Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2010, 10:13   #1
Enderxxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2010
Posty: 3
Enderxxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Windows 7 Nagrywarka Samsung SH-S202N

Witam,

poruszałem ten temat już na innym forum, ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi - ostatnia nadzieja w forum CDRinfo

Odkąd przesiadłem się na na Windows 7 Ultimate z XP nie jestem w stanie nagrać żadnej płyty DVD. Moja nagrywarka to Samsung SH-S202N.
Używałem Nero 9 Lite i Ashampoo Burning Studio. Efekt taki sam. Po kilku minutach nagrywania (ustawionego na 4x) przerywa mi nagrywanie i wyświetla komunikat o błędzie sugerując, że prędkość 1,4x (!!!) jest być może zbyt duża lub zalecając zmianę płyt na innej firmy (stosowałem już różne - dobrej jakości). Raz na jakiś czas udaje się (po bardzo długim czasie nagrywania) nagrać płytę, ale wtedy nie przechodzi procesu weryfikacji. Z odczytem płyt nie ma żadnych problemów. Myślałem, że to awaria nagrywarki, ale po przełożeniu jej do komputera z Win XP i Nero 7 nagrywa bez problemów - czyli wydaje mi się, że problem leży po stronie Windows 7. Firmware nagrywarki najaktualniejszy.

Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem? Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
Enderxxx jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2010, 10:19   #2
ynsiwy
egipski bóg
 
Avatar użytkownika ynsiwy
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Lokalizacja: Gdańsk/Okolice
Posty: 2,957
ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Poczytaj tu
http://forum.cdrinfo.pl/f45/podstawy-aspi-i-dma-57073/ i tu http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tipsy-vista/
ynsiwy jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2010, 17:26   #3
Enderxxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2010
Posty: 3
Enderxxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po lekturze w/w dochodzę do następujących wniosków:
Nie mam Nero, żeby sprawdzić tym modułem, jaki jest pokazany w artykule, ale użyłem Nero InfoTool 5 ze strony CDRinfo. Wygląda na to, że:

1) Z DMA jest chyba wszystko ok - Ultra DMA Tryb 6 - DMA włączone.
2) Nero InfoTool 5 w pozycji Sterowniki, ASPI pokazuje n/a czyli rozumiem, że brak i być może w tym tkwi problem.

No i teraz próba rozwiązania - skąd wziąć stery do ASPI dla Winndows 7 bo w necie znalazłem jedynie do poziomu Windows XP.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Windows 7 Nagrywarka Samsung SH-S202N-dma.jpg   Windows 7 Nagrywarka Samsung SH-S202N-aspi.jpg  
Enderxxx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2010, 18:08   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
DMA masz włączone, ale dla dysku twardego.

Win 7 nie potrzebuje aspi.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2010, 18:12   #5
Enderxxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2010
Posty: 3
Enderxxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
DMA masz włączone, ale dla dysku twardego.

Win 7 nie potrzebuje aspi.
Ok To gdzie mogę sprawdzić czy mam włączone dla nagrywarki ? Dysk twardy mam na SATA, a nagrywarkę na tej szerokiej taśmie (ATA) jako Master.

Zaczynam się czuć jak lama ... ale proszę o wyrozumiałość

Pozdr.
Enderxxx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2010, 00:07   #6
ethar
Herbaciarz^^
 
Data rejestracji: 19.09.2008
Posty: 738
ethar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z Windowsem 7 są takie odchyły, mi na przykład nie rozpoznaje mojego routera, i mam windows bez internetu... na co mi takie coś...

Osobiście sprawdziłbym innym programem wyplajającym - IMGburn, darmowy bo darmowy, ale narazie najlepszy z jakiego korzystałem. Pewnie to nie tutaj leży "haczyk", ale warto spróbować... Nic innego nie wymyślę
__________________
https://www.facebook.com/CzytelnikPlakalJakKupowal - moja osobista misja.

https://www.facebook.com/ZakonBrowardynow - wytłumaczenie mojego uwielbienia do piwa.

kubacki.deviantart.com
ethar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2010, 19:34   #7
matysmat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.10.2010
Posty: 1
matysmat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam troche minelo czasu od ostatniego postu ale moze jest juz jakies rozwiazanie? Posiadam taka sama nagrywarke co tworca tematu i mam dokladnie ten sam problem posiadam windows7 ultimate zepsulem juz 13 płyt verbatim i tdk trafi sie jakas 1 na 6 ktora nagra sytuacja wyglada tak ze bufor nagrywarki sie wogule nie laduje i po ok.2min wypluwa plyte z bledem "bledny adres bloku" na plycie widac centymetrowa scieszke od wypalenia a znowu dvd-rw wypala wszystkie mam ich troche to testowalem mysle sobie nagrywara pada no ale w koncu bardzo zadko byla uzywana wiec dalem jej jeszcze szanse i podpiolem pod 2 komp z xp i wszystkie pozostale plyty verbatim i tdk wypalila bez zadnej zadyszki, plyty byly z tej samej partii, zmienilem tasme ata ale nic nie dalo na win7 po prostu nie dziala, testowalem na nero 7 i najnowszym Ashampoo.
Podejrzewam, ze to wina jakies aktualizacji do win7 bo ten system mam juz od RC i na poczatku nie bylo problemu zaczelo sie psuc jakies 3 miesiace temu, nawet po formacie ktory byl tydzien temu, sorry ze taki dlugi post
matysmat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2010, 21:15   #8
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ethar Podgląd Wiadomości
Z Windowsem 7 są takie odchyły, mi na przykład nie rozpoznaje mojego routera, i mam windows bez internetu
Nie ma takiej możliwości
zła konfiguracja i tyle.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
samsung, sh-s202n, windows 7

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Aktualizacje Windows 98/Me/2k Piterniel Off topic 4 05.06.2005 22:54
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 20:31
problem z nagrywarka samsung 16x soulie Napędy optyczne CD 4 20.07.2001 01:35
Samsung SW-408 czyli nagrywarka widmo? Larry[tm] Napędy optyczne CD 2 02.02.2001 02:10
Problem z Windows Me (nagrywarka Ricoh MP 9060). dzieciak Napędy optyczne CD 5 20.01.2001 17:07


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.