Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.02.2002, 23:05   #1
Matt
Gość
 
Posty: n/a
Jak wypuścić film divx przez dekoder Encore DRX2

Hej !
Ostatnio dostałem w spadku ww. dekoder i chciałbym zrobić z niego użytek . Słyszałem , że jego wyjście TV jest dużo lepsze niż karty graficznej , jednak od włożenia go w "szparę" mam same problemy . Przede wszystkim WIN Me nie dostrzega żadnych sterowników na płycie . Ściągnąłem jakieś , ale przy próbie instalacji rzuca hasło : "An instance of the driver may alredy be in use" . Może ktoś wie o co biega ? Dalszym problemem jest pytanie postawione w temacie .
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.02.2002, 00:04   #2
oni
Gość
 
Posty: n/a
czesc
popierwsze najpierw instalujesz sterowniki
1 moj komputer
2 prawa mysz
3 wlasciwosci
4 menadzer uzadzen
tam szukasz tej karty powinna byc z zultym znakiem zapytania albo wykrzyknikiem
i tam dajesz na aktualizacje sterownikow
potem dopiero mozesz instalowac oprogramowanie i powiem ci zemam DRX3
i na talewizorze jest obraz leprzy od normalnego obrazu ktury wychodzi z stacjonarnego dvd

i mam pytanko z kad wzioles sterowniki mam ten DRX3 ale nieumie go zainstalowac pod win xp
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2002, 23:07   #3
Matt
Gość
 
Posty: n/a
Sorry za długie milczenie , ale chciałem potrenować i nazbierać więcej pytań . Na razie doszło do tego , że skopałem rejestry systemowe i pewnie czeka mnie przeinstalowanko WIN Me. Po prostu obraz z DVD do TV dochodził , tylko że pulsował - raz ciemniej , raz jaśniej . Wybierałem różne systemy (PAL,NTSC) i nic . Czy może mieć coś do tego wersja systemu ? Co do oglądania DIVX , próbowałem z DIVXPLUS ale na razie na telewizorze widzę tylko kolorowe pasy . Jak masz jakąś radę na moje problemy to proszę o pomoc .

Podaję Ci adres do sterowników , ale nie wiem czy zadziałają w WIN XP . http://web.rekvizit.ru/drivers/DVD/hollywood+/

Pozdrawiam
MATT
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2002, 08:32   #4
Radek
Gość
 
Posty: n/a
Z tego co wiem nie da się dekodować Divxa za pomocą dekodera Mpeg. A szkoda bo też mam Holliwood+ i bardzo by mi się to przydało. Jeśli by ktoś słyszał, że jest to możliwe np poprzez zmianę firmwaru karty proszę o kontakt.
konsto@kki.net.pl
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2002, 09:09   #5
adam
Gość
 
Posty: n/a
ja mam Hollywood plus i divixy chodza elegancko
jak chcesz programik to ci przesle
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2002, 09:11   #6
adam
Gość
 
Posty: n/a
stery do H+ pod XP, W2K, ME, 98 i 95 tez mam
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2002, 12:27   #7
BARTI
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Radek (26-02-2002 09:32):
Z tego co wiem nie da się dekodować Divxa za pomocą dekodera Mpeg. A szkoda bo też mam Holliwood+ i bardzo by mi się to przydało. Jeśli by ktoś słyszał, że jest to możliwe np poprzez zmianę firmwaru karty proszę o kontakt.
konsto@kki.net.pl
Jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie Matta to nie chodzi tu o dekodowanie Divx-ów przez dekoder tylko o wypuszczenie sygnału video dekodowanego przez komputer na wyjście dekodera.
pozdro
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2002, 20:10   #8
Matt
Gość
 
Posty: n/a
Tak i do tego służy Divxplus - prawda Adam ? A może masz jakiś inny programik - podziel się z nami doświadczeniem . Ja o divxplus-ie czytałem na ruskich grupach dyskusyjnych ale choć o ichnim narzeczu uczyli mnie trochę w szkołach , to nie zrozumiałem zbyt wiele . W każdym razie jest jakiś kruczek w uruchamianiu divxplus - otwiera się film , potem "invert" , drugie uruchomienie , wyłączenie poprzedniego i "play". Coś w tym stylu . Przydało by się jakieś przetłumaczenie z polskiego na nasz . A te drivery , to są konkretnie do Win Me ? Może byś podał źródło .
Na ra...
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.02.2002, 17:48   #9
Leniowe
Gość
 
Posty: n/a
Witam Wszystkich
Ja też się dołącze do tej rozmowy bo mam taki problem. Po odpaleniu divixa przez program HHplus i karte Real Magic
Hoolywood+ na ekranie telewizora mam film od połowy ekranu ciągnie się w prawo
zawija i wychodzi z drugiej strony. Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2002, 22:32   #10
Matt
Gość
 
Posty: n/a
Próbowałeś pokombinować ze zmianą systemu (PAL , NTSC itp)? A co się dzieje gdy włączysz FullScreen ? U mnie obraz jest ok. tylko zauważyłem , że po dokonaniu jakichś zmian podczas odtważania filmu ( np. zmianie systemu) robi się kaszanka na obrazie , ale po ponownym uruchomieniu HHPlus wszystko wraca do normy . A może coś pogrzebałeś w ustawieniach drivera H+ ? Może spróbuj zainstalować go od początku .

Szczerze mówiąc to dopiero zaczynam grzebać się w tym temacie (co widać z postów) i też mam do ciebie dwa pytanka :

1) Czy u ciebie przy przy odtwarzaniu filmów divx , dźwięk wychodzi z dekodera czy z k. dźwiękowej ? U mnie z DVD idzie a divx nie .
2) Jak sobie poradzić z napisami do divx ? Zainstalowałem DVOBSUB , przekonwertowałem tekst na *.sub - i nic . Może dlatego , że najpierw zainstalowałem Vobsub 209 ? Już mi się kończą pomysły .

Pozdr ...
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2004, 18:35   #11
t_maniak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2004
Posty: 1
t_maniak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez adam
ja mam Hollywood plus i divixy chodza elegancko
jak chcesz programik to ci przesle
Witam. posiadam taką karte i także mam problem. Prosił bym jeżeli to możliwe o programik i sterowniki pod XP. dziękuje
t_maniak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2005, 08:21   #12
zxccxz77
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.08.2005
Posty: 1
zxccxz77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Witam. posiadam taką karte i także mam problem. Prosił bym jeżeli to możliwe o programik i sterowniki pod XP. na adres zxccxz@autograf.pl Dziękuje !!!http://forum.cdrinfo.pl/newreply.php
Szczęśliwy
zxccxz77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nasze wybory Agusia Off topic 349 05.11.2007 18:59
Jak nagrac film divx z napisami?? devilazzty DVD-Video 4 02.03.2005 11:25
Jak zamienić film w formacie divx do video cd ? cycc DivX, Xvid, Matroska i inne 9 05.12.2002 13:54
Jak na TV odtworzyć DivX przez Creativ Drx3 ? mimok DivX, Xvid, Matroska i inne 1 12.05.2002 00:51
Jak polaczyc film DivX? Piecia DivX, Xvid, Matroska i inne 1 19.02.2002 22:40


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.