Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.09.2005, 02:37   #1
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zgrałem materiał z karty TV na HDD i co dalej ???

Witam Wszystkich

Proszę zorientowanych o kilka wskazówek...

Przechwyciłem za pomocą iuVCR ze swojej karty TV odrobinę materiału na HDD i prawde mówiąc nie do końca wiem co dalej mam z nim zrobić gdyż moja sytuacja nie do końca jest standardowa.

Zacznę od tego, że podczas przechwytywania nie zastosowałem kompresji (90 minut = 120 GB), ponieważ mam słaby sprzęt i jeżeli zastosuje kodek MJPEG lub inny, to procesor nie wyrabia się i rwie co kilka sekund obraz.

Zastosowałem natomiast takie parametry przechwytywania (nie do końca wiem czy dobre):
frame size: 768 x 576
color format / compression: YUY2
frame rate: 25 fps
PCM 48,000 kHz / 16 bit / stereo
master stream: audio

Następna sprawa...
Mam stacjonarny DVD Pioneer'a model DV 360 który (niestety) nie czyta DIVX'ów i tym podobnych (brak możliwosci zmiany softu), a jedynie DVD, VCD, SVCD itp. oraz w kompie nagrywerkę LITE-ON DVDRW SOHW 1653S.

Chciałbym mieć możliwość oglądania materiału na moim Pionku więc muszę w jakiś sposób stworzyć płytkę, jednak nie wiem jak i za pomocą czego.

Czy mogę prosić o porady

Oczywiście Wszystkim z góry dziekuję.

Pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz_n jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.09.2005, 18:58   #2
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ależ proszę Ciebię bardzo

W wielkim skrocie to wyglada tak, ze najpierw wrzucasz plik wejsciowy do enkodera MPEG2 (np. TMPGEnc lub CCE) i kodujesz go zgodnie z specyfikacjami DVD-Video.
Nastepnie dokonujesz authoringu płyty DVD przez program do tego służący (np. DVDlab).

Bym ci dal link do guide, ale doom9 padł, więc nic z tego
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline  
Stary 15.09.2005, 14:17   #3
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
WItam i dzięki za odpowiedź

Cytat:
kodujesz go zgodnie z specyfikacjami DVD-Video
Gdzie mogę poczytać na temat tych specyfikacji - muszę wiedzieć jakie parametry w jaki sposób należy ustawić.

Cytat:
dokonujesz authoringu płyty DVD
Co to za czynność i do czego służy

I jeszcze jedno pytanie.
Dokonałem w przechwyconym materiale drobnej obróbki za pomocą VD - wycięte reklamy i inne wredne paści. Chciałem jeszcze wstawić na początku materiału i na końcu napisy, czyli na początku tytuł, a na końcu wykonawców.
Jak i czym dokonać takich cudów i czy jest do tego jakaś instrukacja.

A może jest do obróbki materiału jakiś dobry uniwersalny soft, który posiada dużą ilość możliwości Wszystko najlepiej w PL - kiepski jestem w angielskim.

Pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz_n jest offline  
Stary 15.09.2005, 15:24   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz jakieś podstawowe napisy wstawić nawet w VD korzystając z filtrów typu Subtitler, czy Vobsub. Większe możliwości edycyjne masz w programach do edycji wideo typu Adobe Premiere, Edius, czy Sony Vegas.

Co do pozostałych pytań - polecam zapoznanie się z artykułem o konwersji DV do DVD, lektura powinna wiele wyjaśnić (http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvtodvd/)
Reetou jest offline  
Stary 16.09.2005, 11:10   #5
Frax
Redakcja
 
Avatar użytkownika Frax
 
Data rejestracji: 28.07.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 49
Frax zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatnio spotkał się pewien początkujący amator obróbki video z takim problemem i najszybciej nauczyłem go tworzyć płyty DVD ze zgromadzonego materiału na dysku za pomocą Nero Vision Express 3.
Jest to dość proste i przyjemne, no i nie było problemu z odtworzeniem nagranej płyty na stacjonarnym DVD.
__________________
Mój ulubiony: aparat Minolta Z10, obszar buszowania po lasach Dubne, czyli tam gdzie większość sieci nie ma zasięgu .
Frax jest offline  
Stary 16.09.2005, 11:53   #6
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam ponownie

Cytat:
Możesz jakieś podstawowe napisy wstawić nawet w VD korzystając z filtrów typu Subtitler, czy Vobsub
Sprawdziłem i w swoim VirtualDubMod najnowsza wersja PL nie miałem takich filtrów. Znalazłem w sieci VobSub, zainstalowałem, ale nie ma tam możliwosci wpisania tekstu więc coś chyba jest nie tak.

Cytat:
Większe możliwości edycyjne masz w programach do edycji wideo typu Adobe Premiere, Edius, czy Sony Vegas.
A czy Ulead Video Studio 8 SE DVD jest równie dobry Mam taki z licencją lecz nie wiem czy mam go brać pod uwagę.

Cytat:
lektura powinna wiele wyjaśnić (http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvtodvd/)
Bardzo dobry materiał dla raczkujących - oczywiscie takich jak ja

Cytat:
tworzyć płyty DVD ze zgromadzonego materiału na dysku za pomocą Nero Vision Express 3
Będę również testował.

Dzięki i jeżeli można prosić jeszcze o kilka zdań, będę wdzieczny.
Grzegorz_n jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.