Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.02.2009, 19:08   #1
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Czy można dodać ścieżkę dźwiękową do filmu w mkv?

Witam!

Na wstępie powiem,że przejrzałem mnóstwo wątków na forum,ale nigdzie nie natrafiłem na podobny temat,więc postanowiłem poprosić o pomoc.
Otóż ściągnąłem film w formacie mkv o następujących parametrach (odczytane za pomocą MediaInfo):

strumień video: angielski,5298 Kb/s (5550 Kb/s),1280*688 (1860),na 23,976 f/s, AVC (Container profile=unknown@3.1) (High@L3.1) (CABAC / 5 Ref frames)
strumień audio: 640 Kb/s,48 KHz,6 kanałów,AC-3

Film,niestety nie ma polskiego lektora,ale mam ten sam film w avi,gdzie jest polski lektor.I tu moje pytanie:czy jest jakiś sposób,żeby "wyciągnąć" tego lektora z avi i "wkleić" do matroski.Bardzo by mi zależało,bo to jeden z moich ulubionych filmów...Jeśli jest na to sposób,to będę wdzięczny za podpowiedź,jakich programów użyć i - ewentualnie - krótkie wskazówki,jak je skonfigurować...
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.02.2009, 20:18   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
VirtualDub Mod
otwierasz avi, zapisujesz audio (streams/steams list/save wav)
zamykasz film
otwierasz mkv
w tej samej zakladce streams dodajesz nowa sciezke
save as i wybierasz mkv
pamietaj, zeby video zostawic direct stream copy

mozesz miec tylko problem z odpowiednim ustawieniem opoznienia dziweku
no i wersje filmu musza sie zgadzac
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2009, 22:11   #3
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1.Wycinamy ścieżkę dzwiękową z filmu i zapisujemy jako ac3 lub mka.
Ponieważ filmy z lektorem mają przeważnie 25,000 fps a HD 23,976 musimy przerobić naszą scieżkę właśnie na 23,976 fps.
2.Dodajemy do mkvmerge ściżkę dzwiękową i w zakładce Format specific options w Stretch by wpisujemy 25000/23976 i Start muxing i mamy prawie dopasowaną ścieżkę dzwiękową która pasuje do filmu z 23,976 fps.
3.Wrzucamy film wraz z przerobioną ścieżką dzwiękową do mkvmerge.
4.Jeżeli dzwięk nam się rozjeżdza to w zakładce Format specific options w Delay(in ms) podajemy w ms o ile ma być przesunięty dzwięk w przód lub w tył np. w przód 1000 (1sek) lub w tył -1000 (-1sek).

A tak w ogóle to jaki to film?
Może pliki audio już są dostępne?
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.

Ostatnio zmieniany przez oddwor : 10.02.2009 o godz. 22:19
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 13:31   #4
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
...otwierasz mkv
w tej samej zakladce streams dodajesz nowa sciezke
save as i wybierasz mkv...
Niestety,nie dało rady,bo nie było takiej opcji;była tylko "save wav"

Cytat:
Napisany przez oddwor Podgląd Wiadomości
1.Wycinamy ścieżkę dzwiękową z filmu i zapisujemy jako ac3 lub mka.
.....
A tak w ogóle to jaki to film?
Jakim programem wyciąć tę ścieżkę dźwiękową (domyślam się,że chodzi o polską ścieżkę z flmu w avi),żeby mieć możliwość wyboru formatu do zapisu,bo w mkvtoolnix nie znalazłem takiej możliwości?Ta ścieżka zapisała mi się jako "Audio:48.0 KHz (2 channels) MPEG audio (MP3) (version 1) (layer 3) (joint stereo) ".Kiedy wrzuciłem ją wraz z filmem do mkvmerge i zadałem Start muxing,to w uzyskanym "produkcie" nadal nie ma polskiego dźwięku...

A film,to "Dzień świstaka".
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 14:16   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
save as z menu plik a nie z okna streamow
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 04:27   #6
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Udało się ! Właściwie,to już za pierwszym podejściem,tylko że sądziłem,że się nie udało,bo nie mogłem znaleźć sposobu na przełączenie do polskiej ścieżki...Ale już znalazłem...Dzięki przeróbce 25000/23976 wszystko jest pięknie zgrane,od pierwszej do ostatniej minuty.Zatem serdeczne dzięki za pomoc!
Przy okazji miałbym jeszcze jedną sprawę : chętnie zrzuciłbym to na płytkę,żeby móc odtwarzać na stacjonarnym DVD lub Blue Rayu,które zamierzam nabyć w niedalekiej przyszłości.Wiem,że mkv one nie obsługują,więc trzeba by to przerobić na jakiś format,najlepiej HD.Możecie mi podpowiedzieć czym i jak to zrobić?Zetknąłem się z programem ImTOO HD Video Converter,ale jest tam tyle rozmaitych ustawień,że nie bardzo wiem,jak to należałoby skonfiurować...A może jest jakiś inny,lepszy program?Będę wdzięczny za wszelką pomoc!
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 12:23   #7
tomus123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.02.2009
Posty: 1
tomus123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Mam dwa filmy jeden w rmvb a drugi w DVD i w tym RMVB jest lektor a w DVD nie ma i chciałem wyciąć z rmvb do DVD i właśnie nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc.
z góry dziękuje i pozdrawiam
tomus123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 12:51   #8
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
@arcygienek - stacjonarne odtwarzacze BluRay z oczywistych wzgledow nie czytaja MKV, poza jednym - nazywa sie Dune BD Prime i ksoztuje obledne 2200 PLN. Sa tez tansze odtwarzacze ale sa dziwne, bo nie maja czytnika nosnikow optycznych - wszystko sie dam opiera o dysk i siec, czyli dla zwyklego uzytkownika - zaden pozytek.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 13:09   #9
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
do popcornow mozna podpiac naped po usb, do e-great tez
a b-110 to juz w ogole mozna choinke zrobic
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 18:42   #10
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ta, i zrobic sobie z dodatkowych urzadzen USB male osiedle pod telewizorem ;-). Wiadomo ze wyglad i stylistyka to rzecz gustu, ale uzytecznosc to sprawa priorytetowa - odtwarzacze MKV powinny jak najbardizej miec wbudowany czytnik, chocby DVD, nie mowie o BD.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 20:19   #11
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
do tego jest od groma programow, ktore z'mux'uja nam dzwiek z filmem,virtuladubmod, dzis lepiej juz avidemux.org.
co do dzwieku dvd z rmvb to moze nie byc taka prosta sprawa, gdyz zeby to zadzialalo, trzeba wiedziec ze to napewno ten sam rls filmu.
a wiec dvd np nie jest extended edition gdzie sa sceny ktore w wersji w kinie zostaly wyciete, wtedy ciezko nam bedzie audio zsynchronizowac z video, kolejne czesto dvd ma jakies trailery, logosy dystrybutorow a rip moze np. je miec wyciete.
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2013, 21:44   #12
jarbuz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.10.2013
Posty: 1
jarbuz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też chciałem "wgrać" ścieżkę dzwiękową do filmu, gdyż była ona w formacie truehd, którego mój telewizor nie obsługuje. Wyciągnąłem ścieżkę za pomocą programu dubmod, zapisała mi sie ona w formacie .ac3. Potem zrobiłem tak, jak tu jest napisane, tj.: wgrałem moją ścieżkę do mkvmerge GUI, w okinie "rozciągnij" wpisałem 25000/23976 i kliknąłem "Rozpocznij muksowanie". Program zrobił mi drugi plik w formacie .mka. Potem próbowałem scalić film ze ścieżką dzwiękową, ale wyskakuje mi błąd że te dwa formaty (chodzi chyba o .mkv i .mka) nie pasują do siebie. Proszę pomocy, gdyż bardzo chce obejżeć ten film w fullhd!
jarbuz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jak dodać ścieżkę dźwiękową do DVD i zostawić istniejące menu ? pietruszka DVD-Video 27 21.04.2009 01:04
Płyty 4.85 GB - czy można je nagrać na nagrywarce bez overburningu DVD? Electron Nośniki optyczne 11 03.04.2007 10:11
Zła struktura DVD - czy można to zmienić marfid Napędy optyczne DVD 6 28.04.2006 23:46
Pranie #@$%*& ! mr_spock Off topic 55 06.09.2004 13:01
Czy można skopiować gierki nagrane na płycie CDR 650MB na płytę CDR 700MB... Luzak Napędy optyczne CD 13 10.11.2000 19:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.