Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2011, 17:17   #1
radfij
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2011
Posty: 1
radfij w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Sony Optiarc AD-5620S. Problem z DAO i inne pytania.

Witam. Mam problem z nową nagrywarką marki Sony Optiarc AD-5620S. Otóż przy próbie wyczyszczenia dysku w Nero (próbowałem 7 i 10) pojawia się komunikat, że urządzenie nie jest gotowe. Jak nagrywam coś z obrazu, kopiuję etc. pojawią się błąd z zakończeniem DAO. Na Windowsowym nagrywaczu jest OK, tak samo w Ashampoo. Płytki mam dobre bo TDK i Verbatimy. Nowego firmware nie ma. ASPI do Windows 7 ciężko wsadzić, ale jakoś udało się. Tryb pracy wypalarki to UDMA5. W trybie pracy kontrolera AHCI nie nagrywa w Nero nic, w trybie IDE nagrywa DVD i nie nagrywa CD. Dodam, że każda nagrana płytka wywala błędy w teście "scan" w Nero DiscSpeed (test C1 coś tam..., testy odczytu OK). Mimo to działa i kopiuje się na dysk normalnie. Proszę o pomoc. Nagrywarka raczej sprawna. Macie jakiś pomysł co jest nie tak? Czemu tylko na Nero nie chce ablać? Dodam, że przy poprzednim Samsungu było wszystko gites. Mój system to Windows 7. Włączałem i wyłączałem DAO w Nero (ustawienia zaawansowane) ale nic to nie zmienia. Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Ostatnio zmieniany przez radfij : 16.01.2011 o godz. 17:23
radfij jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[PSP] Kompendium wiedzy o emulatorach, dedykowanych platformie Sony PSP Pele144 Homebrew 8 23.01.2010 11:13
SONY Optiarc AD-7543A slim POMOC popek9 Napędy optyczne DVD 8 13.12.2007 01:04
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Problem z SONY DW-U10A / DRU-500A AO Napędy optyczne DVD 8 18.06.2004 13:28
LG 8080B - problem z DAO i CDTEXT***39em Martan Napędy optyczne CD 3 05.02.2001 20:53


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.