Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.05.2004, 09:09   #1
RS68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2004
Posty: 11
RS68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Testowanie płyt

Pozdrawiam wszystkich i zwracam się z prośbą o wyjaśnienie pewnego problemu. Zainstalowałem wczoraj KProbe i postanowiłem przetestować płyty z którymi ma problem mój stacjonarny Panasonic s35 TDK-R 4x CAKE25 TTG01 filmy zacinają się co parę minut, na kompie chodzą ok. Test wypadł bdb PI PO na niskim poziomie. Te same filmy na PLATINIUM-R 8x RITEK05 CAKE25 chodzą idealnie, natomiast w teście wypadają o wiele gorzej PO nawet pow.600 a to niby uznany i ceniony RITEK. O co tu chodzi, cz program KProbe nie jest wymierny w swoimn działaniu. Czym i jak testowć płyty aby wszystko było jasne. Moja nagrywarka LiteON451S płyty nagrywam zawsze z prędkością x2-2,4
PS. TDK w wer BOX chodzą idealnie.
RS68 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.05.2004, 12:44   #2
Olav_Basoski
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Olav_Basoski
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Posty: 102
Olav_Basoski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Polecam TDK DVD +/- 1-4 x. tanie płyty to badziew dla głupich ludzi. Lepiej kupic i nagrać jeden film na porządnym nośniku niż 10 filmów na jakiś gównach. A tak czy tak po roku płtki ci siądą ?! Co nie ?
__________________
------------------------------------------------
AMD Athlon 2700 XP+, 512 DDR RAM 400 Mhz Kingston,
80 GB HDD, ASUS DVD ReCordEr x4
Olav_Basoski jest offline  
Stary 19.05.2004, 17:25   #3
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Olav, wydaje mi sie ze koles na poczatku posta napisal ze wlasnie pali na TDK i mu sie tnie, a na Platinkach nie.

@RS68
Nie mam pojecia dlaczego Ci sie tna TDKi, choc nie ukruwam ze jest roznica w jakosci miedz tymi samymi plytkami z cake'a i boxa. Tak jak ktos kiedys pisal na forum do cake'a i dla tanszych producentow ida plytki z poczatka i konca partii, czyli te gorszej jakosci (zanim maszyna sie wyrobi, o niedlugo przed tym jak idzie do srewisu). Najlepsze plytki ze "srodka" partii sa wlasnie pakowane w box, sa drozsze i lepsze firmy je zapodaja (TDK, Verbatim) choc jak sie ostanio okazalo nie jest to regula, co nie zmienia faktu ze pltyki formowe sa lepsze i raczej sie po pol roku nie rozklejaja.

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline  
Stary 19.05.2004, 19:35   #4
Olav_Basoski
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Olav_Basoski
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Posty: 102
Olav_Basoski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jabson ma pewnie racje. Te CAKEBOX TDK to pewne jakiś odrzut. Szczęście, bo miałem już zamawiać. Spróbój zaktualizować wersję NERO. Miałem kiedyś podobny problem. Wtedy poszło sie walić okolo 200 złotych. Tanie chodził, a TDK wogle nawet nie widział. Napęd głupiał i nic nie widział, ale cały coś czytał. Wtedy TDK były jescze po 13 złotych sztuka. Oj byłem bardzo zły.
__________________
------------------------------------------------
AMD Athlon 2700 XP+, 512 DDR RAM 400 Mhz Kingston,
80 GB HDD, ASUS DVD ReCordEr x4
Olav_Basoski jest offline  
Stary 19.05.2004, 20:07   #5
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tak naprawde to zostala tu poruszona kwestia ktora juz od dawna sie przewalala (i pewnie jeszcze dlugo by sie przewalala) ale nigdy nie byla pociagnieta dalej.

Otoz po wielu testach stwierdzam ze oprocz teorii wykresow ktore daja jakby obiektywny poglad na nagrana plyte (choc cholera wie ile w tym obiektywizmu), to oprocz tego istnieje jeszcze mistyczna strona procesu nagrywania, czesto niezalezna od teoretycznego wyniku, czyli kompatybilnosc ze sperzem (posiadanym osobiscie lub wogole). Niestety tego nikt nie jest w stanie usystematyzowac, wiec jedyne na co jestesmy zdani to teoretyczne wyniki kproba, ktore sa i tak malo wazne w momecie kiedy plyta NIE DZIALA a teoretycznie powinna. Takze lepiej dmuchac na zimne i kupowac do swojego odtwarzacza po prostu to, co mu podchodzi.
pawelblu jest offline  
Stary 19.05.2004, 20:18   #6
RS68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2004
Posty: 11
RS68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za szybką reakcję, ale zauważcie że TDK, które u mnie na stacjonarym się tną na KProbe wyglądają bdb i tego nie rozumiem, bo musi być jakaś wada zapisu skoro zacinają się zawsze w tych samych miejscach. Platinium natomiast ma o wiele gorsze wykresy(ku mojemu zdumieniu RITEK05) i gdyby on się zacinał no to trudno, ale PLAT idzie super. Czy diagnoza KProbe jest nieadekwatna do jakości nagrania ? CZY są inne programy, które dadzą prawidłowe wyniki ? Pozdr
PS. ZAmieszczę wykresy to sami zobaczycie o co chodzi
Kupiłem też Verbatimy z CAKE25 -R i +R x4 MCC parametry PI PO bardzo małe i działają doskonale. Najlepszą płytą wg moich testów KProbe są Vebatimy -Rx4 5pack Slim pastelowe
RS68 jest offline  
Stary 20.05.2004, 08:42   #7
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez RS68
...Dzięki za szybką reakcję, ale zauważcie że TDK, które u mnie na stacjonarym się tną na KProbe wyglądają bdb i tego nie rozumiem, bo musi być jakaś wada zapisu skoro zacinają się zawsze w tych samych miejscach. Platinium natomiast ma o wiele gorsze wykresy(ku mojemu zdumieniu RITEK05) i gdyby on się zacinał no to trudno, ale PLAT idzie super...
ta sama zawarosc? jaki odtwarzacz?
pozdr
__________________
AleX69 jest offline  
Stary 20.05.2004, 19:36   #8
Nixi
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.09.2002
Posty: 34
Nixi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=RS68]Czy diagnoza KProbe jest nieadekwatna do jakości nagrania ? CZY są inne programy, które dadzą prawidłowe wyniki ?

No właśnie KProbe nie chodzi na Pionku 105...czym zatem przetestować płytkę?

Pozdrowienia!
Nix
Nixi jest offline  
Stary 21.05.2004, 12:09   #9
RS68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2004
Posty: 11
RS68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
ta sama zawarosc? jaki odtwarzacz?
pozdr
PANASONIC S-35, Dana płyta zawsze zacina się w tych samych miejscach, co sugeruje wadę płyty a nie odtwarzacza. Z kolei na innych odtwarzaczach działa dobrze nawet na Kolegi S-35. I bądź tu mądry!!!
RS68 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.