najlepiej schodzą płyty -R/RW. Na plusy zapotrzebowanie jest śladowe.
"Giełda" operuje również na -R ale płyty stamtąd bywają takie, że nie przeczyta ich żaden odtwarzacz .

Pozdrawiam

Jabba
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 23.06.2003, 12:22   #11
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cześć
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie chciałem nikogo urazić, nic podobnego.
Chciałem natomiast rozpocząć dyskusje o przyszłości formatów, zacząłem coprawda troche zadziornie . Ale jak to się mówi uderz w stół a nożyce się odezwą. Odezwali sie posiadacze Sony z wielkimi nerwami: "że jak mogę" "co to ma znaczyć". Miałem wrażenie że maja jakieś udziały w firmie sony (do której nic nie mam). Zachowywali się "jakbym krzywdził ich matkę" .
Ja także miałem podobny dylemat kupując nagrywarkę czy dac 2200 za sony czy 1450 za pioniera. W końcu 750 zł piechotą nie chodzi a zapewniam ze stać mnie było na kupno obu naraz. Jednak nie lubię wyrzuać pieniędzy w błoto i zastanowiłem sie na co potrzebna mi jest nagrywarka DVD.
1. nagrywać płyty DVD-Video
2. archiwizować dane które można by było odczytać na zwykłych DVD-ROMach
Sprawdziłem więc kompatybilności odtwarzaczy na dvdhelp i wyszło mi tak:
DVD-R obsługuje 1390
DVD+R obsługuje 976 z czego tylko 136 nie obsługuje DVD-R
Rachunek był prosty poco przepłacać.
Jeszcze raz powtórze nie kwestionuje sprawności Sony DRU500A
Jednak na dzień dzisiejszy kosztuje ok 1900zł w porównaniu do innych nagrywarek kosztujących w okolicy 1000zł
Pozdrawiam Fafer
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.