Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2010, 10:39   #1
sebekz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2010
Posty: 4
sebekz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question DirectVobSub - zmiana timing i speed ratio z klawiatury

Witam,

Przypadek jest prosty. Udział biorą:

MPC HC 1.3.1249.0
DirectVobSub 2.39

1) Oglądam serial z napisami pobranymi NapiProjekt
2) W pewnym momencie napisy zaczynają się "rozjeżdżać"
- w 90% przypadków pomaga odpowiednia zmiana w ustawieniach "Timing" DirectVobSub (np. -2000ms delay)
- w pozostałych 10% przypadków (najczęściej dotyczy to MKV) trzeba dokonać korekty SpeedRatio (najczęściej 1000:958)
3) Niestety, komputer zawsze znajduje się parę metrów ode mnie (jest tylko źródłem, resztę załatwia TV+amplituner) i w efekcie muszę dość często biegać i zmieniać ustawienia (zdarzają się odcinki, gdzie opóźnienie muszę zmianiać co kwadrans - pewnie tam, gdzie wycinane były reklamy

Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z mojego telefonu, który umożliwia zdalne sterowanie laptopem (na poziomie myszy i klawiatury).

Pytanie brzmi: czy kombinacja MPC HC + DirectVobSub umożliwia sterowanie parametrami Timing napisów przy pomocy skrótów klawiaturowych, czy też muszę posadzić jakiś program, przy pomocy którego dałoby się te operacje zeskryptować?
sebekz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2010, 10:58   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Niektórzy to lubią kombinować jak koń pod górę...

A nie prościej, zamiast kombinować jakieś skróty i klepać w klawiszki poświęcić pół minuty, żeby dopasować napisy do filmu np. w jakimś Subedit?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2010, 11:17   #3
sebekz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2010
Posty: 4
sebekz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
dopasować napisy do filmu np. w jakimś Subedit?
Nigdy nie wiem, czy napisy będą w 100% dobre czy nie. Czasem są przez cały czas w porządku, czasem rozjadą się raz w całkowicie niedeterministycznym miejscu, a czasem rozjeżdżają się parę razy w ciągu 45 minutowego odcinka.

Aby poprawić synchronizację, musiałbym całość obejrzeć na wyrywki, by sprawdzić, gdzie się rozjeżdża. A oglądanie serialu kryminalnego na wyrywki to tak, jak zaczynanie książki kryminalnej od ostatniego rozdziału, by od razu wiedzieć, kto zabił...

Nie przeszkadza mi samo poprawianie synchronizacji w locie. Przeszkadza mi to, że za każdym razem muszę się naklikać i nabiegać. Tylko tyle.

/Podtrzymuję swoje pytanie.
sebekz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2010, 08:39   #4
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nieno lolencjusz..

Jak ci tak na tym bardzo zalezy, to ustaw odtwarzanie napisów za pomocą MPC HC. Najpierw wybierz renderer: VMR renderless/EVR Custom presenter, a potem playback>>>autoload subtitles. Player automatycznie sam wczyta napisy i tymczasowo wyłączy Vobsuba. Jak nie wczyta to przeciągnij i upuśc.
No i teraz użyjesz swojego magicznego skrótu: u mnie jest (chyba domyślnie) F1 delay- oraz F2 delay+. W opcjach ustawisz dowolną wartość opóźnienia.
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2010, 08:50   #5
sebekz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2010
Posty: 4
sebekz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sir.daniel Podgląd Wiadomości
Nieno lolencjusz..
Mogę prosić o rozwinięcie tematu? Nie widzę w tym, co piszę, nic zabawnego.

Cytat:
Napisany przez sir.daniel Podgląd Wiadomości
Jak ci tak na tym bardzo zalezy, to ustaw odtwarzanie napisów za pomocą MPC HC.
Dzięki za sugestię, ale zależy mi też na DirectVobSub, a nie internalu MPC - wiem, że jest i że ma przypisane hotkeys. Moje pytanie dotyczy stricte VobSub - czy jest to możliwe, czy nie?

Tak BTW, na razie wyeliminowałem czynnik biegania przy pomocy telefonu z Androidem i odpowiednim softem, który zamienia go w wirtualną klawiaturę i touchpad.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 05.01.2010 o godz. 11:29 Powód: EDYTUJ nie gryzie. ;-p
sebekz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2010, 09:19   #6
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sebekz Podgląd Wiadomości
Mogę prosić o rozwinięcie tematu? Nie widzę w tym, co piszę, nic zabawnego.
Na czas edycji możesz wyłączyc obraz , a sprawdzenie poprawności fps napisów to skok do jednej sceny (która szybko zaraz zapominasz ).
Wg mnie lepiej się ogląda odcinek w całości niż trzy razy poprawiać w trakcie, no ale twoja wola.

Cytat:
Napisany przez sebekz Podgląd Wiadomości
Dzięki za sugestię, ale zależy mi też na DirectVobSub, a nie internalu MPC - wiem, że jest i że ma przypisane hotkeys. Moje pytanie dotyczy stricte VobSub - czy jest to możliwe, czy nie?
Jakaś konkretna przyczyna, która przemawia za Vobsubem że musisz tak sobie zycie utrudniać?? Napisy z MPC a vobsub to TEN SAM KOD...
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2010, 10:49   #7
sebekz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2010
Posty: 4
sebekz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sir.daniel Podgląd Wiadomości
Napisy z MPC a vobsub to TEN SAM KOD...
Bazują na tym samym kodzie, ale to nie jest ten sam kod. VobSub ma więcej możiwości konfiguracyjnych, które się czasem przydają (chociażby synchronizacja w przypadku przygotowania napisów do filmu z innym FPS niż kopia, którą właśnie oglądamy - przydaje się wyjątkowo często do MKV (SpeedRatio 1000:958).

Po prostu szukałem możliwości takiej konfiguracji oprogramowania, by mieć wszystko co potrzebne (a o wiele przecież nie proszę) w jednej konfiguracji, bez konieczności żonglowania.

Ale cóż... widzę, że albo wezmę kod VobSub-a i sam go sobie przerobię (brak czasu), albo zostanę z żonglerką
sebekz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2010, 13:07   #8
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No dobra. Powiem tak. Nie ma możliwości sterowania skrótami z klawiatury Vobsubem, w każdym razie ja nie znam.

Wybacz ale te 90% przypadków to sobie możesz normalnie przed seansem zmienić delay na początku filmu w jakimś programie do napisów lub allplayerem_onefile - ja go tylko do tego używam ehehe

Nie wiem skąd taki dziwny fps ratio który musisz zmieniać. Czemu nie szukasz napisów na innych stronach. Czy opcja znajdź i dopasuj napisy nie ingeruje czasem w ten fps?? Lepiej go ręcznie ustawić. Też przed seansem.

Dalej twierdze że utrudniasz sobie życie Sprawdź na końcu odcinka czy chula( jest synchronizacja), jak nie to szukaj inych napisów.
CZy może odcinek jest pocięty żeby usunąc reklamy?? No to inna sprawa.
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
dvd z kamery rogmanmajkel DVD-Video 16 26.05.2007 17:48
NOSNIKI DVD-R/+R Jabba the Hutt Nośniki optyczne 4458 05.08.2005 13:16
Zmiana aspect ratio - jak ?? kovalek DVD-Video 1 06.10.2004 10:39
Zmiana aspect ratio Salat3 DivX, Xvid, Matroska i inne 1 01.10.2004 14:28
Fan Speed Ratio - jak to ustawic ?? Laser Off topic 1 12.07.2003 09:52


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.