Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.11.2005, 18:40   #1
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde

Witam, robię kolejny film DivX/XviD do DVD wg poradnika Cobraverde ( do tej pory nie miałem żadnych problemów) wszystko jest ok do momentu kodowania do mpg2 przy pomocy CCE 2.50 mianowicie: obraz jest żyleta tylko podczas odtwarzania nie idzie płynnie tylko skacze (zacina się) tak jakby to porównać do oglądania filmu np z kamer przemysłowych - mała liczba klatek na sekundę. Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie tkwi błąd, powiem jeszcze że przeinstalowałem CCE i dalej to samo.
Poniżej zrzuty ustawień:
Skrypt, parametry filmu oraz ustawienia CCE poniżej:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde-skrypt.jpg   DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde-paramatry.jpg   DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde-cce1.jpg   DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde-cce3.jpg  
Dołączone obrazki
DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde-cce2.jpg 
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.11.2005, 18:51   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie jestem specem, ale to się trafia przy trefnych XviD'ach miałem taki film, na kompie chodził super po przerobieniu na DVD przy pomocy VSO obraz się ciął dźwięk ok i na stacjonarnym odtwarzaczu z XviD'em też się ciął (niestety nie wiem co to za sprzęt)
film to TVRip
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2005, 19:46   #3
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
nie jestem specem, ale to się trafia przy trefnych XviD'ach miałem taki film, na kompie chodził super po przerobieniu na DVD przy pomocy VSO obraz się ciął dźwięk ok i na stacjonarnym odtwarzaczu z XviD'em też się ciął (niestety nie wiem co to za sprzęt)
film to TVRip
Ale to mi się pojawia ostatnio przy każdym filmie - zbieg okoliczności
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2005, 20:10   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@KL Może zrób defragmentację dysku? jak się dużo takich rzeczy robi, to wydajność systemu spada.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2005, 20:28   #5
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
@KL Może zrób defragmentację dysku? jak się dużo takich rzeczy robi, to wydajność systemu spada.
Zaraz zapodam jakiegoś defragmentatora, ale nie wiem czy pomoże sprzęt mam raczej dobry. Jakiś tam P4 2.8 HT + 2x256 GEIL DUAL HDD 120GB 7200 i inne takie
Jak zrobię defrag to się odezwę...
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2005, 20:54   #6
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety defragmentacja nic nie dała - ma ktoś jakieś inne pomysły I jeszcze jedno: robiłem kodowanie do mpeg2 przy pomocy TMPGNC i to samo natomiast kiedy robiłem za pomocą ImTOO MPEG Encoderem to obraz jest żyleta tylko że w tym programie nie potrafię kompletnie ustawić parametrów wyjściowych i nie przyjmuje mi do DVD Maestro.

Ostatnio zmieniany przez KL : 30.11.2005 o godz. 21:01
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 17:44   #7
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
1. zmniejsz max. bitrate do 8000kbps;
2. w 'VIDEO' wyłącz 'DVD compilant';
3. w 'VIDEO' ustaw 'Time code' na '01:00:00:00' (musisz pamiętać aby przy kodowaniu do AC3 ustawić takie samo 'Time code');
4. podaj jeszcze jakie masz ustawienia w zakładce 'GOP'
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 18:13   #8
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W GOP nic nie zmieniam. Screen w załączeniu...
Dołączone obrazki
DivX/XviD do DVD CCE 2.50 wg Cobraverde-gop.jpg 
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 18:37   #9
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Właściwie to nie mam pojęcia co może być nie tak.
Ja jeszcze dodałbym do AVS na samym początku 'SetMemoryMax(64)' - daje AviSynth 64MB pamięci do dyspozycji; oraz na sam koniec lub zaraz po załadowaniu pliku VIDEO plugin NiceFPS - 'NiceFPS()' ale trzeba go poszukać na necie bo to plugin zewnetrzny.

Poza tym, może być tak, że AVS nie radzi sobie z tym AVIkiem. Posiada on własny parser AVI ale jak zauważyłem kiepsko obsługuje np. ffdshow. Mam taki jeden plik AVI zakodowany w MPV43 i nie potrafi tego łyknąć mimo, że ffdshow ładnie to dekoduje.
W takim wypadku trzeba stworzyć 'filter graph' w "GraphEdit".
Otwierasz "GraphEdit", dodajesz filtr DirecShow parsera (ja używam 'Haali Media Splitter' i właściwie teraz oprócz systemowego i 'Nero Digital Parser' mam tylko to), klikasz RMB na pinie wyjściowym dajesz "Render pin".
Renderuje ci 'grapha', możesz sprawdzić czy gra, jeśli tak to... kasujesz ostatni filtr, służący do renderowania grafiki na ekranie (renderer) i zapisujesz taki 'filter graph' np. jako 'constatine.grf'.
Potem w AVS ładujesz go komendą 'DirectShowSource("constantine.grf")' jak normalny plik VIDEO i możesz używać.
Może to coś pomoże.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.