Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.02.2005, 11:34   #1
coxu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2005
Posty: 4
coxu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
znowu lite-on i znowu problem

witam

na poczatku chce zaznaczyc, ze jest to moj pierwszy post tak wiec prosze o wyrozumialosc otoz sprawa wyglada tak, mam lite-on 1633s i nie dziala nagrywanie obojetnie jakich plyt dvd, nawet firmowe plyty lite-on, ktore dostalem razem z nagrywarka odmawiaja wspolpracy. cala akcja sprowadza sie do tego, ze w momencie pojawienia sie okna nagrywania w nero (wersja 6.6.0.6) nagrywarka sie tak jakby zawiesza, pojawia sie tylko napis caching files started ..... i zima. wylanczalem cache'owanie plikow i sytuacja wyglada podobnie, tylko zamiast tego komunikatu pojawia sie burn process started .... i zima, brak odpowiedzi. probowalem rowniez nagrac plyte pod copytodvd ale objawy sa te same. normalne plyty cdr/cdrw nagrywa bez problemu. mam zainstalowen forceASPI 1.8, via hyperion 4.55v i via mini port ide driver. nagrywarka podlaczona jest na secondary master z nagrywarka samsunga, ktora jest na slave, myslalem ze to samsung wiesza litka, ale po odlaczeniu samsunga objawy sa te same. wczoraj zrobilem upgrade biosu do BS0S, myslalem ze to pomoze, ale znowu to samo. nie mam pojecia czy to wina nagrywarki (sprzetowa) czy poprostu ja jestem za duzy ***** i nie potrafie tego opanowac jakbys ktos mogl pomoc z gory dzieki

ps uprzedzam pytania
1) tak wiem do czego sluzy opcja szukaj, chyba przeszedlem cale forum wzdluz i wszerz, ale nie znalazlem podobnego objawu
2) mam tasme 80zylowa
3) moja plyta to asus k8v se
4) pierwszy dysk podlaczony jest na sata, drugi na primary master na IDE
5) nagrywarka po zainstalowaniu via ide mini port dziala na udma4, a niby ona jest tylko udma2, ale jak zmienialem na udma2 to dalej to samo
coxu jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.02.2005, 12:09   #2
facet z litkiem
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 25
facet z litkiem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro CDR-y nagrywa, a tylko DVD nie chce, to ja bym już machał gwarancją panu sprzedawcy. Gdyby generalnie się wieszała, to można by rozważać jakieś konflikty sprzętowe, sterowników itp., a tak to wydaje mi się mało prawdopodobne. A jeszcze pytanie elementarne: na ilu rodzajach (i jakich) płyt DVD to przetestowałeś? Chodzi mi o marki płyt i generalnie rodzaje DVD+ DVD-, także RW... Może akurat wsadziłeś coś, do czego ta nagrywarka czuje obrzydzenie...

FzL
facet z litkiem jest offline  
Stary 10.02.2005, 13:22   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak wszystko przecwiczyles to wal na gwarancje

dadza ci nowa
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 13.02.2005, 10:26   #4
coxu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2005
Posty: 4
coxu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywalem na liteonach, sony i verbatim wszystkie dvd+r i lipa, jutro ide do sklepu, mam nadzieje ze obsluga bedzie mila i bezproblemowa
coxu jest offline  
Stary 13.02.2005, 10:31   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie ma to jak gwarancja od tego jest i to 2 lata
ed hunter jest offline  
Stary 13.02.2005, 10:47   #6
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
nie ma to jak gwarancja od tego jest i to 2 lata
I dostanie nowszy model
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 13.02.2005, 10:51   #7
coxu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2005
Posty: 4
coxu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
I dostanie nowszy model

to by bylo wiele radosci
coxu jest offline  
Stary 13.02.2005, 10:53   #8
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez coxu
to by bylo wiele radosci
Jak masz 1633S to dostaniesz pewnie 1653S lub 1673S

Taki jest serwis litka
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 13.02.2005, 11:02   #9
coxu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2005
Posty: 4
coxu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
Jak masz 1633S to dostaniesz pewnie 1653S lub 1673S

Taki jest serwis litka
dobrze wiedziec, jak nei dostane to sam zrobie sobie 1653s
coxu jest offline  
Stary 13.02.2005, 11:26   #10
bieniu2791
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Posty: 10
bieniu2791 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam litka 1213 i 1653 z najnowszymi biosami i mam problem z ustawieniem predkości nagrywania x2,x1 od x4 nagrywa pomozcie co z tym fantem zrobic probowalem w dvdshrink i nero i zawsze wychodzi x4
bieniu2791 jest offline  
Stary 13.02.2005, 11:41   #11
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a po diabła Ci x1,x2? na pewno nie będzie lepiej.
ed hunter jest offline  
Stary 13.02.2005, 12:39   #12
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bieniu2791
mam litka 1213 i 1653 z najnowszymi biosami i mam problem z ustawieniem predkości nagrywania x2,x1 od x4 nagrywa pomozcie co z tym fantem zrobic probowalem w dvdshrink i nero i zawsze wychodzi x4
Najnowsze litki nagrywają tylko od 4x w górę

A to, że nagra np. 2x napewno DVD nie będzie lepszej jakości od tej nagranej 4x

Jeżeli już tak bardzo chcesz nagrywać 1x,2x to musisz się pobawić w omnipatcherze
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 13.02.2005, 15:43   #13
bieniu2791
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Posty: 10
bieniu2791 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki
bieniu2791 jest offline  
Stary 13.02.2005, 18:28   #14
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
Jak masz 1633S to dostaniesz pewnie 1653S lub 1673S

Taki jest serwis litka
Z doswiadczenia wiem, ze Liteon wymienia w wiekszosci przypadkow na "inny sprawny". Wiele razy przychodzily do nas napedy "po regeneracji" na wymiane
kataryniarz jest offline  
Stary 13.02.2005, 19:47   #15
amisat
Amisat
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 37
amisat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile litek?

Cytat:
Napisany przez kataryniarz
Z doswiadczenia wiem, ze Liteon wymienia w wiekszosci przypadkow na "inny sprawny". Wiele razy przychodzily do nas napedy "po regeneracji" na wymiane

A jak dalej z gwarancją tzw. napędów regenerowanych?

Ja dzisiaj oddałem litka1213s, bo wyskakiwały różne błędy przy nagrywaniu, ale nie za każdym razem na 5 płyt 3.Różne płyty stosowałem i różne prędkości,nawet pojawił mi się błąd Power Calibration Error, a za chwilę na tej samej płytce nagrało.(Platinum 8x DVD-R).Napęd kupiłem w sierpniu w tamtym roku i do grudnia nawet Esperanza x4 szła ładnie żadnych błędów,nawet w testach nero były ładniejsze wykresy, a teraz nawet jak nagrało to w stacjonarkach przycinało ostro,lub nie mogło wystartować. Ogólnie dziwnie zachowywała się bo wystarczyło nagrywać do skutku i w końcu za jakimś razem nagrała jakoś, że poszło nawet ładnie w stacjonarce.Z dwóch różnych dysków próbowałem, sprawdzałem dma, aspi,i nic.

Ciekawe co powiedzą w serwisie? Nie możliwe żeby takie błędy im nic nie mówiły.

P.S. A co do postów odnośnie zmiany oprogramowania w nagrywarce, to nie jest prawda, że jak zmienię to będzie lepiej-teoretycznie tak.Jak tą samą płytę nagrywałem (z tej samej partii) w listopadzie było ok, a teraz taka Polka?
Nawet przy Verbarim testy oceny błędów Pi były ponad 200 na początku i na końcu.
__________________
amis
www.amisat.dla.pl
amisat jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.