Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2008, 09:18   #1
pjasio253
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2006
Posty: 10
pjasio253 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Brak przewijania w pliku avi

Witam
Na płytce mam jeden plik avi o wadze 4,5Gb (powstały po kompresji 3 płytek DVD w Gordian Knocie). Mój Pioneer DV 600 nie miał do tej pory żadnych kłopotów z przewijaniem w pliku, ale na tym pliku wykłada się - po wciśnięciu przewijania film zatrzymuje się, po wciśnięciu Play zaczyna się od początku odtwarzanie.
Czy wina leży w wielkości pliku, czy też w sposobie kompresji (kodek-Xvid, ustawienia kodowania tradycyjne, bitrate filmu też standardowy), czy też w odtwarzaczu? :-|
Dzięki z góry za wskazówki
pjasio253 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2008, 11:32   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Sam kompresowa***322;e***347; czy masz je sk***261;d***347;tam?

Pliki mog***261; by***263; uszkodzone - nie zaszkodzi (ale nie mam niestety pewno***347;ci, czy pomo***380;e) wczyta***263; do virtualdub-a, ustawi***263; audio i video na direct stream copy i zapisa***263; nowe avi.

Wczytanie tak du***380;ego pliku oczywi***347;cie potrwa.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2008, 13:49   #3
Agusia
forumholiczka
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Agusia
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Posty: 3,539
Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Agusia ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Sam kompresowałeś czy masz je skądśtam?

Pliki mogą być uszkodzone - nie zaszkodzi (ale nie mam niestety pewności, czy pomoże) wczytać do virtualdub-a, ustawić audio i video na direct stream copy i zapisać nowe avi.

Wczytanie tak dużego pliku oczywiście potrwa.
Jak się zaznaczy direct streeam copy to wcale nie tak długo.
I zwykle ta operacja pomaga
__________________
Pozdrawiam wszystkich fanów Toma Waitsa
Agusia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2008, 15:37   #4
pjasio253
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.05.2006
Posty: 10
pjasio253 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sam kompresowałem, wątpię, żeby plik był uszkodzony. Słyszałem, że piłka może być po stronie odtwarzacza, który nie do końca może sobie radzić z plikami powyżej 2Gb.. Pozostaje spróbować podzielić go na 3 części i zobaczyć co wtedy.
Dzięki za Wasze rady.
pjasio253 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.