Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.07.2006, 22:28   #1
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ciagle się czegoś uczymy...

małe pytanko do użytkowników forum. Ale po kolei.
Czy wiadomo wam może było wcześniej, że występowanie w nazwach plików wideo dziwnych(obcych/nieobsługiwanych) znaków może uniemożliwic nawet samo otwarzenie pliku a co dopiero odtwarzanie. Dzisiaj doświadczyłem tego na własnej skórze. Ot ściągnąłem sobi filmik .avi ze znakami [***20912;***27827;***19990;***32426;2-***28040;***34701;] w nazwie (tu może tego nie widać ale zamiast pytajników u mnie widać prostokąty/ramki, może screenshot pomoże
-dziwak.jpg
-logika podpowiada oczywiście, że pytajnika nie da się umiescić w nazwie pliku) i próbowałem go odtworzyć najpierw w All/ playe'rze, potem best/, bs/, itd i w zasadzie bez rezultatu, nic tylko plik zamknięty. Aż w końcu użyłem zapleśniałego(bo tak rzadko go urzywam) Windows Media Player 9. I odpalił. I w zasadzie mnie to zdziwiło. Dlaczego akurat to to a nie wszyustkie. Pomyslałem, używa pewnie jakiegoś własnego kodeka i zajrzałem do Właściwości a tam pod video codec stoi...Subtitle Mixer. Cóż znam już ten błąd wykrywania kodeka to nic ważnego. Ale myślę sobie, pobrał kodek to musi już być dostępny dla innych playerów, ale nie nic podobnego(file closed). To na próbę odłączyłm neta i odpaliłem filmik pod WMP9 i widzę, że idzie. Nie zainstalował, nie mógł pobrać, to skąd do ******* on może a inne playery nie mogą odtwarzać plik. [Ziew] odpuściłem. Potem robiłem porządki w folderze filmów i nagle zaczęła mnie razić taka głupawa nazwa pliku, więc wyciąłem z nazwy niewykrywane znaki(te ramki) i odpaliłem sobie go(ot tak, żeby znowu adrenalinka mnie zalała)na Bestplayerze i..(o *******!!!) idzie!
Poskutkowała... zmiana nazwy!?? Ale jaja myślę i dalej że na Forum.

A pytanie brzmi: Co to w ogóle za cuda z tymi nazwami plików? Czy wie ktoś może dlaczego WMP'ka nie razi żadna nazwa a pozostałe odtwarzacze już mają problem z odtwarzaniem plików z nieznanymi systemowi znakami w nazwie? Ma jakieś przywileje czy co?

PS. Jeśli sekcja dot. kodeków jest nieprawidłową dla tego tematu, proszę o przeniesienie wątku.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.