Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.06.2005, 13:47   #1
Deresik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.06.2005
Posty: 4
Deresik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wymagania sprzetowe dla nagrywarki DVD

Witam

Pytanie moze dosc blahe, jednak wazne. Na jakim minimalnym sprzecie bede w stanie bez problemow wypalic plytke DVD? Aktualnie korzystam z Celerona 466, 192Mb RAMu, dysk na SCSI 7200obr, chodzi to na dosc dobrze zoptymalizowanym LInuxie. Zastanawiam sie ostatnio nad dokupieniem nagrywarki do tego sprzetu, jednak nie chcialbym niczego kupowac w ciemno.

Mam mozliwosc ew. wzmocnienia procka itp itd, wiec prosze o rade na jakim sprzecie bezproblemowo bede mogl krzystac z nagrywarki dvd?

Pozdrawiam
Deresik
Deresik jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.06.2005, 13:53   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przy małych szybkościach wypalania (4x) powinno być dobrze.

jak Możesz trochę szybszy procek wstawić to będzie lepiej, no i trochę ramu nie zaszkodzi.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 03.06.2005 o godz. 13:55
ed hunter jest offline  
Stary 03.06.2005, 16:48   #3
Deresik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.06.2005
Posty: 4
Deresik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
He he, oczywiscie, ze bedzie lepiej i nie zaszkodzi, najlepiej jakbym mial procka 3Ghz... najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos, kto faktycznie probowal cos wypalac na tej klasy sprzecie.

BTW: pozdrawiam sasiada z Wawy

A propos jeszcze wypalania z mniejsza predkoscia, bardziej oplaca mi sie kupic taniej starsza nagrywarke, czy doplacic i kupic nowsza (jesli tak, to ze wzgledu na jakie udoskonalenia wzgledem starszych modeli, bo przeciez predkosc schodzi na drugi plan)?
Deresik jest offline  
Stary 03.06.2005, 18:00   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
też pozdrawiam, a na jeszcze cieńszym sprzęcie wypalałem nagrywarką cdrw ze sporymi prędkościami - 32x, bez problemów, a to prawie odpowiada DVD 4x.
ed hunter jest offline  
Stary 03.06.2005, 20:05   #5
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Deresik
Witam

Pytanie moze dosc blahe, jednak wazne. Na jakim minimalnym sprzecie bede w stanie bez problemow wypalic plytke DVD? Aktualnie korzystam z Celerona 466, 192Mb RAMu, dysk na SCSI 7200obr, chodzi to na dosc dobrze zoptymalizowanym LInuxie. Zastanawiam sie ostatnio nad dokupieniem nagrywarki do tego sprzetu, jednak nie chcialbym niczego kupowac w ciemno.

Mam mozliwosc ew. wzmocnienia procka itp itd, wiec prosze o rade na jakim sprzecie bezproblemowo bede mogl krzystac z nagrywarki dvd?

Pozdrawiam
Deresik
spoko da rade ale jak mowi @ed wzmocnic i jeszcz raz wzmocnic
legion jest offline  
Stary 03.06.2005, 20:36   #6
Dante83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 87
Dante83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam taki sprzęt celeronak 466 320 ramu i nagryware BenQ 1620 wiec tak x4 idzie spoko x8 juzniedociagniesz bedzie kolo x6 w porywach x7 odczyt tez sie rozkręca do 7 z hakiem plytki nagrywaja się bardzo dobrze. pozdrawiam
Dante83 jest offline  
Stary 03.06.2005, 22:42   #7
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli chodzi o zakup starszej nagrywarki to chyba niezłym wyborem będzie Litek 832 - ale to Legion powinien się wypowiedzieć na tan temat
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 04.06.2005, 00:51   #8
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nowe palniki dvd sa juz tak tanie, ze kupno starego, uzywanego napedu jest bez sensu

W zaleznosci od zasobnosci portfela bierz plexa , benq, albo lg

4x nagrywac bedzie na bank, a co do 8x to tez powinno byc ok bo masz szybki dysk scsi a to jest wazne.

Co do rozbudowy to zgadzam sie z kolegami powyzej
__________________

Boger jest offline  
Stary 04.06.2005, 06:22   #9
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Boger
Nowe palniki dvd sa juz tak tanie, ze kupno starego, uzywanego napedu jest bez sensu

W zaleznosci od zasobnosci portfela bierz plexa , benq, albo lg

4x nagrywac bedzie na bank, a co do 8x to tez powinno byc ok bo masz szybki dysk scsi a to jest wazne.

Co do rozbudowy to zgadzam sie z kolegami powyzej
Niezgodzę się z tobą, ponieważ niekoniecznie nowe znaczy lepsze.
Jak już ktoś na tym forum pisał obecna produkcja masowa palników nie idzie w parze z jakością - a przy tych pierwszych modelach trzeba było walczyć o rynek, więc kontrola jakości była prawdopodobnie o niebo lepsza.
Nie każdego stać na taniego Litka a co dopiero na Plexa, którego cena jest bardzo wygórowana.
Z tego co mi wiadomo to nie ma nagrywarki, która lepiej by sobie radziła z zabezpieczeniami niż Litek 832. Nawet najnowsze modele Litka miękną.
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...

Ostatnio zmieniany przez karel48 : 04.06.2005 o godz. 06:26
karel48 jest offline  
Stary 04.06.2005, 06:30   #10
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Twoje prawo... ale...
No wlasnie... kto przy zdrowych zmyslach bedzie szukal starego (na 99% UZYWANEGO) palnika? W dodatku zaplaci za niego powiedzmy 50-100 zl mniej niz za np nowego Benq 1620 (205-210 zl na allegro) z 24 miesieczna gwarancja producenta?

Trzebaby byc niezle pogietym zeby bawic sie w takie chocki-klocki

A pozniej sa TAKIE efekty :\

Na koniec jeszcze male pytanie do kolegi:
W czym Liteon 832 jest lepszy od Benq 1620?

Co do jakosci tych palnikow (Benq) chyba zastrzezen miec nie mozna
Wiec jestem ciekaw Twoich argumentow

__________________

Boger jest offline  
Stary 04.06.2005, 10:08   #11
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moje argumenty są najprostsze z możliwych - cena i wymagania użytkownika który o to wyraźnie pyta w swoim drugim poście - przynajmniej ja tak odebrałem że dla Deresika to ważne.
Nie każdego stać na Plexa wartego ponad 5 stów a według Ciebie chyba tak.
Ponadto uważam że sprzęt kolegi Deresika niestety nieco już odstaje od standartów więc jak najbardziej zasadne jest jego pytanie o używany palnik.
Przecież przy tym sprzęcie nie wykorzysta w pelni możliwości żadnego nowego palnika ( prędkość).
Więc jeżeli ma okazję kupić Litka 832 o 100pln taniej, inaczej mówiąc 50% ceny nowego Litka lub Benq to dla kogoś kto musi się liczyć z portfelem to bardzo dużo.
Na koniec odbiję piłeczkę - w czym benq lepszy od litka przy powyższych założeniach (cena niższa, prędkość nie ważna)
Co do zalet Litka to jedną wymieniłem już wcześniej - benq na tym polu chyba Litkowi 832 nie dorównuje
Jakość tego modelu Liteona również jest dobra co potwierdza moją zasadę - nie wszystko co nowe jest lepsze - niestety nowe Litki nie są już tak dobre.
Swoją opinię na temat 832 opieram na podstawie opinii użytkowników tego forum , zamieszczonych testów i recenzji.Dodam jeszcze,że nie wpływa na nią posiadanie przeze mnie napędu tej marki - następnym napędem jaki zamierzam kupić bedzie napewno benq, na razie polecam ten napęd moim znajomym.
Ps. Nie trzeba być nieźle pogiętym - wystarczy nie mieć na to kasy a przy tym być uczciwym i nie umieć ukraść ...
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...

Ostatnio zmieniany przez karel48 : 04.06.2005 o godz. 10:14
karel48 jest offline  
Stary 04.06.2005, 10:28   #12
nowygiena
Aopenowiec
 
Avatar użytkownika nowygiena
 
Data rejestracji: 14.04.2005
Posty: 262
nowygiena zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
832s +Game Jack 4 biją na ryj Blondynki z Macrovision .
Ciekawe czy taki benkóś se poradzi z czymś takim jak SD 2.9 ...3.2 (dalej nie piszę,żeby se ktoś nie walnął baranka)
nowygiena jest offline  
Stary 04.06.2005, 11:29   #13
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czepiacie się ceny plextora i narzekacie że jakość napędów spada, a ja jak dobrze pamiętam za litka 401 niecałe 1,5 roku temu dałem więcej niż za plextora 716 dwa miesiące temu (fakt że płaciłem niemal po cenie hurtowej), a litek 832 o którym mowa jak wychodził też kosztował nie mniej i później niewiele mniej niż plextor teraz, dobrze że ceny napędów spadły, ale jak wiadomo zawsze coś za coś. Jeszcze taka uwaga, rzuciłem okiem na ceny plextorów i mam takie wrażenie że sklepy biorą od nich całkiem spory narzut w porównaniu do innych napędów.
Natomiast co do zakupu napędu to uważam że lepiej jednak nowy, a używany tylko z pewnego źródła (np. od znajomego o którym wiadomo że nie nagrywa zbyt dużo płyt) i/lub z gwarancją, którą np. każdy 832 powinien mieć, a której przy sprzedaży nikomu nie chce się szukać.
robert_d jest offline  
Stary 04.06.2005, 11:42   #14
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to już dawno temu było jak używałem tego sprzętu
nagrywarka LiteOn 411S kosztowała mnie wtedy ponad 600 zł
a używałem jej przez jakieś miesiąc, później reklamacja i wymiana na 451S
oba te sprzęty przez jakiś czas miałem podłączone do sprzętu klasy
Celeron 667, 128 MB pamięci RAM i HDD IDE 17 GB 5400 RPM
wypalając płyty DVD z prędkością x4 mogłem w międzyczasie słuchać MP3
ważny jest odczyt z HDD a skoro dysponujesz HDD SCSI 7200 RPM więc będzie dobrze
Mirek-1977 jest offline  
Stary 04.06.2005, 12:03   #15
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez karel48
Moje argumenty są najprostsze z możliwych - cena i wymagania użytkownika który o to wyraźnie pyta w swoim drugim poście - przynajmniej ja tak odebrałem że dla Deresika to ważne.
No to chyba inaczej rozumiemy to pytanie - jak dla mnie to Deresik pyta sie o to co lepiej kupic i dlaczego. Nigdzie nie widze zeby pisal "Mam 100zl i ani grosza wiecej. Zbierac jeszcze pol roku i kupic cos nowego, czy wziac od wujka SPRAWDZONEGO (np.) Litka?"
Tak wiec aspektu finansowego nie widze tutaj wymienionego.

Cytat:
Napisany przez karel48
Nie każdego stać na Plexa wartego ponad 5 stów a według Ciebie chyba tak.
Jak widac nie kupuje sprzetu ze wzgledu na nazwe, tylko ze wzgledu na jego jakosc i mozliwosci. Ciekawe na jakiej podstawie wysnules takie wnioski

Cytat:
Napisany przez karel48
Ponadto uważam że sprzęt kolegi Deresika niestety nieco już odstaje od standartów więc jak najbardziej zasadne jest jego pytanie o używany palnik.
Przecież przy tym sprzęcie nie wykorzysta w pelni możliwości żadnego nowego palnika ( prędkość).
Tu sie z Toba zgodze - ten sprzet nie nalezy do najnowszych
Nie oznacza to jednak ze ma kupic cos uzywanego :\
Jezeli jest osoba, ktora kupuje sprzet i korzysta z niego az do granic mozliwosci (np. z powodow finansowych), to tym bardziej powinien kupic nagrywarke nowa, na ktora otrzyma 24 miesieczna gwarancje i nie bedzie sie musial martwic ze za miesiac padnie i pieniadze pojda w bloto.

Cytat:
Napisany przez karel48
Więc jeżeli ma okazję kupić Litka 832 o 100pln taniej, inaczej mówiąc 50% ceny nowego Litka lub Benq to dla kogoś kto musi się liczyć z portfelem to bardzo dużo.
Czesciowo juz na to odpowiedzialem. Ale tutaj pytanie - gdzie masz pewne litki 832s za 100zl? Bo na allegro jedyne co widze to 811 za 99zl. 832 jakos nie rzucila mi sie w oczy...


Cytat:
Napisany przez karel48
Na koniec odbiję piłeczkę - w czym benq lepszy od litka przy powyższych założeniach (cena niższa, prędkość nie ważna)
Co do zalet Litka to jedną wymieniłem już wcześniej - benq na tym polu chyba Litkowi 832 nie dorównuje
Jakość tego modelu Liteona również jest dobra co potwierdza moją zasadę - nie wszystko co nowe jest lepsze - niestety nowe Litki nie są już tak dobre.
Swoją opinię na temat 832 opieram na podstawie opinii użytkowników tego forum , zamieszczonych testów i recenzji.Dodam jeszcze,że nie wpływa na nią posiadanie przeze mnie napędu tej marki - następnym napędem jaki zamierzam kupić bedzie napewno benq, na razie polecam ten napęd moim znajomym.
Ps. Nie trzeba być nieźle pogiętym - wystarczy nie mieć na to kasy a przy tym być uczciwym i nie umieć ukraść ...
Pierwsza i WIELKA zaleta Benq w tym przypadku jest 24 miesieczna gwarancja (z uzywanym litkiem raczej jej nie dostaniesz), druga CENA (210zl), a trzecia JAKOSC (pod wzgledem ktorej to raczej 832s bedzie go gonila a nie odwrotnie).

A kto tu mowi o kradzeniu Chyba glodnemu chleb na mysli Nie wyjezdzaj tutaj z takimi tekstami bo to troche dziwnie wyglada. Chyba ze masz mi cos do zarzucenia :\

Jest takie przyslowie "Nie stac mnie na kupowanie tanich rzeczy"
Jest w tym duzo racji... jezeli nie ma sie pieniedzy, to trzeba kupowac rzeczy na gwarancji, itd.

A kwestie omijania zabezpieczen w grach pozostawie bez komentarza...


Reasumujac: Prawdopodienstwo znalezienia dobrego, uzywanego napedu jest tak nikle, ze nie oplaca sie ryzykowac
W dodatku jak na moje oko, to 832 kosztowalaby na allegro jakies 120-130 zl. A w tym momencie jest to roznica okolo 80zl. Moze i duzo jak sie nie ma pieniedzy, ale naprawde lepiej poczekac i dolozyc ta kwote, niz pozniej drzec wlosy z glowy...
__________________

Boger jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.