Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.08.2004, 21:39   #1
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Stacjonarny DVD Philips

Witam wszystkich !

Mam następujące pytanie :

Czy możliwa jest aktualizacja oprogramowania stacjonarnego odtwarzacza DVD Philips (model 729 chciałbym przeprogramować do modelu 737) ?
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź lub link kierujący na strony gdzie można przeczytać cokolwiek na temat przerabiania stacjonarnych DVD.

Pozdrawiam.
starmen4 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.08.2004, 11:35   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety tak się nie da. Różnica jest nie tylko w oprogramowaniu ale także (a może przede wszystkim) w sprzęcie (dvd737 jest wyposażone w specjalny układ dekodujący MPEG-4)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline  
Stary 16.08.2004, 17:43   #3
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Niestety tak się nie da. Różnica .....
Dziękuję za odpowiedź. Słyszałem o przerabianiu odtwarzaczy DVD i sądziłem, że mój da się podbić na wyższy model.
Nadal jestem zainteresowany stronami na których mógłbym dowiedzieć się czegokolwiek na temat przeróbek odtwarzaczy DVD (zarówno modyfikacji programowych jak i mechanicznych).
Pozdrawiam
starmen4 jest offline  
Stary 16.08.2004, 18:09   #4
NINO
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.10.2003
Posty: 94
NINO zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na stronie Philipsa masz do niektórych modeli uaktualnienie Firm Ware, opis jak to zrobić i co przez to uzyskujesz.
Pozdro.
NINO jest offline  
Stary 16.08.2004, 18:10   #5
imek1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Posty: 16
imek1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://www.videohelp.com/dvdhacks
imek1 jest offline  
Stary 16.08.2004, 23:15   #6
ArKoKo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika ArKoKo
 
Data rejestracji: 14.08.2004
Posty: 4
ArKoKo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Właśnie nabyłem DVD Philipsa DVP720SA. Wszystko z nim jest w porządku, sprzęt w cipę, filmy z DVDR i DVDRW odtwarza bez zarzutu, filmy w formacie DivX i XviD też.Jest tylko maleńki problem:za nic nie mogę go zmusić przy odtwarzaniu filmów w formacie DivX i XviD do wyświetlania napisów które są w osobnym pliku .txt

Ostatnio zmieniany przez ArKoKo : 17.08.2004 o godz. 12:07
ArKoKo jest offline  
Stary 17.08.2004, 06:44   #7
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ArKoKo
Właśnie nabyłem DVD Philipsa DVP720SA. Wszystko z nim jest w porządku, sprzęt w cipę, filmy z DVDR i DWDRW odtwarza bez zarzutu, filmy w formacie DivX i XviD też.Jest tylko maleńki problem:za nic nie mogę go zmusić przy odtwarzaniu filmów w formacie DivX i XviD do wyświetlania napisów które są w osobnym pliku .txt
A pomyślałeś przy zakupie,że on może nie odtwarza napisów wogóle ? Albo odtwarza tylko jakiś jeden format np. srt albo co innego. Poszukaj wieści o nim w Sieci (www.dvdrhelp.com).

http://www.videohelp.com/dvdplayers....=&orderby=Name

Jabba
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 17.08.2004 o godz. 06:48
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 17.08.2004, 09:06   #8
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odtwarzać odtwarza ale bez polskich liter. Do DVD737 pojawił się nieautoryzowany firmware potrafiący wyświetlić polskie literki. Philipsowi udało się zrobić poprawne wyświetlanie polskich literek dla DVP 642 to pewnie za jakiś czas uda mu się dorobić do 720 (Zerkaj co jakiś czas na http://p4c.philips.com )

@starmen4:
http://philips.ianc.net może Ci trochę pomóc choć za dużo przeróbek to pewnie nie znajdziesz
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline  
Stary 17.08.2004, 12:04   #9
ArKoKo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika ArKoKo
 
Data rejestracji: 14.08.2004
Posty: 4
ArKoKo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
A pomyślałeś przy zakupie,że on może nie odtwarza napisów wogóle ? Albo odtwarza tylko jakiś jeden format np. srt albo co innego. Poszukaj wieści o nim w Sieci (www.dvdrhelp.com).

http://www.videohelp.com/dvdplayers....=&orderby=Name

Jabba
Tak się składa, że przed zakupem tegoż odtwarzacza namiętnie szperałem w sieci. Znalazłem sporo różnych opisów i recencji ( z reguły bardzo pochlebnych), w których gwarantowano odtwarzanie DivX i XviD wraz z napisami niewbudowanymi w plik z filmem (tzw napisy zewnętrzne). Po części recenzenci mieli rację. Wyświetla napisy lecz nie z nie z typowego pliku .txt a z plików .sub, .srt i .ssa ale bez polskich znaków (i tu musiałbym przerobić swoją całą płytotekę ) . Ale tym się akurat nie przejmuję, może faktycznie za jakiś czas pojawi się nowy firmware i rozwiąże większość problemów Poza tym odtwarzacz spisuje się rewelacyjnie, najważniejsze, że nie robi scen z wypalanymi płytkami DVDR i RW - używam DVDR Dysan (+R) oraz DVDRW Memorex (-RW).
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez ArKoKo : 17.08.2004 o godz. 12:10
ArKoKo jest offline  
Stary 17.08.2004, 22:36   #10
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi. Spróbuję się dokształcić - a myślę, że warto.
Pozdrawiam.
starmen4 jest offline  
Stary 30.08.2004, 17:59   #11
Ryzek2002
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ryzek2002
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 37
Ryzek2002 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ArKoKo
Właśnie nabyłem DVD Philipsa DVP720SA. Wszystko z nim jest w porządku, sprzęt w cipę, filmy z DVDR i DVDRW odtwarza bez zarzutu, filmy w formacie DivX i XviD też.Jest tylko maleńki problem:za nic nie mogę go zmusić przy odtwarzaniu filmów w formacie DivX i XviD do wyświetlania napisów które są w osobnym pliku .txt
Też mam ten napędzik i jest za***isty... od Philipsa dowiedziałem się że w drugiej połowie września ma być dostępny nowy soft do tego napędu który będzie czytał polskie literki w dvixach . O innych zmianach nic nie chcieli powiedzieć... można mieć nadzieje że zrobią obsługę zwykłego txt... pozatym można tak dać na płytkę kilka wersji napisów że pilotem będzie można je wybierać jak z płyty dvd
__________________
DVD is cool
http://film-okladki.waw.pl/ - Okładki DVD tylko po polsku!!
Ryzek2002 jest offline  
Stary 31.08.2004, 17:15   #12
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niechciałbym być złym prorokiem ale Philips lubi obiecywać dużo rzeczy.. Rzeczywistość niestety trochę odstaje od obietnic.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline  
Stary 22.03.2005, 21:06   #13
zagrad
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 6
zagrad w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.
Całkiem niedawno (w dość nietypowy sposób) stałem sie posiadaczem DVP 720SA no i jestem strasznie zadowolony z tego sprzęta
Po kilku próbach z różnymi wersjami formatów napisów doszedłem, że na sofcie v.33 (oryginał od Phila) najlepiej radzi sobie z .ssa. sub i srt też niby czytał, tylko jakby "nie widział" znacznika końca napisu - po prostu napis był wyświetlany aż do pojawienia się następnego
Oczywiście wszystkie napisy bez polskich liter
No i trafiłem na te super stronkę .
REWELACJA !!! Sofcik zajefajny! Bezproblemowo czyta wszystkie "ogonki", na dokładkę litery są większe (jest możliwość ustawienia wielkości), jaśniejsze z czarną obwódką. I nie ma pod nimi szarego tła
W zasadzie nie wiem jak teraz by pokazywał inne formaty - ja już pozostałem przy .ssa. A na wszelki wypadek razem z filmem wypalam na płycie dwa formaty napisów: ssa i txt. Oczywiście nazwa identyczna jak film.
I wszystko śmiga pięknie czego i Wam wszystkim życzę !
zagrad jest offline  
Stary 11.05.2005, 14:01   #14
piokar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.05.2005
Posty: 10
piokar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
jestem również posiadaczem odtwarzacza DVP 720SA
jesli można to chcialbym zapytać szanownych forumowiczów o kilka szczegółów:

1. czy mozna jakoś sprawdzić jaka wersja firmware jest zainstalowana aktualnie w tym odtwarzaczu - Philips ciągle wystawia na swojej stronie tą samą wersję v33 od zeszłego roku i nie zanosi się na zmianę. A u mnie też nie odtwarza polskich znaków z plków *.srt. Ale przeczytałem poprzedni post z linkiem do strony z tym softemi nabrałem nadzie i, że można temu zaradzić.
Ale chciałem się najpierw upewnić czy po jego wgraniu wszystko dziala bez zarzutu, i bez problemów odtwarza wszystko tak jak przed zmianą softu(DVD, SVCD, DIVx itd) - prosiłbym o kilka szczegółów. Czy jest to dokładnie plik o nazwie ?
Philips720SA_1250_v6_Mtz
czy jest to jakoś przetestowane oprogramowanie - ciekawe kto jest jego autorem?

2. drugie pytanko dotyczy tego czy DVP 720 SA będzie odtwarzał filmy DVD z innych Regionów poza 2 - np Region 1 , a jesli nie to czy jest na to jakiś sposób. A moze ten firmware to też załatwia?

dzieki

Ostatnio zmieniany przez piokar : 11.05.2005 o godz. 14:07
piokar jest offline  
Stary 11.05.2005, 14:30   #15
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez piokar
[...]
2. drugie pytanko dotyczy tego czy DVP 720 SA będzie odtwarzał filmy DVD z innych Regionów poza 2 - np Region 1 , a jesli nie to czy jest na to jakiś sposób. A moze ten firmware to też załatwia?

dzieki
1. Włącz zasilanie
2. otwórz tackę
3. wpisz na pilocie (oczywiście tak aby DVD to widziało ) 9-9-9-9-0
4. masz region 0 - chodzi wszystko
ed hunter jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.