Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.12.2003, 12:21   #1
Andrzejek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: Kędzierzyn
Posty: 111
Andrzejek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ATI vivo i zrzut do avi divixem 5.1.1

Czy ktoś robił coś takiego.Zgrywam film z telewizji zaraz do pliku avi przy pomocy kodeka (nowego) divx 5.1.1 .Film nagrany z klatką 352x288 ,ma ostry obraz ale..I tu ciekawostka raz dźwięk jest O.K ,a raz minimalnie przesunięty.Dlaczego tak się dzieje??.Procek celeron 1 GHz.Czy coś by pomogło gdybym zrzucał film nie przez kartę ATI vivo a np.kupując kartę tv firmy KWORLD np.LTV 883 RF.Bardzo proszę o podpowiedź.
Andrzejek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.12.2003, 11:44   #2
Andrzejek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: Kędzierzyn
Posty: 111
Andrzejek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy naprawdę nikt sie tak nie bawi.Proszę jeszcze raz o pomoc fachowców.Przecie nikt inny mi nie pomoże.Nadal czekam z nadzieją.
Andrzejek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2003, 20:58   #3
Robber
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Robber
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 13
Robber w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A przy pomocy jakiego programu zgrywasz, ja zgrywalem VirtualDub'em i bylo OK.
Robber jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2003, 12:38   #4
Andrzejek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: Kędzierzyn
Posty: 111
Andrzejek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgrywam tylko i wyłącznie programem dla ati vivo.Jeśli używam innego to nagrywa mi się tylko cienki pasek programu a reszta okienka jest np.zielona.Ot taka karta.Czy wiesz może coś konkretnego na temat kart kworld.Jaki musi być komp aby prawidłowo zgrał materiał.?
Andrzejek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 16:51   #5
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Andrzejek
Czy ktoś robił coś takiego.Zgrywam film z telewizji zaraz do pliku avi przy pomocy kodeka (nowego) divx 5.1.1 .Film nagrany z klatką 352x288 ,ma ostry obraz ale..I tu ciekawostka raz dźwięk jest O.K ,a raz minimalnie przesunięty.Dlaczego tak się dzieje??.Procek celeron 1 GHz.Czy coś by pomogło gdybym zrzucał film nie przez kartę ATI vivo a np.kupując kartę tv firmy KWORLD np.LTV 883 RF.Bardzo proszę o podpowiedź.
1. z tego co wiem divx/xvid kiepsko się nadaje do kompresji "w locie" - lepiej najpierw użyć kodeka Huffyuv albo MJPEG a dopiero potem dalej kompresować.
2. dlaczego nagrywasz z tak małą rozdzielczością - chcesz to potem oglądać na palmtopie?
3. masz cienki procek do jednoczesnego capturingu video/audio i kompresji "w locie". poza tym jak masz do tego wolny HDD to gubisz klatki i wtedy może nastąpić desync video z audio
4. moje doświadczenia: testowałem wiele kart TV i najlepsze efekty uzyskałem na modelu z chipem Phillips 7134 (Nicam) - mają go niektóre karty KWorld. mogłem zapisywać filmy TV w pełnym PAL-u (768x576) a obraz i dźwięk były dobrej jakości. polecam
5. do takich operacji polecam soft: iuVCR albo FreeVCR albo Virtualdub
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 11.12.2003 o godz. 16:59
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.