Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2004, 21:24   #1
JanuszH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2004
Posty: 10
JanuszH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Żle wypalone płyty??

Koledzy pomocy!!! Dopiero zacząłem swoją przygodę z nagrywaniem DVD. Płyty które nagram na swoim Lite-On DVDRW SOHW 812S po drugim oglądaniu na kinie domowym zaczytają przerywać a potem zatrzymują się. Dotyczy to zarówno niezakodowanych "oryginałów" które kopiowałem za pomocą CloneDVD 2 jak również filmów z wypozyczalni obrabianych DVD Shrink-iem. Próbowałem zarówno DVD+R Platinum 8x jak i DVD-R Basfa. Za pierwszym razem oglądam film do końca a za drugim razem zacina się. Czy to może być wina kina domowego czy też źle wypalam? Dodam że wszystkie filmy ze Stadionu 10-lecia chodzą dobrze. Jeśli ktokolwiek ma jakąś radę - z góry dziękuję!!!
JanuszH jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2004, 21:53   #2
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Za pierwszym razem oglądam film do końca a za drugim razem zacina się. Czy to może być wina kina domowego czy też źle wypalam?

wydaje mi sie że to wina odtwarzacza DVD - popróbuj nagrywać na innych płytach np.AXE AZO lub na Intenso (sprawdzone), albo zmniejsz prętkość nagrywania!!!u mne jest podobnie ale tylko na niektórych płytach (np. esperanzach)
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline  
Stary 29.06.2004, 22:10   #3
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagraj plyte od MCC (Verbatim albo Hawk) i zobacz co wtedy.
a poza tym to dobrze byloby moze wrzucic tu jakis wykresik z kProbe to byloby troche wiecej wiadomo.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 30.06.2004, 08:16   #4
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
nagraj plyte od MCC (Verbatim albo Hawk) i zobacz co wtedy.
a poza tym to dobrze byloby moze wrzucic tu jakis wykresik z kProbe to byloby troche wiecej wiadomo.
Ale jak to wyjaśnicie, że za pierwszym razem idzie OK, a za drugim już gorzej?
Czy to oznacza, że laser odtwarzacza może - mówiąc brutalnie - uszkadzać płytki?

latet
latet jest offline  
Stary 30.06.2004, 10:34   #5
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie, no mogloby teoretycznie tak byc gdyby tej plyty nie umial chycic i glowica z laserem rysowala powierzchnie nosnika, ale to juz inna sprawa (stare cdromy po wlozeleniu czystej plytki CD rysowaly ja, tu mogloby pewno byc podobnie)

co do faktu ze za pierwszym razem idzie ok a za drugim gorzej to mozna sprawdzic tez ta plytke na innym odtwarzaczu stacjonarnym (mozesz miec zakurzony laser), ale plytki tez nie sa wiecznie trwale wiec moze te, ktore Ty kupujesz sypia sie bardzo szybko, co jednak jest dosyc dziwne.

tak gdybac mozna wiele, ale zanim nie wrzucisz tu wykresu kProbe to to tejst totalne zgadywanie
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 30.06.2004, 19:25   #6
sajo10
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 26
sajo10 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
źle wypalone płytki NIE

Problem jest znany z płyt cdr Z tego co mi powiedział Znajomy który zajmuje się płytkami czasami przy tańszych płytach (lub podróbkach) zachodzi zjawisko utleniania się nośnika Za pierwszym razem laser oświetla sekrory i niszczy część struktury płyty i tak jest po każdorazowym przejściu Lasera Mam kilka płyt DVD ROM w których występuje to samo zjawisko
__________________
Kompletnie zieloniutki
ESC k7s5pro hdd 40Gb Nvidia GeForce 2MX 64mb 256 MB ram
sajo10 jest offline  
Stary 30.06.2004, 20:55   #7
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sajo10
Problem jest znany z płyt cdr Z tego co mi powiedział Znajomy który zajmuje się płytkami czasami przy tańszych płytach (lub podróbkach) zachodzi zjawisko utleniania się nośnika Za pierwszym razem laser oświetla sekrory i niszczy część struktury płyty i tak jest po każdorazowym przejściu Lasera Mam kilka płyt DVD ROM w których występuje to samo zjawisko
oczywiście należy szukać winy po stronie płyt ALE skupiłbym się bardziej na zakupie sprzętu który poradzi sobie z taym problemem (bo płyty ZAWSZE będą się utleniać i te lepsze i te gorsze - wszystko jest kwestią czasu :-( )
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!

Ostatnio zmieniany przez Ufil123 : 30.06.2004 o godz. 21:01
Ufil123 jest offline  
Stary 30.06.2004, 22:43   #8
pawelvideo
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2003
Posty: 54
pawelvideo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Użyj płyt Platinium dvd+ , ja nagrałem ich około 50 sztuk i wszystkie nadal są poprawnie oddtwarzane. Używałem BookType bo również mam litka i tobie polecam!
pawelvideo jest offline  
Stary 01.07.2004, 15:25   #9
JanuszH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2004
Posty: 10
JanuszH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie rozpocząłem od płyty Platinum dvd+r 8x Może faktycznie powinienem sprawdzić odtwarzacz stacjonarny w serwisie?Może po prostu trzeba wyczyścić laser?
Bracia DVD-owcy: dziękuję!
JanuszH jest offline  
Stary 01.07.2004, 16:07   #10
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I niech mi ktoś powie, że LiteOn jest cokolwiek wart. Przecież 95% problemów na forum dotyczy własnie nagrywarek dvd tej firmy !
LiteOn to tani bubel i tyle !!!!!
A to źle wypala, a to źle odtwarza, albo wogóle nie odtwarza, tudzież wyskakują jakieś przykre komunikaty podczas nagrywania, "psuje" płytki itp. itd.
Sorki, ale nie wiem dlaczego ludzie kupują ten szmelc, tylko nie mówcie, że z powodu ceny, bez jaj, dodasz stówkę lub dwie i nie masz problemów, czy ktoś tu widział wogóle jakieś errory od userów uzywających Pioneer'a albo Nec'a?
Piszę to tylko dlatego, bo może ktoś to przeczyta zanim zada pytanie na forum z cyklu "jaką wypalarę kupić?" - i nie patrząc wogóle na odpowiedzi kupuje LiteOn'a, dlaczego tak się dzieje? może mi ktoś powiedzieć?
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 01.07.2004, 17:11   #11
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
(...)
Sorki, ale nie wiem dlaczego ludzie kupują ten szmelc, tylko nie mówcie, że z powodu ceny, bez jaj, dodasz stówkę lub dwie i nie masz problemów, czy ktoś tu widział wogóle jakieś errory od userów uzywających Pioneer'a albo Nec'a?
(...)
Robs, liteon to dobra firma, a problemy na z jej produktami sa tak widoczne, poniewaz znakomita wiekszosc palnikow uzywanych przez forumowiczow to wlasnie liteon. statystycznie: wieksza ilosc produktow danej firmy musi implikowac wiecej problemow z liteonem zglaszanych przez userow na forum.
nie twierdze, ze liteon jest bez wad, ale ja juz mialem tyle napedow tej firmy i nie tylko, i nie kupie dlugo niczego innego cena / jakosc = hohoho, a moze i wiecej

pioneer, plextor czy nec to nie zawsze lepsze palniki, ale jest ich po prostu mniej -> mniej problemow widocznych na forum z tymi palnikami
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 01.07.2004, 17:32   #12
mistrz225
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2004
Posty: 2
mistrz225 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja ze swojego krotkiego doswiadczenia z wypalaniem na tanich plytkach wiem ze moj odtwarzacz stacjonarny dvd zacina sie jak plyty byly zarysowane podczas nagrywania :/ nawet przy najmniejszych ryskach bylo niestety widac ze obraz zatrzymuje sie a dzwiek "skwierczy". Moim zdaniem jedynym rozwiazaniem tego problemu jest kupowanie (tanszych) plyt w pudelkach a nie "z rygla" gdyz one sa bardzo podatne podczas przenoszenia na zarysowania niestety pozdrawiam Janusz
mistrz225 jest offline  
Stary 01.07.2004, 18:01   #13
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
I niech mi ktoś powie, że LiteOn jest cokolwiek wart. Przecież 95% problemów na forum dotyczy własnie nagrywarek dvd tej firmy !
LiteOn to tani bubel i tyle !!!!!
A to źle wypala, a to źle odtwarza, albo wogóle nie odtwarza, tudzież wyskakują jakieś przykre komunikaty podczas nagrywania, "psuje" płytki itp. itd.
Sorki, ale nie wiem dlaczego ludzie kupują ten szmelc, tylko nie mówcie, że z powodu ceny, bez jaj, dodasz stówkę lub dwie i nie masz problemów, czy ktoś tu widział wogóle jakieś errory od userów uzywających Pioneer'a albo Nec'a?
Może kupują dlatego, że nagrywarki CD-RW LiteON-a są naprawdę porządne i wyrobiły firmie dobrą opinię.
Może dlatego, że są najtańsze - w tym biednym kraju dla wielu ludziów 100 zł mniej to wielka różnica.
Ale też nie mogę pojąć dlaczego tyle postów na tylu grupach ich nie odstrasza, bo to nie jest tak, że kupują je tylko nieuświadomieni.

Ja kupiłem LG-4082B, mimo bardzo złych doświadczeć z napędami CD-ROM LG. Ale myślę, że CD-ROM-y to już prehistoria i bezpośredniego związku się nie dopatruję.

Dlaczego nie kupiłem nagrywarki Pioneer? Ano, bo mam złe doświadczenia z DVD-ROM-ami Pioneer, a to już mniejsza przepaść technologiczna.

Przez zakupem nagrywarki LG mialem w domu DVD-ROM Pioneer 117 i w praktyce wyglądało to tak, że co piąty film z wypożyczalni był u mnie nie do skopiowania (mimo przeczyszczenia soczewek).
Co wtedy robilem? - brałem płytkę do pracy i bez problemów ripowałem na napędzie COMBO firmy... LiteON :-)

A LG wybrałem, bo kocham DVD-RAM

Czy jestem zadowolny z LG? Nie wiem! Opodiwem za pół roku, rok, półtora, jak płytki testowe, które obecnie wypalam odleżąkują swoje w szafie.

Pozdrawiam,

latet

Ostatnio zmieniany przez latet : 01.07.2004 o godz. 18:04
latet jest offline  
Stary 01.07.2004, 19:05   #14
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
Robs, liteon to dobra firma, a problemy na z jej produktami sa tak widoczne, poniewaz znakomita wiekszosc palnikow uzywanych przez forumowiczow to wlasnie liteon
hehe, wiedziałem, że to będzie pierwsze zdanie jakie zobaczę, statystyka statystyką, ale chyba jednak nie jest to do końca prawda
Cytat:
Napisany przez latet
Może kupują dlatego, że nagrywarki CD-RW LiteON-a są naprawdę porządne i wyrobiły firmie dobrą opinię
otóż to, otóż to,
ok już mi przeszło,
niech dalej LiteOn bije rekordy sprzedaży i jednocześnie rekordy w partaczeniu palonych nośników, no trudno,
i wogóle życze wszystkim miłego "smażenia" jak to mówi sir Jabba
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 01.07.2004, 19:40   #15
sajo10
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 26
sajo10 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
hehe, wiedziałem, że to będzie pierwsze zdanie jakie zobaczę, statystyka statystyką, ale chyba jednak nie jest to do końca prawda

otóż to, otóż to,
ok już mi przeszło,
niech dalej LiteOn bije rekordy sprzedaży i jednocześnie rekordy w partaczeniu palonych nośników, no trudno,
i wogóle życze wszystkim miłego "smażenia" jak to mówi sir Jabba
LiteOn cieszy sie popularnoscia z jeszcze jednego powodu Pokaz mi naped który mozna tak przerabiac jak Litka i taki z powodu ktorego producenci oprobramowania co chwila zmieniaja sposoby zabezpieczenia swoich produktow (sd doczekal sie juz wersji 2.9) to mowi samo za siebie
__________________
Kompletnie zieloniutki
ESC k7s5pro hdd 40Gb Nvidia GeForce 2MX 64mb 256 MB ram
sajo10 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.