Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.01.2004, 11:37   #1
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post TDK A040212N kontra Pioneer A06

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałem się podzielić moimi obserwacjami i całkowicie niezależną opinią po tygodniowych bojach z nagrywarkami TDK A040212N i Pioneer A06 zainstalowanymi w jednym komputerze.
Mam nadzieję, że poniżej zamieszczone wnioski pomogą co niektórym w podjęciu decyzji o ewentualnym przyszłym zakupie (lub rezygnacji z zakupu) jednego z wymienionych modeli.

CO DOSTAJEMY W PUDEŁECZKACH?
TDK - oprogramowanie Pinnacle, jedna czysta płytka TDK DVD+R 4x
Pioneer - oprogramowanie Pinnacle, po jednej płytce: Maxell DVD+R 4x, DVD+RW 2.4x

MOJA PLATFORMA TESTOWA:
CPU - Pentium 4 2.4 GHz na Asusie P4S8X Deluxe (SiS 648).
RAM - Corsair 512 MB XMS-3200CL2 (400 MHz)
HDD - 2x 120GB WD Caviar JB Serial ATA (RAID 0)
DVD-rom - Toshiba SDM-1612
DVD+/-RW - TDK A040212N (bios 1.0A) & Pioneer A06 (bios 1007)
reszta konfiguracji sprzętowej nie ma istotnego znaczenia...
system: Windows XP Home Edition ENG SP1 + bieżące łatki M$
używane oprogramowanie: Nero 6.3.0.0
używane nośniki: TDK DVD+R 4x, TDK DVD-R 4x, TDK DVD+RW 2.4x, TDK DVD-RW 2x, TDK DVD-RW 1x Scratch-Proof

TERAZ GŁÓWNE SPOSTRZEŻENIA:
* napęd TDK wymagał upgrade'u bios-u z 1.08 do 1.0A, gdyż nie chciał na początku poprawnie współpracować z nośnikami DVD-R/RW
* napęd Pionner umożliwia nagrywanie krążków DVD-R/+R 4x z prędkościami 1x, 2x i 4x, podczas gdy minimalna prędkość nagrania tych płytek napędem TDK wynosiła 2x (Nero 6.3.0.0)
* napęd Pioneer umożliwia nagrywanie krążków DVD-RW i DVD+RW prędkościami 1x, podczas gdy konkurent ma jedynie opcje odpowiednio 2x i 2.4x (Nero 6.3.0.0)
* DVD rip płyty DVD-5 w napędzie Pioneer rozpoczyna się z prędkością 2.75x i kończy 10.4x, podczas gdy w TDK odpowiednio 2.5x-8.7x (Nero CD/DVD Speed)
* DVD rip płyty DVD-9: Pioneer min. 2.75x, max. 8.2x; TDK 2.4x-6.9x
* DVD rip płyty DVD-R: Pioneer min. 2.6x, max. 6.45x (specyfikacja max. 6x!), TDK 2.05x-5.2x (specyfikacja 12x - mocno przesadzona!)
* DVD rip płyty DVD+R: Pioneer 2.65x-6.6x (specyfikacja max. 6x!), TDK 2.4x-5.8x (specyfikacja producenta j.w. - 12x - również mocno przesadzona!)
* ekstrakcja audio (płytka tłoczona, ok. 78 min. materiału) - Pioneer: 2m 11s (!), TDK 3m 09s (chociaż wg specyfikacji producenta napęd ma osiągać końcową prędkość 40x - dla Pioneera tylko 32x) (Easy CD-DA Ex v. 6.cośtam)

POZOSTAŁE SPOSTRZEŻENIA:
* rip filmów wypalonych 3-4 mies. temu na DVD-R "niemarkowych" (Esperanza, Datex, Lead Data itp.) i nalepionej na wierzchu nalepce zakończył się CAŁKOWITYM niepowodzeniem w napędzie TDK (błędy CRC, zawieszanie się napędu w okolicach 60-90% materiału nagranego "do oporu" - ok. 4.5GB) - test wykonano na ok. 30 takich płytkach; DVD-rom Toshiby zczytał z problemami jedynie 2 z tych płytek
* napęd Pioneer A06 zczytał WSZYSTKIE z tych płyt prędkościami ripowania od 2.2x do 5.9x pod koniec BEZ NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW - materiał w ten sposób zgrany na dysk w pełni nadawał się do ponownego wypalenia na płytki (brak pikselozy, szarpania klatek itp.)
* z ostatnich news-ów wynika, że Pioneer OFICJALNIE potwierdził, że po upgradzie firmware'u w napędzie A06 będzie możliwe nagrywanie płyt DUAL-LAYER (dwuwartwowych o poj. ok. 8.5GB), podobnej informacji jak dotąd nie przedstawił konkurent

KOŃCOWE WNIOSKI:
Moja opinia jest tutaj CAŁKOWICIE NIEZALEŻNA. Według powyższego porównania nic niestety nie przemawia za napędem marki TDK - pragnę od razu zaznaczyć, że nie byłem w jakikolwiek sposób sponsorowany przez firmę Pioneer!
Sam osobiście wolałbym pozostać przy napędzie TDK chociażby ze względów estetycznych (bo mam takie kaprysy) - front napędu jest w kolorze czarnym, zgodny z moją obudową i pozostałymi napędami. Jednak bardziej sobie cenię funkcjonalność i niezawodność.
Dlatego też wszystkim, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem solidniej i niedrogiej nagrywarki DVD+/-RW z wykorzystaniem głównie do tworzenia kopii filmów DVD z czystym sumieniem mogę polecić napęd Pioneer-a.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na ewentualne pytania i uwagi co do przedstawionego tutaj przeze mnie porównania...
__________________
Pioneer DVR-A06 & Toshiba SD-M1612
dj_anion jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2004, 10:16   #2
dzesio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2003
Posty: 18
dzesio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
myslalem juz o kupnie pioneera. dodam jeszcze ze pioneer w polaczeniu z RecordNow Max najlepiej sie nadaje do wykonywania kopii bezpieczenstwa plyt DVD dla PS2.

czy model 106 i A06 to to samo?
dzesio jest offline  
Stary 01.02.2004, 22:05   #3
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dzesio
czy model 106 i A06 to to samo?
to samo

a ja na obecna chwile poczekalbym na testy nowego pioneera A07, zapowiada sie niezle.
Yeti jest offline  
Stary 02.02.2004, 00:12   #4
dondzbi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Lokalizacja: mazowieckie
Posty: 3
dondzbi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czesc
Prosba do dj_anion

mam wlasnie TDK I potworne problemy z nim wlasnie z plytami dvd-r/rw . Nie jestem ekspertem czy mógłbys wyjasnic mi co zrobic z tym biesem w jaki sposob go przeinstaloac . podkreslam ze jestem laikiem w tych prawach a informacja bylaby niezbedna . wielkie dzieki

Daiwd
dondzbi jest offline  
Stary 02.02.2004, 00:12   #5
dondzbi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Lokalizacja: mazowieckie
Posty: 3
dondzbi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
oczywiscie biosem nie biesem )
dondzbi jest offline  
Stary 02.02.2004, 07:46   #6
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DZESIO:
Model A06 jest po prostu wersją "pudełkową" modelu 106. "Bebechy" są te same.

DONDZBI:
Sprawa jest totalnie prosta. Wejdź na link:
http://cdrinfo.pl/software/stronaspw...eid=3177222553
Ściągnij BIOS 1.0A. Zapisz np. na pulpicie. Po ściągnięciu kliknij w niego 2x mychą i sprawdź czy w górnym rozwijanym polu okienka, które się pojawi jest dostepna Twoja nagrywarka. Jeżeli jej symbol się zgadza, wystarczy wcisnąć przycisk Flash. Po całej operacji zrestartuj kompa.
Jak masz zainstalowane nero, znajdź np. programik Nero Info Tool i sprawdź tam czy wykrywa w Twojej nagrywarce BIOS 1.0A. Jeżeli tak, to znaczy że wszystko poszło OK.

Pozdrawiam
__________________
Pioneer DVR-A06 & Toshiba SD-M1612
dj_anion jest offline  
Stary 02.02.2004, 07:47   #7
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DONDZBI:

Jeszcze mała uwaga. Jak zainstalowałeś oprogramowanie Pinnacle'a (to z kompletu z nagrywarką) i jednocześnie masz zainstalowane Nero - to istnieje prawdopodobieństwo, że te dwa programy mogą się nawzajem nie lubić.
Ja tak miałem i właśnie Pinnacle'a musiałem odinstalować.
__________________
Pioneer DVR-A06 & Toshiba SD-M1612
dj_anion jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.