Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.02.2010, 22:05   #1
qwerty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2004
Posty: 6
qwerty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation DVDRAM GT10N problem

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam poważny problem, którego nie potrafiła rozwiązać pomoc techniczna Asus-a. Może tutaj komuś przyjdzie na myśl rozwiązanie, bo strasznie nie chce mi się odsyłać jedynego w domu kompa do serwisu.
Otóż:
Posiadam laptopa ASUS K70IO. Windows 7 64bit, nagrywarka HL-DT-ST DVDRAM GT10N SCSI CdRom Device. Problem polega na tym, że nie mogę wypalić żadnej płyty DVD od nowości komputera. Odczyt przebiega normalnie.
W Nero i CDBurnerXP nagrywanie dochodzi do 100% i dostaje komunikaty:
- Nero: "Nie można zakończyć w trybie DAO"
- CDBurnerXP: taki http://img203.imageshack.us/img203/7...ytywanierw.jpg

Według rad supportu Asusa testowałem kilka programów do nagrywania, różnych rodzajów płyt, zmieniłem BIOS laptopa na najnowszy dostępny.
Ma ktoś jakieś pomysły? Na forum Asusa polecili mi jeszcze zmianę firmeware'u nagrywarki. Dostałem takiego linka: http://www.firmwarehq.com/LG/GT10N/files.html, jednak nie wiem jak się za to zabrać, czy to w ogóle coś pomoże i czy to właściwy firmware.

Panowie fachowcy ratunku!
qwerty jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.02.2010, 14:37   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Log z nero mile widziany.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2010, 18:20   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
To jest dobry BIOS.
Ściągasz, rozpakowujesz, odpalasz dwuklikiem, czekasz cierpliwie.
Restartujesz kompa.
Cieszysz sie nowym BIOSem.
Inna rzecz - napędy slim, w Asusach, to nie jest szczyt techniki, dokładność wykonania i jakości.
Jak podmiana BIOSu nie pomoże, domagaj sie wymiany napędu.
A tak, na boku i szczerze - kup napęd zewnętrzny ( w kieszeni, 5 1/2 cala)i będziesz miał spokój.

Edit:
-nie wiem jak z wersjami 64bit, ale polecają pod ten napęd, IsoBurna i CDBurnera.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2010, 20:22   #4
qwerty1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2010
Posty: 3
qwerty1 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
W paczce z tym BIOSem jest folder DOS, Windows i jakiś plik w Excelu z historią poprawek. Po odpaleniu pliku .exe z folderu Windows dostaje komunikat: "Valid ATAPI device can not be found!!! F/W model is DVD+-RW GT10N."

Log z Nero: http://wyslijplik.pl/download.php?sid=bHb85Gq6

Deamon Tools może mieć jakiś wpływ na całą sytuację?
Ratunku!


/// Nad zewnętrznym napędem pomyśle jak dla tego nie będzie już ratunku. Swoją drogą to trochę irytujące by w laptopie za 3000zł nagrywarka nie działała już od nowości. Czyta normalnie a nagrywać nie chce...

Ostatnio zmieniany przez qwerty1 : 21.02.2010 o godz. 20:26
qwerty1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2010, 20:32   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Irytujące?

Irytujące jest to, że próbujemy wymagać dobrego sprzętu za psie pieniądze.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2010, 15:54   #6
qwerty1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2010
Posty: 3
qwerty1 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Zależy jaką kwotę określa zwrot "psie pieniądze" dla różnych ludzi... "Nagrywarka", jak sama nazwa wskazuje powinna "nagrywać", jak nie jest w moim przypadku. Nie mam prawa domagać się sprawnego sprzętu? Bez wątpienia irytującym można nazwać pański post, panie moderatorze.
qwerty1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2010, 17:08   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez qwerty1 Podgląd Wiadomości
Zależy jaką kwotę określa zwrot "psie pieniądze" dla różnych ludzi... "Nagrywarka", jak sama nazwa wskazuje powinna "nagrywać", jak nie jest w moim przypadku. Nie mam prawa domagać się sprawnego sprzętu? Bez wątpienia irytującym można nazwać pański post, panie moderatorze.
Ojojoj!
Ojoj!
Ojojoj!
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2010, 19:22   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nawet jak najtańsze nowe laptopy kosztowały 10x tyle co w obecnych czasach, to nagrywarki były tylko namiastką desktopowych.

Teraz taki jeden z drugim kupuje chiński chłam masowo tłuczony za miskę ryżu i oczekuje mistrzostwa świata.

Cytat:
Napisany przez qwerty1 Podgląd Wiadomości
[...]
Ratunku!

[...]
Irytuj się dalej i radź sobie sam, życzę miłego dnia.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2010, 21:54   #9
qwerty1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2010
Posty: 3
qwerty1 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Jeśli "mistrzostwem świata" określa się nagranie zwykłej płyty z danymi przez nagrywarkę to ktoś tu chyba nie rozumie znaczenia słów które wypowiada...
Na nerwy najlepsza meliska panie moderatorze.
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi związane z tematem.
qwerty1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2010, 21:51   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Świat jest straszny, świat jest zły, świat jest niedoskonały, ni ***** nie ma styczności z naszymi wyobrażeniami o szczęściu, i tak jest niestety. Walczyć z tym trzeba, ale tak jak się kijem Wisły nie zawróci, to tak samo nie zmieni się rzeczywistości, że w laptokach instalują po dziś dzień *****we nagrywarki, które nie mają prawa nagrywać.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2010, 09:45   #11
stdanielo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.08.2002
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Posty: 4
stdanielo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z przerażeniem stwierdzam, że moderatorami są tu dzieci NEO
stdanielo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2010, 10:01   #12
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jujek, to do Ciebie!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
LG GSA-4163B Problem z nagrywaniem kenobii Napędy optyczne DVD 5 09.03.2006 19:55
Czy ktoś ten problem wreszcie rozwiąże??? sovi Napędy optyczne DVD 15 28.02.2006 10:27
GSA 4167B problem z DAO coolms Nośniki optyczne 3 03.02.2006 12:15
Problem z nagrywarka DVD Liteon 16X 16h5s sovi Napędy optyczne DVD 3 11.01.2006 22:41
Problem z filmem DVD ? jp44 DVD-Video 5 04.01.2006 22:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.