Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2013, 22:26   #1
Panierz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.05.2013
Posty: 2
Panierz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wew. napęd DVD, a przejściówka SATA -> USB

Od razu napisze, że nie mam pojęcia w jakim dziale napisać ten temat, także jeżeli wybrałem zły, to proszę o przeniesienie.

Mam zamiar zgrać kilkadziesiąt płyt CDAudio i chcę do tego kupić normalny, PCtowy napęd wewnętrzny, bo ten co mam w laptopie (HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50N) średnio sobie radzi z porysowanymi płytami. Wybór padł na LG GH24NS95, którą użytkownik czary2mary polecił w temacie "Jaką kupić nagrywarkę DVD ? (III)" jako napęd dobry do ripowania płyt z muzyką. Z oczywistych powodów, nie mam jak podłączyć jej przez SATA w laptopie i tu moje pytanie - czy przejściówka (czy jak to się tam profesjonalnie nazywa) SATA -> USB, wyciągnięta z zewn. dysku Seagate'a (HDD 3,5 cala, z oddzielnym zasilaczem, układ Initio INIC-1608L), będzie działała z tym napędem? Ze strony Initio o tej kostce można wyczytać:
Cytat:
Supports SATA (bridged SATA) Hard Disk drives, CD-RW devices, DVDs, Removable media devices, BD (Blu-Ray Disc) drive
Jednak w praktyce jest już inaczej... Próbowałem podłączyć nią napęd Optiarc DVD RW AD-5260S (innych wew. napędów do sprawdzenia nie mam) i zaczął wariować - chwilę (0,5-1 sek) po wysunięciu tacki, sama się zasuwała... I tu moje pytanie. Czy ktoś wie, czy to będzie w ogóle działać? Jakieś sposoby na sprawdzenie?

Tak przy okazji zapytam, czy LG GH24NS95 jest dużo lepszy w odczytywaniu płyt audio od tego Optiarca? Z góry dziękuje za odpowiedź
Panierz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2013, 23:02   #2
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,215
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
W odczytywaniu nieco "zniszczonych" płyt, zawsze dobry był Samsung. Nie wiem skąd opinia o LG, może dlatego, że nie lubię tej marki.

Co do zewnętrznych adapterów, miałem trzy sztuki, teraz mam czwartą. W przeciągu zaledwie 2 lat. Problem tutaj polega na zasilaczu. Nic innego do głowy mi nie przychodzi, zasilacze padały jak mrówki. Te "chińskie" pseudo-zasilacze za "kilka" złotych, są okropne.
Następny adapter jaki kupię, będzie droższy, ale mam nadzieję na długą pracę.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2013, 04:14   #3
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Te LG mają bardzo dobrą korekcję więc jest szansa że sobie poradzi z porysowanymi płytami ,co do adaptera to jest loteria -czasami uparcie nie działają lub rozłaczają się w czasie pracy w jakiś konfiguracjach zwłaszcza taniocha chińska za 20-30zł -im lepszy tym mniej kłopotów

Solidny zazwyczaj bez problemowy do nowych napędów Adapter mostek USB - ATA SATA Unitek Y-103OTB

http://allegro.pl/adapter-mostek-usb...390175236.html
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2013, 22:38   #4
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,215
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Te LG mają bardzo dobrą korekcję więc jest szansa że sobie poradzi z porysowanymi płytami ,co do adaptera to jest loteria -czasami uparcie nie działają lub rozłaczają się w czasie pracy w jakiś konfiguracjach zwłaszcza taniocha chińska za 20-30zł -im lepszy tym mniej kłopotów

Solidny zazwyczaj bez problemowy do nowych napędów Adapter mostek USB - ATA SATA Unitek Y-103OTB

http://allegro.pl/adapter-mostek-usb...390175236.html
Tak na marginesie, cierpisz na bezsenność ? Czy jesteś sutenerem ? Godzina 4.14.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2013, 01:27   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Tak na marginesie, cierpisz na bezsenność ? Czy jesteś sutenerem ? Godzina 4.14.
Wstałem do pracy o tamtej porze a teraz się kładę spać
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
2 filmy na 1 dvd -> 2 dvd (z menu) salamander5 DVD-Video 2 09.02.2005 10:18
Napęd DVD do testowania jakości nagrywania Vosh Napędy optyczne DVD 5 03.11.2004 10:42
Film z DVD ---> odczyt na CD ROM BoKo DVD-Video 3 20.06.2004 21:12
Jaki Napęd DVD z dobrą korekcją danych ??? picasso_p Napędy optyczne DVD 1 29.02.2004 18:19
Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz .... reXXIm Napędy optyczne DVD 14 25.04.2002 16:48


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.