Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.01.2013, 10:42   #1
subber
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 27.01.2013
Posty: 2
subber w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
AviAddxSub - wklejanie napisów bezpośrednio do filmu.

Cześć, postanowiłem zaprzęgnąć moją PS3 do pracy jako odtwarzacz filmów. Problemem jest fakt, że ten "cud inżynierii" Sony nie odtwarza napisów.Po wielu próbach z streamowaniem odpuściłem to sobie na rzecz wklejania napisów bezpośrednio do filmu.Pomyślałem, że skorzystam z AviAddxSub, aby uniknąć wklejania napisów na chama i uniknięcia straty jakości, jednak tam mi wyrzuca błąd:
Cannot parse subtitle
Use Windows Notepad to edit and fix srt file.
Please note that the subtitle may not be
placed according to its number. If not found
where expected search the whole srt file.

Wszystko się zgadza, napisy i film w tym samym framerate, format *.srt. Napisy są w formacie mDVD ( schemat z zapisem klatkowym: {1882}{1957}<<NAPISY>>).Wedle instrukcji na różnych forach dotyczących tego programu próbowałem naprawiać napisy przy pomocy funkcji SubEdita czy programów pokroju SubtitleProcessora jednak nic nie dało. Sprawdzałem linie tych napisów i wydają się w porządku.Nie znam tego programu, a komunikat błędu nie jest rzeczowy.Jeśli ktoś miał styczność z tym programem liczę na pomoc. Ewentualnie sugestie rozwiązania tego problemu w inny sposób, głównym celem jest zespojenie pliku z napisami i pliku *.avi tak aby otworzyła go konsola PS3

Ostatnio zmieniany przez subber : 27.01.2013 o godz. 10:45
subber jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.01.2013, 14:00   #2
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez subber Podgląd Wiadomości
format *.srt. Napisy są w formacie mDVD ( schemat z zapisem klatkowym: {1882}{1957}<<NAPISY>>).
formatu napisów nie zmienia się poprzez zmianę rozszerzenia pliku...

napisy .srt mają schemat:

1
00:00:00,000 --> 00:00:02,500
Tekst1

2
00:00:02,500 --> 00:00:05,900
Tekst2


konwertuj napisy z mDVD (*.txt) do formatu SubRip (*.srt) np. programem TimeAdjuster czy SubtitleWorkShop

edit: zainteresuj się programem XviD4PSP pozwala wstawić napisy "na stałe" dosyć szybko
__________________

Ostatnio zmieniany przez Pierwszy : 27.01.2013 o godz. 14:09
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2013, 17:07   #3
subber
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 27.01.2013
Posty: 2
subber w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Pierwszy Podgląd Wiadomości
formatu napisów nie zmienia się poprzez zmianę rozszerzenia pliku...
Te zdanie mi pomogło.
Napisy były w formacie mDVD o rozszerzeniu *.srt i to było przyczyną błędu. W info programu jest napisane, że przyjmuje tylko i wyłącznie *.srt, nie ma mowy o formacie. Tak jak powiedziałeś przekonwertowałem format mDVD do SubRip (tyle że nie *.txt ->*.srt, a *srt -> *.srt ) i zadziałało. Moje niedoinformowanie oraz NapiProjekt był źródłem zamieszania. AviAddxSub przyjał i przekonwertował avi do *.divx. Wszystko tak jak chciałem, dzięki bardzo za rozjaśnienie tej sprawy.

Ostatnio zmieniany przez subber : 27.01.2013 o godz. 17:10
subber jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.