Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.07.2004, 07:15   #16
tosli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.09.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 11
tosli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Co wtedy robilem? - brałem płytkę do pracy i bez problemów ripowałem na napędzie COMBO firmy... LiteON :-)
latet
LiteOn'y mają lepszą korekcję odczytu, ale przy nagrywarkach DVD nie chodzi bardziej o jakość odczytu ale o jakość zapisu.
LiteOn idzie już na ilość sprzedanych egzemplarzy, a nie na jakość.
Jeżeli coś tańsze od konkurencji to nie jest to tylko różnica w marce za którą trzeba dopłacić, są to też tańsze "bebechy" urządzenia.
Dlaczego inni producenci wykorzystują "bebechy" LiteOn'a ?
Na pewno nie dlatego że jest lepszy, ale dlatego że mogą obniżyć koszty produkcji i być konkurencyjni na rynku.

Cytat:
Napisany przez pykson
liteon to dobra firma, a problemy na z jej produktami sa tak widoczne, poniewaz znakomita wiekszosc palnikow uzywanych przez forumowiczow to wlasnie liteon. statystycznie: wieksza ilosc produktow danej firmy musi implikowac wiecej problemow z liteonem zglaszanych przez userow na forum
Niby racja, ale Mercedesów też sprzedaje się dużo, ale nie ma z nimi takich problemów jak fiatami czy polonezami, nie ? A przecież i to samochód i to samochód. Ale chodzi o tę różnicę w technologii. Pionek czy Nec dążą do lepszej jakości a nie do miliona sprzedanych sztuk miesięcznie.
A że są droższe, przecież Mercedesa na chodzie nie kupisz za 3000 zł a poloneza już tak.
Jeżeli już ktoś wysupła 300 zł to i znajdzie sposób na wysupłanie jeszcze 100 zł aby kupić coś lepszego.
Sam też nie miałem pełnej kwoty na moją nagrywarkę, ale pozostałą część wziąłem na raty i mogę się cieszyć czymś lepszym niż LiteOn i nie będę płakał na forum że mój Litek nie nagrywa, że pali mi płyty itp. itd.


Cytat:
Napisany przez sajo10
LiteOn cieszy sie popularnoscia z jeszcze jednego powodu Pokaz mi naped który mozna tak przerabiac jak Litka i taki z powodu ktorego producenci oprobramowania co chwila zmieniaja sposoby zabezpieczenia swoich produktow (sd doczekal sie juz wersji 2.9) to mowi samo za siebie
A od kiedy możliwość łamania zabezpieczeń jest priorytetem przy zakupie palnika DVD i wyznacznikiem jego jakości ?
Prawie zawsze można sobie pomóc odpowiednim programem do łamania zabezpieczeń.

Ostatnio zmieniany przez tosli : 02.07.2004 o godz. 07:43
tosli jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.07.2004, 07:30   #17
l3c!@k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika l3c!@k
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Lokalizacja: W-wa
Posty: 90
l3c!@k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak naskakujecie na Lite-On'a, więc chciałbym się zapytać, czy ktokolwiek z was miał jakiś problem z nośnikami TDK lub Verbatim?
l3c!@k jest offline  
Stary 02.07.2004, 07:43   #18
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez JanuszH
Koledzy pomocy!!! Dopiero zacząłem swoją przygodę z nagrywaniem DVD. Płyty które nagram na swoim Lite-On DVDRW SOHW 812S po drugim oglądaniu na kinie domowym zaczytają przerywać a potem zatrzymują się. Dotyczy to zarówno niezakodowanych "oryginałów" które kopiowałem za pomocą CloneDVD 2 jak również filmów z wypozyczalni obrabianych DVD Shrink-iem. Próbowałem zarówno DVD+R Platinum 8x jak i DVD-R Basfa. Za pierwszym razem oglądam film do końca a za drugim razem zacina się. Czy to może być wina kina domowego czy też źle wypalam? Dodam że wszystkie filmy ze Stadionu 10-lecia chodzą dobrze. Jeśli ktokolwiek ma jakąś radę - z góry dziękuję!!!
Wracając do tematu zasadniczego (moderator zmienił temat wątku) może jest inna przyczyna takiego zachowania nowych odtwarzaczy kina domowego.
Przy opisie programu 1Click DVD Copy 3.0.0.1 znalzłem taką informację:
"przy tworzeniu kopii nie dodawany jest antypiracki kod do namierzania piratów"
A może obecnie większość programów do obróbki DVD lub programów nagrywających (np Nero) dodaje taki kod.
Wiadomo jest, że odtwarzacze są już zabezpieczane przed odwarzaniem piratów - nie wiadomo do końca na czym te zabezpieczenia polegają.
Może po włożeniu płytki taki kod jest odczytywany i zapisywany w pamięci odtwarzacza lub np. celowo następuje zwiększenie mocy lasera w celu uszkodzenia zapisu na płycie i dlatego następnym razem dzieją się dziwne rzeczy.
To są tylko moje gdybania, ale chyba coś w tym jest.
Czy ktoś wie, które z popularnych programów do obróbki, zapisu, robienia kopii zapasowych DVD dodają kod antypiracki, a które nie?
Pozdrawiam
skorpion2k2 jest offline  
Stary 02.07.2004, 10:38   #19
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez tosli
Niby racja, ale Mercedesów też sprzedaje się dużo, ale nie ma z nimi takich problemów jak fiatami czy polonezami, nie ? A przecież i to samochód i to samochód. Ale chodzi o tę różnicę w technologii. Pionek czy Nec dążą do lepszej jakości a nie do miliona sprzedanych sztuk miesięcznie.
A że są droższe, przecież Mercedesa na chodzie nie kupisz za 3000 zł a poloneza już tak.
Jeżeli już ktoś wysupła 300 zł to i znajdzie sposób na wysupłanie jeszcze 100 zł aby kupić coś lepszego.
Sam też nie miałem pełnej kwoty na moją nagrywarkę, ale pozostałą część wziąłem na raty i mogę się cieszyć czymś lepszym niż LiteOn i nie będę płakał na forum że mój Litek nie nagrywa, że pali mi płyty itp. itd.
O nie, tu się nie zgodzę. Mercedes już dawno przestał być synonimem jakości - znam masę przykładów, jak to meraś za 300.000 zł po porstu się zepsuł, np. gaśnie na wolnych obrotach, szyberdach się nie domyka, robi się zwarcie w półrocznym aucie i robi się dyskoteka - ksenony głupieją a wskaźniki w aucie to w lewo to w prawo - widziałęm. I mógłbym tak dalej ;-). Ale dlaczego kupiłem Litka - bo na dobrą sprawę, to juz dawno Pionier przestał być pionierem, sony sonym itp. Wszystko jest MADE IN CHINA, TAIWAN - więc po co dokładać stówkę czy dwie i sie też z tym bujać? A LItek ma też 2 lata gwarancji, wiec zawsze wrazie co można go wymienić. Aczkolwiek - am problemy z Litkiem ;-) i własnie wybieram się do serwisu. A co do innych sprzętów - o Necu i pionku też się coś znajdzie. ;-)
Pozdrufka
Łukasz jest offline  
Stary 02.07.2004, 12:40   #20
PaWCi0
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.06.2004
Posty: 40
PaWCi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tą dwuletnią gwarancją u Litka to radze uważać.
Ostatnio gostek w zaufanym sklepie powiedzial mi, że tak naprawde LiteOn daje jedynie rok gwarancji. Po tym czasie nie ma już serwisu dla np. uszkodzonych mechanizmów (silnik, laser). Przez to masę litków, które oddaje na serwis, są poprostu zwracane. Nie wiem ile w tym jest prawdy...
Ale na co w takim razie udzielany jest ten drugi rok gwarancji? Może tak jak w przypadku samochodów: na lakier i blachę ? ^_^
PaWCi0 jest offline  
Stary 02.07.2004, 13:39   #21
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W gwarancji danej przez sklep wyraźnie jest naisane, że udziela się 24 miesięcznej gwarancji - nie jest napisane na co, więc zakładam, że na wszystko, oprócz czyszczenia soczewki ;-).
Łukasz jest offline  
Stary 02.07.2004, 19:43   #22
milek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika milek
 
Data rejestracji: 24.03.2003
Lokalizacja: Długosiodło
Posty: 23
milek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam pytanko, moja dvd-erka BenQ 1004 ma problem z nagrywaniem na nosnikach esperanza DVD-R i gigamaster DVD-R 4x, wywala komunikat ze ma problem ze skalibrowaniem lasera, natomiast na nosnikach esperanza DVD+R 4x takiego problemu nie ma, jednak nagrywa tylko z predkoscia 1x. O co tu chodzi moze mi ktos powie, bo ja nie rozumiem mimo szczerych checi. Zaznaczam ze nie jest tak zawsze, czasami nagrywa bez problemu.
__________________
szukam odpowiedzi na pytania które nigdy nie zostaną zadane...
małżeńskie drzewko
milek jest offline  
Stary 02.07.2004, 21:33   #23
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez milek
Mam pytanko, moja dvd-erka BenQ 1004 ma problem z nagrywaniem na nosnikach esperanza DVD-R i gigamaster DVD-R 4x, wywala komunikat ze ma problem ze skalibrowaniem lasera, natomiast na nosnikach esperanza DVD+R 4x takiego problemu nie ma, jednak nagrywa tylko z predkoscia 1x. O co tu chodzi moze mi ktos powie, bo ja nie rozumiem mimo szczerych checi. Zaznaczam ze nie jest tak zawsze, czasami nagrywa bez problemu.
Radze zaktualizować BIOS :-)!!!

wywala komunikat ze ma problem ze skalibrowaniem lasera
tym tez sie nie przejmuj :
- wystarczy jak zmniejszysz prędkość nagrywania (przy starym biosie)
lub (zalecane)
- po zaktualizowaniu biosu prawdopodobnie będziesz mógł nagrywać max. prędkością a taki komunikat będzie tylko złym koszmarem
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline  
Stary 03.07.2004, 04:19   #24
milek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika milek
 
Data rejestracji: 24.03.2003
Lokalizacja: Długosiodło
Posty: 23
milek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ze tez o tym nie pomyslalem, a to przeciez jedna z podstawowych czynnosci w tym sprzecie. uklon w strone UFIL123 za odswiezenie moich zaspanych neuronow.
__________________
szukam odpowiedzi na pytania które nigdy nie zostaną zadane...
małżeńskie drzewko
milek jest offline  
Stary 05.07.2004, 13:11   #25
JanuszH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2004
Posty: 10
JanuszH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=Ufil123]Radze zaktualizować BIOS :-)!!!

Wiem, że zabrzmi to niepoważnie, ale jestem naprawdę początkujący... Czy mówimy o biosie komputera czy nagrywarki? I skąd ściągnąć ten bios?
JanuszH jest offline  
Stary 05.07.2004, 16:12   #26
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez JanuszH
Wiem, że zabrzmi to niepoważnie, ale jestem naprawdę początkujący... Czy mówimy o biosie komputera czy nagrywarki? I skąd ściągnąć ten bios?
@JanuszH

zabrzmialo niepowaznie, ale co tam
mowimy o biosi nagrywarki, sciagnac nowy mozna ze strony producenta, chociaz do liteonow dobre biosy maja na http://codeguys.rpc1.org, ale skoro jestes poczatkujacy to sie dobrze zastanow co robisz albo poczytaj troche na forum

duzo ciekawych informacji mozna znalezc klikajac taki przycisk u gory okna "Szukaj"
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 08.07.2004, 14:02   #27
JanuszH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2004
Posty: 10
JanuszH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Koledzy, dziękuję za wszystkie rady! Ze smutkiem muszę się przyznać że odkryłem co powoduje zatrzymywanie u mnie odtwarzania zripowanych filmów na kinie domowym. Po wypaleniu płytki i obejrzeniu filmu naklejałem na płytę cover, aby wyglądała jak oryginał Te, które zostawiłem bez nalepek chodzą idealnie (próbowałem po 5 razy). Ale obciach... Ale piszę to, bo może ktoś inny miał równie idiotyczny pomysł jak ja. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
JanuszH jest offline  
Stary 08.07.2004, 14:12   #28
milek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika milek
 
Data rejestracji: 24.03.2003
Lokalizacja: Długosiodło
Posty: 23
milek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywam plytki, wyjmuje ogladam - ok. jak chce odtworzyc okazuje sie ze nie ma na niej nic nagrane. w rzeczywistosci dane sa wypalane - co widac - tylko czemu nie moge nic odtworzyc, czy to dane, czy to vob'y nic nie dziala. mam pytanie: czy padla nagr. czy tez zaktualizowac firmware?
__________________
szukam odpowiedzi na pytania które nigdy nie zostaną zadane...
małżeńskie drzewko
milek jest offline  
Stary 08.07.2004, 16:15   #29
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez JanuszH
Koledzy, dziękuję za wszystkie rady! Ze smutkiem muszę się przyznać że odkryłem co powoduje zatrzymywanie u mnie odtwarzania zripowanych filmów na kinie domowym. Po wypaleniu płytki i obejrzeniu filmu naklejałem na płytę cover, aby wyglądała jak oryginał Te, które zostawiłem bez nalepek chodzą idealnie (próbowałem po 5 razy). Ale obciach... Ale piszę to, bo może ktoś inny miał równie idiotyczny pomysł jak ja. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
To przyznaj się, na którą stronę płytki naklejałeś?

latet
latet jest offline  
Stary 08.07.2004, 18:09   #30
JanuszH
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2004
Posty: 10
JanuszH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
To przyznaj się, na którą stronę płytki naklejałeś?

latet

No nie przeginaj
JanuszH jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.