Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.07.2017, 19:55   #16
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MT2 Podgląd Wiadomości
Jeszcze takie pytanie. W jakim trybie standardowo jest PureRead ustawiony? Mam nadzieję, że Standard Mode albo Perfect Mode, a nie Master Mode bo jeżeli dobrze rozumiem, w tym trybie nawet jeżeli napęd nie będzie miał pewności co do odczytanych danych zwróci je do programu, a ten nawet nie będzie wiedział że jest jakiś problem. W przyszłości wolałbym wiedzieć, że z płytą jest coś nie-tak, żeby spróbować Perfect Mode / innego napędu, niż dostać pliki, które mogą się nie zgadzać z tym co jest na płycie.
Fabrycznie ustawiony w trybie Standard Mode .

-2017-07-08_19-52-17.png

-2017-07-08_19-52-28.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.07.2017, 12:24   #17
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak wygląda Transfer Rate tej płyty w Perfect Mode (miniaturka, kliknij by powiększyć):



Master Mode:


Tak w Standard:


A w EACu? Po pierwsze coś EAC i PureRead nie za dobrze ze sobą współgrają, napęd strasznie długo "myśli" (przyśpiesza i zwalnia) przed rozpoczęciem każdego testu i każdej kopii. Po drugie w EACu nie widać różnicy między włączonym i wyłączonym PureReadem. W obydwu przypadkach jak dojdzie do tego utworu prędkość zwalnia do 0.0x (ale nie wywala błędu, co jest plusem). Co ciekawe prędkość ta występuje tylko jak zgrywam całą płytę, jak kopiuje bez PureRead tylko ten utwór w którym występują problemy, to kopiuje się jakby nic nie było (a w pliku nie słychać trzasków). O co chodzi?

Zostawię EACa niech ripuje, później (pewnie dopiero jutro) dam znać jak poszło.

Takie pytanie poza tematem - da się jakoś sprawdzić "przebieg" napędu, ile płyt nagrał?

Ostatnio zmieniany przez MT2 : 11.07.2017 o godz. 12:28
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2017, 06:01   #18
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj zaktualizować firmware Pioneer BDR-209EBK do fw.1.34
http://www.cdrinfo.pl/bios/16225141842

Żeby sprawdzić "przebieg" Pioneera BDR najpewniej potrzebny fabryczny program serwisowy i box serwisowy . Cała komunikacja wewnętrzna napędu i soft jest zaszyfrowana -nawet podczas aktualizacji napęd szyfruje \deszyfruje firmware w pamięci nagrywarki
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2019, 11:35   #19
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po dwóch latach powracam do tematu z nową nadzieją na znalezienie napędu który będzie potrafił zgrać tę płytę poprawnie, szczególnie że trafił mi się drugi taki CDR z podobnymi objawami. Póki co udało mi się zrobić ulepa - kilka napędów zgrało różne tracki, ale wolałbym żeby jeden napęd zgrał poprawnie całą płytę

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Takie rzeczy próbował bym starymi CD-ROM\CD-RW zgrywać - jeszcze duże soczewki z mocną i szeroką wiązką lasera
Podałbyś jakich konkretne modelów / napędów jakiej firmy szukać?
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2019, 12:02   #20
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,761
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może DVD Toshiby SD-M1612 lub nowszy SD-M1712. W swoim czasie najlepsze czytniki i szybkie przy kopiowaniu.
Czy okaże się skuteczny....dowiesz się jak sprawdzisz.


Edit: Widzę, że były jeszcze nowsze, do chyba SD-M1912
__________________
Pozdr./Grzeniu

Ostatnio zmieniany przez grzeniu : 28.07.2019 o godz. 12:07
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2020, 18:36   #21
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MT2 Podgląd Wiadomości
Mam płytę CDR audio "renomowanej" firmy Xpower, która chyba kończy już swój żywot i którą chciałbym zgrać EACiem w trybie Secure (bo w trybie Burst i w innych programach w nagraniach pojawiają się "kliknięcia"). Problem w tym, że za każdym razem w tym samym miejscu na płycie wyskakuje mi błąd Sync Error, próbowałem już napędami LiteOn DH20A4P, LiteOn LTR-40125S, Samsung SH-S162L oraz Optiarc AD-5260S i na każdym to samo. Aktualnie próbuje zgrać używając LG GCE-8527B, na razie błędu nie wyświetliło i jak dotychczas "kliknięć" nie słyszę, ale idzie jak krew z nosa:


Czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Czy istnieje jakiś napęd, który miałby lepszą korekcje błędów niż te napędy? Męczyć tą płytę tym LG do końca?
Już prawie trzy lata się z tą płytą męczę, sprawdzałem na każdej nagrywarce jaką udało mi się znaleźć wśród znajomych (ale faktem jest, że nie było wśród nich prawie żadnego starego napędu CD-R/CD-RW) i do teraz nie udało mi się jej zgrać poprawnie za jednym zamachem.

Zrobiłem test tej płyty na BenQ DW1640 (który też sobie ze zgraniem bez błędów nie poradził, ale dzielnie walczył):
-disc_quality_17-marca-2020.png

Zrobiłem też CD Bler i tu płyta wygląda już trochę gorzej...
-cd_bler_17-marca-2020.png


Skąd takie różnice w testach (szczególnie że z pierwszą ścieżką nie mam problemów na prawie żadnym napędzie, dopiero od drugiej się schody zaczynają)? Jakieś pomysły jakiego napędu jeszcze mogę spróbować?

BTW dlaczego Nero DiscSpeed nie wykrywa mi BenQ? Do wyboru mam tylko wirtualny napęd i drugą nagrywarkę z komputera.

Ostatnio zmieniany przez MT2 : 17.03.2020 o godz. 19:15
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2020, 21:17   #22
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Płyty zapewne nie da się zgrać w trybie Secure, ze względu na poważną degradację powierzchni. Jedyny sposób to tryb Burst i jeśli słyszalnych kliknięć jest mało naprawa ich samodzielnie, a jeśli dużo to cóż ... nic się nie zrobi. Pytanie czy warto się z tym tak męczyć, może płytę da się zdobyć bez problemu z innej kopii/oryginału ?
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2020, 21:26   #23
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MT2 Podgląd Wiadomości
Już prawie trzy lata się z tą płytą męczę, sprawdzałem na każdej nagrywarce jaką udało mi się znaleźć wśród znajomych (ale faktem jest, że nie było wśród nich prawie żadnego starego napędu CD-R/CD-RW) i do teraz nie udało mi się jej zgrać poprawnie za jednym zamachem.

Zrobiłem test tej płyty na BenQ DW1640 (który też sobie ze zgraniem bez błędów nie poradził, ale dzielnie walczył):
Załącznik 154063

Zrobiłem też CD Bler i tu płyta wygląda już trochę gorzej...
Załącznik 154062


Skąd takie różnice w testach (szczególnie że z pierwszą ścieżką nie mam problemów na prawie żadnym napędzie, dopiero od drugiej się schody zaczynają)? Jakieś pomysły jakiego napędu jeszcze mogę spróbować?

BTW dlaczego Nero DiscSpeed nie wykrywa mi BenQ? Do wyboru mam tylko wirtualny napęd i drugą nagrywarkę z komputera.

A wez zrob dobra fote tej plyty od strony nagrywanej a pod nia dobre zrodlo swiatla i obkukamy
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2020, 22:33   #24
MT2
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika MT2
 
Data rejestracji: 10.01.2014
Posty: 70
MT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Płyty zapewne nie da się zgrać w trybie Secure, ze względu na poważną degradację powierzchni. Jedyny sposób to tryb Burst i jeśli słyszalnych kliknięć jest mało naprawa ich samodzielnie, a jeśli dużo to cóż ... nic się nie zrobi. Pytanie czy warto się z tym tak męczyć, może płytę da się zdobyć bez problemu z innej kopii/oryginału ?
Mam już taką kopię posklejaną z kilku ripów bez słyszalnych przeze mnie trzasków, no ale gryzie mnie świadomość, że gdzieś może być ukryty jakiś cichy trzask, którego na płycie nie ma. Z chęcią bym kupił drugą kopię, ale jest to bardzo rzadka płyta wydana w kilkunastu/kilkudziesięciu sztukach przez autora własnym sumptem, dlatego chciałbym zgrać tą płytę w EACu, w trybie Secure i ze zgadzającymi się sumami kontrolnymi w Test & Copy, zanim zawartość całkiem wyparuje.

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
A wez zrob dobra fote tej plyty od strony nagrywanej a pod nia dobre zrodlo swiatla i obkukamy
Jutro zrobię, żebym dobrze zrozumiał chodzi o zdjęcie tej strony i ze źródłem światła od strony na której jest dłoń na tym zdjęciu?
MT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2020, 09:36   #25
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
moze byc i tak a mozesz i polozyc na biala kartke zey bylo widac druga strone .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2020, 10:52   #26
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bardzo dobry odczyt i najlepszą korekcje CD mają chipsety ALI
Może one by powalczyły...
Plextor PX-230A 2005r.
BenQ 5224W 2003r
BenQ CDRW-5232X 2004r
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Audio CD vs rip Flac - dlaczego brzmi gorzej deton24 Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio 12 11.07.2015 00:08
TDK 440n i płyty cd M@rk Napędy optyczne CD 0 29.01.2005 13:01
Najlepsza nagrywarka CD (lub z najlepszą korekcją błędów) Która? ardas Napędy optyczne CD 2 01.01.2005 20:24
Szukam wersji clone cd 3023 WIDMO Off topic 2 12.11.2001 21:58
Szukam cracka do CD Mate 2.0.11 fidel Napędy optyczne CD 1 13.10.2001 11:37


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.