Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.03.2015, 23:13   #106
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te polecane w pierwszym poście Benki dużo się różnią od siebie? Pytam, bo kupiłem DW1640 do testów i nie wiem czy dobrze zrobiłem...
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.04.2015, 09:18   #107
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MT2 Podgląd Wiadomości
Te polecane w pierwszym poście Benki dużo się różnią od siebie? Pytam, bo kupiłem DW1640 do testów i nie wiem czy dobrze zrobiłem...
Bardzo dobrze jeżeli sprawny to najlepszy wybór

Cytat:
Napisany przez chuckchimney Podgląd Wiadomości
Kto mi powie ile mogę dostać za 24F1ST i 424A?
W zależności od szczęścia ~25~40zł \szt

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 01.04.2015 o godz. 09:23
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2015, 13:12   #108
chuckchimney
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 06.12.2014
Posty: 273
chuckchimney niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://allegro.pl/naped-optyczny-nag...213027264.html

BENQ 1650

Ja rezygnuję niestety mam inne wydatki teraz niespodziewane, każdy grosz się liczy. Do końca 3h.
chuckchimney jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2015, 17:13   #109
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie poszedł, więc może będziesz miał jeszcze okazję go wyrwać

W sumie, nie do końca odpowiedni dział, ale chodzi o stare i jare sprzęciory.
Więc mam płytę Intel D946GZIS, posiada dwa zintegrowane gniazda ATA, niestety jedno akurat u mnie uszkodzone.
Wszystko na Win XP.
Potrzebowałem koniecznie jeszcze jedno wolne złącze ATA, żeby palić sprawniej:
Znalazłem w szafie takie to:
Gembird na VIA
Podłączyłem Palarkę PHILIPS SPD2412BM Ver. D (tak na próbę, z przeświadczeniem, iż nie zadziała i tak - w specyfikacji jest obsługa ATAPI, ale wcześniej próbowałem używać tego pod Win 7, napędy SATA i niestety, pojawiały się i znikały kiedy im się podobało).
O dziwo, pali.
ImgBurn pokazuje mi w nawiasie zamiast "ATA" to "SCSI", ale wypaliło płytę bez problemu
Bywa, że kontrolery zintegrowane również pokazują SCSI, więc chyba dobrze.
Czy Ktoś z Was może próbował podobnych manewrów, innych kontrolerów, a może trafił Ktoś na anomalie związane ze stosowaniem tego typu rozwiązań.
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2015, 18:05   #110
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam kontroler Promise Ultra100 TX2. Normalnie nagrywa, ale tylko jedną płytę... Jak próbuje nagrać drugą, to napęd w ogóle nie próbuje nią nawet kręcić, tylko wypluwa po kilku minutach z błędem i zacina explorera (dopiero restart pomaga). Podobnie jest jak próbuje odczytać błędy w Nero DiscSpeedzie - również płytą nie kręci, zacina zarówno program jak i explorera.

Przynajmniej dane odczytuje normalnie...
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 10:42   #111
jujo
Registered
 
Data rejestracji: 24.12.2006
Posty: 202
jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>jujo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Panowie a co sądzicie o pioneerze DVR-120? Dobry sprzęt?
jujo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 11:10   #112
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przepraszam za offtop, ale nie wiem gdzie zapytać.

Przyszedł do mnie przed chwilą BenQ DW1640 i mam z nim problem - podczas robienia testu jakości płyty (nie ważne jakiej, na CD i DVD to samo) napęd zacina się na pozycji ok. 10 minuty dla CD / 0,3GB dla DVD i przestaje kręcić (to samo w Nero i w Opti Drive), przy czym jak spróbuje z tej samej płyty skopiować dane to kopiuje bez problemów. Poniżej test z Nero:

W przypadku Nero póki nie wyciągnę płyty, to słupek w tym miejscu leci cały czas do góry. W Opti Drive się po prostu zatrzymuje.

Co może być przyczyną? Spróbować sflashować firmware do nowszego (tylko prosiłbym o polecenie najlepszego), bo aktualnie jest BSGB?
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 11:15   #113
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MT2 Podgląd Wiadomości
Przepraszam za offtop, ale nie wiem gdzie zapytać.

Przyszedł do mnie przed chwilą BenQ DW1640 i mam z nim problem - podczas robienia testu jakości płyty (nie ważne jakiej, na CD i DVD to samo) napęd zacina się na pozycji ok. 10 minuty dla CD / 0,3GB dla DVD i przestaje kręcić (to samo w Nero i w Opti Drive), przy czym jak spróbuje z tej samej płyty skopiować dane to kopiuje bez problemów. Poniżej test z Nero:

W przypadku Nero póki nie wyciągnę płyty, to słupek w tym miejscu leci cały czas do góry. W Opti Drive się po prostu zatrzymuje.

Co może być przyczyną? Spróbować sflashować firmware do nowszego (tylko prosiłbym o polecenie najlepszego), bo aktualnie jest BSGB?
Wgraj najnowsze fw:
http://www.firmwarehq.com/getdownloa..._bsrb.zip.html
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 11:31   #114
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dalej się zacina, tylko minutę dalej

Masz jeszcze jakieś pomysły?
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 12:01   #115
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez jujo Podgląd Wiadomości
Panowie a co sądzicie o pioneerze DVR-120? Dobry sprzęt?
Jak dobrze pamiętam to tylko DVD-ROM

Cytat:
Napisany przez MT2 Podgląd Wiadomości
Dalej się zacina, tylko minutę dalej

Masz jeszcze jakieś pomysły?
Moje BenQ tez na OptiDriveControl lubią stanąć jak również na NSD \przetestuj kilka wersji ;

np.4.7.7.16
http://www.cdrinfo.pl/download/580151727
lub z naszej paczki składkowej
NERO CD-DVD Speed- Temat składkowy
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 12:12   #116
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj na innej wersji NCDS.

W ostateczności wgraj mu BEGB (od EW164B). Nie zaszkodzi, a pomóc może.

Edit: Zaraz zaraz - masz tego benia na USB, czy w budzie?

Bo jak na USB i jeszcze dodatkowo masz XPka lub win2k, to niewykluczone że nie poradzisz nic.

Walczyłem z tym kiedyś bardzo długo, bezskutecznie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 03.04.2015 o godz. 12:16
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 12:35   #117
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na wszystkich wersjach jakie przetestowałem jest ten sam problem - zatrzymuje się koło 12 minuty

Czy to normalne, że różne wersje pokazują różne wyniki tej samej płyty? Jedna wersja pokazuje liczbę błędów na początku płyty 1000, druga 2000, jedna pokazuje wartość jitteru stabilne 8, druga pokazuje 4.

Próbowałem też zmienić taśmę i kanał IDE, bezskutecznie.

Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Spróbuj na innej wersji NCDS.

W ostateczności wgraj mu BEGB (od EW164B). Nie zaszkodzi, a pomóc może.

Edit: Zaraz zaraz - masz tego benia na USB, czy w budzie?

Bo jak na USB i jeszcze dodatkowo masz XPka lub win2k, to niewykluczone że nie poradzisz nic.

Walczyłem z tym kiedyś bardzo długo, bezskutecznie.
BenQ na IDE, system Windows XP. Zaraz spróbuje ten firmware. Czy to jest na pewno bezpieczne?
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 13:02   #118
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jest to tak samo bezpieczne jak wgrywanie jakiegokolwiek innego, dedykowanego FW.

A w zamian otrzymasz m.in. możliwość awansowania benka na wyższy poziom DMA - pamiętam że już o tym było na forum, ale akurat nie mogę znaleźć.

W pewnym sensie podobne problemy sam kiedyś miałem - i niewykluczone że po prostu benki w pewnych konfiguracjach programowo-sprzętowych testować nie chcą i już.

https://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=54892
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 13:33   #119
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czym ten flash wykonać? Pobrałem firmware z firmwarehq i tym programem nie chce sflashować, tylko stoi w miejscu. Już dwa razy próbowałem, nawet nie próbuje wgrać.

MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2015, 14:01   #120
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie musisz zrobić cross do modelu EW164B według tej instrukcji;

Crossflash OEM BenQ
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nero 6.0.0.9 widzi nagywarke ale nie nagrywa sprytnylisek Napędy optyczne CD 8 28.05.2010 09:16
Nagrywarki odczytuje ale nie mozna nagrywac? joasiunia Napędy optyczne DVD 5 16.01.2008 18:42
Jakia komórka - temat ten sam ale jednak inny Metallicat Off topic 19 04.05.2007 10:03
Problem nie wiem z czym ale to sprawa zycia i śmierci RafałJ. Napędy optyczne DVD 5 12.07.2004 13:54
Wiem ze macie mnie jush dosc ale ja mam jush tych klientów FTP serdecznie dosc !!!! Laser Off topic 13 02.02.2003 14:04


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.