Powrót   Forum CDRinfo.pl > >

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2008, 16:59   #1
mxm
Bywalec

Data rejestracji: 07.06.2004
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Udostępnienie nagrywarki DVD w sieci dla np. Nero

Witam!!!

Od razu informuje iż czytałem artykuł z serwerem nagrywarki z użyciem linuxa oraz skorzystałem z opcji "Szukaj" jednak i tak nie rozwiazałem mojego małego problemu. Znacie jakiś soft (darmowy lub nie), który to potrafi??

W czym problem??
Jest KOMP1 z nagrywarką DVD (system Windows XP), która ma być udostepniaona innemu komputerowi w sieci bez nagrywarki (system Win2k3), na którym mam zainstlowane Nero w wersji 8.

Artykuł serwer nagrywarki:
"...Jak to działa? Serwer otwiera usługę na porcie 12411. Aplikacja po stronie klienta pozwala bardzo łatwo przygotować pliki do wypalenia, które są następnie przesyłane na serwer, gdzie tworzony jest obraz ISO wypalany na płycie. ...".
Mi chodzi o wypalanie plików "w locie" bezpośrednio z dysku sieciowego na nagrywarkę, bez wcześniejszego kopiowania plików na serwer docelowy z nagrywarką. Poza tym na moim kompie z nagrywarką jest Windows XP.

NeroNET:
"NeroAPI: NO recorders detected! NeroAPI initialization passed.". Niestety program nie potrafi wykryć mojej nagrywarki DVD. Może dlatego właśnie, że jest nagrywarką DVD a nie CD??
Nawet odinstalowałem Nero z komputera, gdzie pracuje Nero.NET, ale żadnego rezultatu. Zainstalwoałem też ForceASPI 1.8 - żadnych zmian. Może ten NeroAPI jest źle zainstalowany, ale nie wiem co to i jak to zainstalować lub sprawdzić czy jest to zainstalowane.
Z opisów na forum czytałem o neronet ale tam nikt nie miał z tym programem żadnych kłopotów. Może jak rozwiąże ten problem to neronet bedzie udostepniało nagrywarkę.
I jeszcze jedna uwaga. W Nero.NET należy zaznaczyć opcję w zaawansowanych, żeby obsługiwać nagrywarki z tego programu. Ale w wersji 8 takiej opcji nie ma. Tak więc nawet jakby NeroNet jakoś zadziałał to nie wiadomo czy obsłuży go Nero 8.

Czego aktualnie używam:
Aktualnie używam zdalnego pulpitu. Zdalny komputer ma nagrywarkę i oprogramowanie Nero. Nagrywam sobie w ten sposób, że mam zmapowane dyski (te udostępnione mojego komputera) i w ten sposób nagrywam bez problemu po sieci bez potrzeby przegrywania plików na dysk lokalny. Lecz logowanie się na kompa zdalnie jest dla mnie trochę kłopotliwe i lepiej byłby, gdyby nagrywarka była udostępniona, a z Nero mógłbym korzystać na swoim kompie.

Ma ktoś jakieś pomysły

Ostatnio zmieniany przez mxm : 05.07.2008 o godz. 17:15
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Tagi
nagrywarka, nero, neronet, sieć, udostępnianie

Opcje związane z dyskusją