Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2003, 23:05   #46
BARDOS
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Posty: 2
BARDOS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka Dvd Tdk Dvw+a040212n

ChciaŁbym SiĘ DowiedzieĆ Czy Innym Podobnie Jak Mi Nie Chce Ona NagrywaĆ Wszystkich PŁyt Dvdr - ZwŁaszcza Hawk I Esperanza - Oba Typy SĄ -
BARDOS jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.12.2003, 00:18   #47
bydle
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2003
Lokalizacja: klu
Posty: 7
bydle w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ta
to normalne nawet po nowym biosie dalej tak sie dzieje
bydle jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2003, 14:09   #48
syriusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika syriusz
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Grajewo
Posty: 62
syriusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja różne plyty juz miałem jakoś problemów na TDK nie mimalem, ale stwierdzilem ze najlepsze płyty to TDK!! teraz nagrywam tylko na takich
syriusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2003, 18:40   #49
dwaklik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2003
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 8
dwaklik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam nagrywarkę od tygodnia. Nagrywa bez problemów, ale są problemy z odczytem tanich płyt - głównie Hawk z kija. Płyty w wersji box czyta bez błędów.
Hawk-i kupiłem w "Tesco" tylko do przetestowania i napewno nie będę ich stosował.
Firmware pobrałem stąd: http://www.tdk-europe.com/dvd/firmwa...W0404N_109.exe
Polecam
Czytnik prawdopodobnie wymaga regulacji, ale narazie chyba się wstrzymam z reklamacją.

Pozdrawiam
dwaklik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2003, 23:18   #50
CougaR2
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika CougaR2
 
Data rejestracji: 21.12.2003
Lokalizacja: Pyskowice
Posty: 13
CougaR2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co sądzicie o TDK DVD+/-RW DVW+A040212N ???

Witam

Zastanawiam się nad zakupem TDK DVD+/-RW DVW+A040212N. Wiem, że nie jest to najnowasza konstrukcja. Jak wypada ona w porównaniu do tych nowszych? Jak się na niej teraz wypala? Bo słyszałem, że kiedyś na starszych versjach biosu były problemy z tańszymi płytkami?

PS: Czy są jakieś inne DOBRE wypalarki o przednim panelu koloru czarnego?
CougaR2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2003, 08:40   #51
maxus
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika maxus
 
Data rejestracji: 22.12.2003
Posty: 2
maxus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
osobiscie posiadam ten model i jak narazie niemam zastrzeżeń do niego
maxus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2003, 10:18   #52
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomóżcie! TDK 440N wypala "+" a nie wypala "-" :(

Jakieś pół roku (może więcej) miałem problemy z nagrywarką Teac CDW-540. Wiele osób wówczas odpowiedziało na mój problem wysuwając różne koncepcje, co po dwutygodniowej walce wreszcie zaowocowało sukcesem! Bardzo mi wtedy pomogliście.

Obecnie mam jednak nowy problem:

Od kilku dni jestem w połowie szczęśliwym posiadaczem dwuformatowej nagrywarki DVD marki TDK o prędkości 4x zarówno dla "-", jak i "+". Dlaczego w połowie - o tym za chwilę poniżej.
Nagrywarka zamontowana została do platformy Asus P4S8X Deluxe (SiS648) z procesorem P4 2.4GHz i pamięcią Corsair 512MB DDR PC3200 CL2.
Napędy pamięci masowych podpięte są następująco:
- Primary: Toshiba DVD 16x/48x (master)
- Secondary: Teac CD-RW 52x/24x/52x (master) i ZIP100 (slave)
- Dodatkowy kanał IDE (na płycie): WD Caviar 120GB 8MB cache
- Primary (dodatkowy kontroler na PCI): TDK DVD+-RW 4x/4x
Całość pracuje pod Windows XP Home Edition Eng SP1 + dodatkowe łaty które wejdą w skład SP2.
A oto jaki jest problem.
Zakupiłem wstępnie 10 płytek DVD-R i choć w nagrywarce darmowo dołączany jest jeden krążek DVD+R nie przejąłem się zbytnio bo w końcu nagrywarka ma obsługiwać obydwa formaty.
Poczytałem na forum jak zrobić kopię bezpieczeństwa filmu DVD z użyciem DVD2DVD-R, IfoEdit-a i odpowiedniego kodeka. WSZYSTKO wykonałem dokłanie wg instrukcji. Również WSZYSTKO zakończyło się poprawnie. Tak więc uruchomiłem Nero i projekt DVD Video.
Przesunąłem wszystkie pliki wynikowe do katalogu VIDEO_TS (jak pisał autor instrukcji na forum) - tutaj zaznaczę, że katalog VIDEO_TS w projekcie w NERO był zaznaczony na czerwono - nie wiem czy tak miało być.
Gdy wszystko miałem gotowe, wypaliłem całość w prędkości x4 na płytce TDK DVD-R. Proces wypalania dotarł do 100% i wyskoczył błąd przy finalizacji. Płytka nie dała się odczytać ani w nagrywarce, ani w DVD-romie.
Zakupiłem więc po sztuce DVD-RW i DVD+RW (żeby móc je zmazać jeżeli znowu pójdzie coś nie tak). Ten sam projekt w Nero wypaliłem na DVD-RW. Wypalanie do końca przebiegło prawidłowo (również finalizacja), ale płytki znowu nie dało się odczytać ani w nagrywarce, ani w DVD-romie. Nagrywała się w prędkości x1, bo tylko taka możliwość istniała.
Włożyłem więc dla odmiany płytkę DVD+RW i powtórzyłem wypalanie przygotowanego projektu. Proces przebiegł pomyślnie łącznie z finalizacją. Spreparowaną płytę włożyłem do napędu DVD-rom, została natychmiast rozpoznana i automatycznie rozpoczęło się odtwarzanie filmu w PowerDVD. Czyli - wreszcie się udało.

Na koniec chciałem sformułować kilka pytań:
1. Czy moja konfiguracja sprzętowa może powodować problemy? - sam trochę w to wątpię, skoro proces wypalania płytki z plusem przebiegł prawidłowo, a płytki z minusem (DVD-R i DVD-RW) nie są wypalane prawidłowo. Może się jednak mylę i macie inne zdanie?
2. Czy może to być wadliwa nagrywarka? Co proponujecie jeszcze sprawdzić?
3. Czy rozmiar plików automatycznie dobierany przez program DVD2DVD-R może się nie mieścić w obszarze wypalania płyt z minusem przez tę nagrywarkę? Jeżeli tak, czy jest możliwość ten rozmiar w tym programie jakoś umniejszyć (np. o 0,1GB) ?

Jeżeli jest cokolwiek, co mogłoby bliżej nakierować forumowiczów chcących mi pomóc - pytajcie. Mój adres mail: dj_anion@o2.pl

Pozdrawiam wszystkich i góry dziękuję za wszelką pomoc!
dj_anion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2003, 14:43   #53
syriusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika syriusz
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Grajewo
Posty: 62
syriusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
również posiadam, na razie żadnych problemów, nie chciało mi tylko wypalać na datexach poza tym ok
syriusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2003, 13:42   #54
syriusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika syriusz
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Grajewo
Posty: 62
syriusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tzn nie chce ci nagrywać jednego z formatów? (nie chciało mi sie wszystkiego czytać ) ja mam TDK i nie mam problemów... spróbuj na innych płytach, mi np nie chce wypalać datexów a plyty TDK + i - palą sie doskonale...
syriusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 15:17   #55
damianart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 5
damianart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NAGRYWARKA DVD TDK +/- 4x

mam problem. posiadam nagrywarke tdk i nagrywa płyty w minusie tylko verbatimy i tdk (nie udaje mi sie nagrac ani esperanzy ani platinum ,xdiska natomiast te same firmy w plusie nagrywaja się bez problemu ? co mam zrobić ?
damianart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 18:35   #56
dwaklik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2003
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 8
dwaklik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyty XDISC DVD-R x4 mi nagrywa bardzo dobrze po uaktualnieniu bios-u. Esperanzy nagrywa, ale są kiepskiej jakości (szczególnie te ze szpindla) i często przy odczycie pokazuje błędy. Podobna sytuacja jest z płytkami Hawk
Platinum nie próbowałem. Bios można ściągnąć choćby stąd: http://www.cdrinfo.pl/software/stron...eid=3177222553
ja wrzuciłem u siebie 1.0A Polecam.
dwaklik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 19:12   #57
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich!

Chciałem oznajmić, iż odniosłem sukces w walce z przedstawionym powyżej problemem.

Chcę tutaj przedstawić rozwiązanie, bo już dostałem kilka maili o tym samym problemie. Więc mam nadzieję, że moje boje, a dokładnie ich efekty się komuś jeszcze przydadzą.
W sumie wykonałem 3 rzeczy, niestety jednocześnie, więc nie wiem która dokładnie pomogła. Może wszystkie 3 na raz, może jedna z nich, więc najlepiej róbcie je pojedynczo i sprawdzajcie po restarcie każdorazowo efekty.

(1) Odinstalowanie oprogramowania Pinnacle (tego co jest oryginalnie dodawane do nagrywarki) - jeżeli ktoś je zainstalował.

(2) Upgrade Nero do wersji 6.3.0.0 - tej wersji używam i wszystko jest OK.

(3) Upgrade firmware'u do wersji 1.0A - nawet jeżeli nie byłby już konieczny to i tak radzę, ponieważ otrzymałem sygnały, że w znacznej mierze poprawia współpracę z tańszymi nośnikami DVD-R/RW gorszej klasy (Platinum, XDisc, Esperanza).

Wszystkie opisane tu zabiegi wykonałem pod systemem WinXP Home ENG + SP1 + łatki z M$.

Pozdrawiam wszystkich!
dj_anion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 19:28   #58
Maras2
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Posty: 33
Maras2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez dj_anion
Witam wszystkich!

Chciałem oznajmić, iż odniosłem sukces w walce z przedstawionym powyżej problemem.

Chcę tutaj przedstawić rozwiązanie, bo już dostałem kilka maili o tym samym problemie. Więc mam nadzieję, że moje boje, a dokładnie ich efekty się komuś jeszcze przydadzą.
W sumie wykonałem 3 rzeczy, niestety jednocześnie, więc nie wiem która dokładnie pomogła. Może wszystkie 3 na raz, może jedna z nich, więc najlepiej róbcie je pojedynczo i sprawdzajcie po restarcie każdorazowo efekty.

(1) Odinstalowanie oprogramowania Pinnacle (tego co jest oryginalnie dodawane do nagrywarki) - jeżeli ktoś je zainstalował.

(2) Upgrade Nero do wersji 6.3.0.0 - tej wersji używam i wszystko jest OK.

(3) Upgrade firmware'u do wersji 1.0A - nawet jeżeli nie byłby już konieczny to i tak radzę, ponieważ otrzymałem sygnały, że w znacznej mierze poprawia współpracę z tańszymi nośnikami DVD-R/RW gorszej klasy (Platinum, XDisc, Esperanza).

Wszystkie opisane tu zabiegi wykonałem pod systemem WinXP Home ENG + SP1 + łatki z M$.

Pozdrawiam wszystkich!
Spotkałem się z tym problemem, a mam LG GSA 4040B. Według mnie i nie tylko, bo już raz słyszałem o tym problemie nero i pinnacle nie za bardzo ze sobą współpracują i niestety trzeba się zdecydować na jeden z nich. Osobiście wybrałem ELBY CLONEDVD i Nero. Decyzja należy do ciebie. W każdym razie po odinstalowaniu pinnacle problem opisany przez ciebie zniknął, więc nie jest to uszkodzenie wypalarki. Pozdr.
Maras2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 15:58   #59
syriusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika syriusz
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Grajewo
Posty: 62
syriusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dj_anion
Witam wszystkich!

(3) Upgrade firmware'u do wersji 1.0A - nawet jeżeli nie byłby już konieczny to i tak radzę, ponieważ otrzymałem sygnały, że w znacznej mierze poprawia współpracę z tańszymi nośnikami DVD-R/RW gorszej klasy (Platinum, XDisc, Esperanza).
Pozdrawiam wszystkich!

dokładnie, zmiana biosu pomaga, juz mi nagrywa wszystkie plyty
syriusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 20:35   #60
elektronik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 16
elektronik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Maras2
Spotkałem się z tym problemem, a mam LG GSA 4040B. Według mnie i nie tylko, bo już raz słyszałem o tym problemie nero i pinnacle nie za bardzo ze sobą współpracują i niestety trzeba się zdecydować na jeden z nich. Osobiście wybrałem ELBY CLONEDVD i Nero. Decyzja należy do ciebie. W każdym razie po odinstalowaniu pinnacle problem opisany przez ciebie zniknął, więc nie jest to uszkodzenie wypalarki. Pozdr.
Mam u siebie zainstalowane Nero 5.5.10.54 ( osobiście uważam ją za najlepszą do tej pory ) oraz Pinnacle Instant CDDVD8+Instant copy8 i obie aplikacje działają bez zarzutu. Nagrywają zarówno + jak i -. Raczej stawiałbym na bios palnika i z tym związaną obsługę, lepszą lub gorszą, niektórych płyt.
Możliwe jest też że konkretne wersje softu faktycznie się "nie lubią", jednak wtedy krzaczy sie wszystko, niezależnie + i -.
Mam Pionka A06.

Pozdro

Elektronik
elektronik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Philips DVDRW 2,4 \ 4 \ 8 \ 16 \ 18 \ 20 \ 22 \ 24 czary2mary Napędy optyczne DVD 7 26.12.2015 09:50
Podróbki Tdk Dvd+r ?? tomkow Nośniki optyczne 30 08.10.2005 21:29
TDK A040212N kontra Pioneer A06 dj_anion Napędy optyczne DVD 6 02.02.2004 06:47
tdk dvdrw + _ kkc Napędy optyczne DVD 11 16.11.2003 22:14


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.