Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.05.2004, 13:02   #1
lygi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2002
Posty: 4
lygi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wirtualna nagrywarka dvd

Witam

szukalem w arch. ale nic nie znalzlem dlatego tez kieruje sprawe do Was

Mam taki problem - zrzucam material z kamery cyfrowej - poddaje go obrobce i teraz chcialybym uzyskac mozliwie dobra jakosc materialu przy zachowaniu rozsadnej wielkosci tego materialu.

W sumie moge bezposrednio przezucic z programu do montazu na plyte dvd - w sumie pozwoli mi to zachowac jakosc filmu - tyle tylko ze musze podac mu naped nagrywarki

i tu pojawia sie moj problem - czy istnieje jajaks aplikacja ktora pozwolila by zaistniec w systemie jako wirtualna nagrywarka - tyle tlko ze zamiast na plycie - stworzy obraz tej plyty na dysku - dzieki czemu taki obrazz moglbym pozniej wrzucic do wirtualnego napedu dvd i go zripowac

reasumujac

a) potrezebuje program ktory zainstaluje w systemie naped dvd ktory bedzie widoczny przez programy jako nagrywarka dvd - w praktyce stworzy ona na dysku obraz plyty ktory pozniej bedzie mozna wczutac do emulatora napedu.

b) czy mozliwe jest zripowanie materialu z obrazu dvd ( ewentualnie zaladowanego do emulatora i widocznego jako naped dvd ) do formatu avi ??



dzieki wielkie za pomoc i mam nadzieje ze za bardzo nie namieszalem


pozdroofka
PAwel
__________________
Łygi
lygi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.05.2004, 22:54   #2
SIDI
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.03.2004
Posty: 25
SIDI zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a) wątpliwe

b) o jaki avi chodzi bo jeżeli taki goły avi, to nie radzę tego robić, bo braknie Ci dysków w okolicy a jeżeli to ma być np. Divx (też ma rozszerzenie avi, ale to jest co innego) to oczywiście że się da. Prawie każdy film w Divxie jest zripowany z DVD.

A wogóle to nie wiem po co obrabiać film i nagrywać go na niby na DVD, tylko po to żeby go zripować spowrotem. NIewiele to sensu ma wg mnie

Ostatnio zmieniany przez SIDI : 07.05.2004 o godz. 22:56
SIDI jest offline  
Stary 08.05.2004, 00:03   #3
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. avi to nie format, to tylko pojemnik formatu. mpeg-2 (jakim jest kazdy vob) tez moze byc w avi, wiec troszke nie rozumiem o co biega
2. troszke jednak chyba namieszales. uzyj dvddecryptera - zczytuje plytke do obrazu iso, ktory mozna zamontowac dowolnym emulatorem, np. daemontools dostepnym na tym forum.
3. pozdr
pykson jest offline  
Stary 08.05.2004, 08:27   #4
SIDI
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.03.2004
Posty: 25
SIDI zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
2. troszke jednak chyba namieszales. uzyj dvddecryptera - zczytuje plytke do obrazu iso, ktory mozna zamontowac dowolnym emulatorem, np. daemontools dostepnym na tym forum.
No tak, tylko tu chyba biega o coś odwrotnego. Nie?

Zacznijmy jeszcze raz :

- masz program do obróbki video, który sam potrafi nagrać to na DVD
- nie masz nagrywarki DVD
- chesz to video skompresować do optymalnie małych rozmiarów

Więc :

- wątpliwe, ze taki program emulujący nagrywarkę DVD istnieje.
- sprawdź, czy ten program nie pozwala zapisać tego w obrazie i wtedy patrz pkt 2 u kolegi wyżej
- napewno ten program pozwala zapisać film w jakimś formacie na dysku (np mpeg2) i wtedy bierzesz kodeki jakie chcesz i program (np. Flask) i robisz z tym co tylko chcesz.
SIDI jest offline  
Stary 08.05.2004, 19:36   #5
lygi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2002
Posty: 4
lygi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[;

w sumie moge gotowy material wyprowadzic do formatu DV avi - zalozmy ze godzina materialu zajmuje 28 giga ( bo mniej wiecej tyle zajmuje)

teraz mam film godzinny ktory zajmuje 28 giga ( format DV avi ) i problem rozbiwga sie o to , aby otrzymac material wynikowy najlepiej identycznej jakosci - ale zeby zajmowal mniej wiecej 500 mega ( 60 min materialu )

wiem ze opcja z nagrywarka dvd jest opcja strasznie na okolo - ale skoro programy ropujace maja tak rewelacyjny wspolczynik kompresji , to mi sie jeszcze nie udalo pociagnac tego 28 gigowego pliku w taki sposob - aby osiagnac jakosc np ripowanego filmu dvd ( z plyty dvd ) . dlatego wlasnie chcialem zeby np Adobr Premiere przerzucil mi material do dvd a poznij w sumie bez straty jakosci mialbym zropowany film w formacie divx.
__________________
Łygi
lygi jest offline  
Stary 08.05.2004, 20:13   #6
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bez obrazy ale moim zdaniem to kompletny bezsens co teraz napisales: "zeby np Adobr Premiere przerzucil mi material do dvd a poznij w sumie bez straty jakosci mialbym zropowany film w formacie divx."

zakladajac ze nie masz palnika dvd:
1. z premiera mozesz od razu wyrzucic do divxa - bedzie 500 mb, tak jak chcesz, ale jakosc nie jest najlepsza w porownaniu do dvd a co dopiero do orginalnego dv
2. programy ripujace nie maja rewelacyjnego wspolczynnika kompresji, ripowanie to co innego niz kompresa, moga one wykorzystywac rozne kodeki, ale tych samych kodekow mozesz uzyc zaraz przy eksporcie z premiera (divx, xvid - oba rzadza w standardzie mpeg4, raczej kwestia gustu, ktory wybierzesz)
3. skoro masz 28 gb w dv, to jest ponad 2h nagrania. na jedna plytke cd nie wcisniesz tego w rozsadnej jakosci, wiem bo sprawdzalem. dobra jakosc w divx z dv to jakies 30 min na 1 cd. albo zrobisz te 2h na min 2 plytki cd, albo jakosc bedzie mizerna. zrobienie z tego dvd a potem kompresja do divxa to kompletnie "na okolo", niczego nie zyskujesz.

sugeruje zakup nagrywarki dvd, cena kilkaset zlotych, wtedy 1h nagrania na 1 plytce dvd wyglada praktycznie jak z tasmy dv, a i 2h tez wygladaja naprawde niezle (trzeba odpowiednio ustawic tmpega, cce czy procodera, ale to teraz nieistotne)

czyli: dv --> dvd --> divx ==> bezsens
lepiej: dv --> divx ==> duzo szybciej, prosciej, i wcale nie gorsza jakosc, mysle ze nawet lepsza, bo nie kompresuje sie (stratnie) kilkakrotnie tego samego kawalka.

nie umiem prosciej, i wybacz, ale Twoj zamiar to na serio bez sensu, przemysl to i mysle, ze przyznasz mi racje

pozdrowka
pykson jest offline  
Stary 08.05.2004, 20:40   #7
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Alcohol tworzy wirtalny napęd ale chyba nie nagrywarkę DVD tylko czytnik cd-rom i dvd-rom.
kodziu jest offline  
Stary 08.05.2004, 21:25   #8
SIDI
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.03.2004
Posty: 25
SIDI zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napewno nie. Gwarantuję
SIDI jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.