Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.06.2006, 17:48   #1
Ożesz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2006
Posty: 4
Ożesz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Troche o UDF, magicznym ISO i Nero :]

Witam

Mam pytanie, dlaczego starsze nero (5 najprawdopodobniej), podczas nagrywania większego niż 2GB pliku chciało aby zmienić system plików na UDF, podczas gdy nowe nero (edycja 6,7) już tego nie chce?? Czyżby zaszły zmiany w standardzie DVD-ROM ISO 9660?? Powszechnie przeca wiadoma to rzecz, że ISO więcej jak 2GB nie nagrywa, a mi na biurku już 5 płytek powyżej 4 GB w ISO leży wypalonych.

Pytanie drugie: czego dotyczy format zapisu UDF/ISO?? wypaliłem tym formatem 3 płytki i żadna nie jest czytana przez winde, tzn. system widzi foldery, ale przy próbie kopiowania czy głębszej eksploracji odczyt jest niemożliwy. Problem występował na Win9X i XPSP2, ponadto założeniem UDF było nagrywanie plików większych niż 2GB a łączac standard UDF z ISO ch... wie co otrzymujemy. W każdym bądź razie płytki powyżej 2 GB UDF/ISO wypala za***iście, tylko że nieczytelne przez system
Inofrmuje z góry, iż problem ten nie jest spowodowany źle działającą nagrywarką czy słabą jakością nośnika, więc za porady w stylu zmień nagrywarke czy płytki serdecznie dziękuję

Pytanie namber trzi: Powstał już format 2.60 UDF, nero7 już go obsługuje, jak się to ma do windowsa XPSP2, który "oficjalnie" rozpoznaje UDF od 1.20 do 2.01?

Pytanie czwarte: właściwie to prośba, jak ktoś ma taką możliwość to niech sprawdzi czy tym nowym cudownym standartem DVD-ROM ISO z nero7 da się wypalać powyżej 4 GB.

UDF sucks, problemy z odczytem UDF w windzie to temat rzeka na osobny post... :I
Ożesz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.06.2006, 18:09   #2
Vic_Rattlehead
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2006
Posty: 12
Vic_Rattlehead w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mi na iso i na udf nie nagrywa plików powyżej 2gb
Vic_Rattlehead jest offline  
Stary 14.06.2006, 19:35   #3
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak chcesz nagra***263; plik, kt***243;rego warto***347;***263; przekracza 4GB, to utw***243;rz nowy obraz iso i z Nero wybierz "Nagraj plik obrazu"
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 14.06.2006, 20:57   #4
Ożesz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2006
Posty: 4
Ożesz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Jak chcesz nagrać plik, którego wartość przekracza 4GB, to utwórz nowy obraz iso i z Nero wybierz "Nagraj plik obrazu"
Chciałbym zauważyć, że bez problemu zapisałem płytki 4,7GB w zwykłym formacie ISO, o żadnym UDF nowe Nero nie wsponiało nawet i nie potrzebowałem do tego żadnych obrazów.. więc.. więc bez obrazy
Ożesz jest offline  
Stary 14.06.2006, 22:02   #5
Darek_K
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Darek_K
 
Data rejestracji: 03.03.2004
Posty: 212
Darek_K zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja tylko napisze ze mi plyty DVD w formacie UDF dzialaja na Win XP SP2 i odtwarzaczu stacjonarnym DVD.... Mam najnowsza wersje NERO 6
Pozdrawiam
Darek_K jest offline  
Stary 15.06.2006, 08:47   #6
Ożesz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2006
Posty: 4
Ożesz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Darek_K
Ja tylko napisze ze mi plyty DVD w formacie UDF dzialaja na Win XP SP2 i odtwarzaczu stacjonarnym DVD.... Mam najnowsza wersje NERO 6
Pozdrawiam
Tak odczyt kompilacji DVD-ROM (UDF) na XPSP2 w miare działa (choć nie jestem pewien co do najnowszysch wersji UDF 2.60 itp), na starszych systemach Win9X coby UDF wogóle ruszyć (nagranego na CD czy DVD) potrzebne jest takie cuś http://www.download.com/3001-2100_4-9497911.html czyli "UDF Reader" (wersja 5.1.1.213), starsze wersje tego wydawał Adaptec a teraz się tym Roxio zajmuje.

Roxio chwali się na stronce, że ten programik występuje standardowo w "Roxio Easy CD Creator" czy "Easy Media Creator" i daje linka do aktualizacji tegoż programiku http://www.roxio.com/en/support/ecdc...atesv4_2.jhtml plik ten zaktualizuje nam UDF Reader-a do wersji 7.1.0.95, ale tylko tego który był zainstalowany z tymi programami (sic!).

Co do odczytu UDF na odtwarzaczach stacjonarnych DVD, to najbezpieczniej nagrywać filmy w kompilacji DVD-ROM (UDF) w wersji 1.20, nowsze wersje UDF czy inne kompilacje tj. DVD-Video czy DVD-ROM (UDF/ISO) mogą powodować kłopoty z odczytem na starszych urządzeniach.
Ożesz jest offline  
Stary 15.06.2006, 23:54   #7
Ożesz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2006
Posty: 4
Ożesz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Taka nowinka: po nagraniu płytki w nero7 na XPSP2 w kompilacji DVD-ROM (ISO), (płytka 4,7GB zapełnione 4,3GB) i po włożeniu na "starego" kompa pod WinMe płytka widziana jest jako 1.99 GB, a po wejściu na foldery i sprawdzeniu pojemności wyświetla 4.3 GB...

magia, magia, jaki ten świat jest zaczarowany
Ożesz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.