Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.03.2002, 16:37   #1
Masaro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2002
Posty: 5
Masaro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzielenie filmu na 2czesci w VIRTUALDUB

Moze ktos mi pomoze!!!Mam problem z podzieleniem pliku na 2czesci w VIRTUALDUB.W TMPGEnc-2 dzieli sie pieknie ale obraz jest do bani,moze cos zle robie.
Wielkie dzieki
Masaro jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.04.2002, 19:35   #2
oldgringo
old Member
 
Avatar użytkownika oldgringo
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 680
oldgringo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Masaro (27-03-2002 17:37):
Moze ktos mi pomoze!!!Mam problem z podzieleniem pliku na 2czesci w VIRTUALDUB.W TMPGEnc-2 dzieli sie pieknie ale obraz jest do bani,moze cos zle robie.
Wielkie dzieki
Otwórz film w VirtualDub-ie.Otwórz zakładkę FILE , przejdź do SAVE SEGMENTED AVI i w polu FILE SEGMENT SIZE LIMIT wpisz wielkość pliku w Mb.To pierwszy sposób.Jeżeli chcesz podzielić z dokładnością co do klatki to zrób tak:otwórz film, po prawej stronie(na końcu) są dwie strzałki, lewą zaznacz początek , potem przejdź do zakładki EDIT i zaznacz GO TO. Będziesz miał do wyboru , albo numer klatki(jeśli znasz), albo czas danej klatki , w tym drugim wpisz żądany czas.Następnie zaznacz prawą strzałkę.Przejdź do zakładki FILE, zaznacz SAVE AS AVI i już.Acha bardzo ważne! :w zakładce VIDEO musisz zaznaczyć DIRECT STREAM COPY i zrób to na samym początku.Nara
oldgringo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2005, 14:58   #3
zorroi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2005
Posty: 5
zorroi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no tak ale mi np. nie chce otworzyc filmu w VIRTUALDUB
nie wiem o co chodzi, ale wydaje mi sie ze format pliku jest inny niz powinien byc (pokazuje sie komunikat cos tam o Xvid)

.......:::::::::POMOCY::::::::::::..............
zorroi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2005, 23:06   #4
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a mozna wiedziec o jakiego typu plik ci chodzi?? avi ,mpg1 ,mpg2 itd
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 14:25   #5
zorroi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2005
Posty: 5
zorroi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
avi

avi
____________________

daj gg albo zagadaj do mnie 1212945 <niewidoczny>

pogadamy ????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zorroi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 14:37   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez zorroi
no tak ale mi np. nie chce otworzyc filmu w VIRTUALDUB
nie wiem o co chodzi, ale wydaje mi sie ze format pliku jest inny niz powinien byc (pokazuje sie komunikat cos tam o Xvid)

.......::::::::OMOCY::::::::::::..............
zainstaluj kodek xvid`a
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 15:47   #7
zorroi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2005
Posty: 5
zorroi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ale do czego mam miec ten kodek

do czego .......................

normalnie na kompie mi chodzi film ale na tym progr. niee

o co chodzi z tym kodekiem ??
zorroi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 22:49   #8
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to zainstaluj VirtualDubMod,lub jakąś inną wersję VirtualDuba
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2005, 12:03   #9
mazee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2005
Posty: 1
mazee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
mam ten sam problem lub podobny co kolega...tuz po otwarciu pliku z filmem *.avi w programie VirtualDub wyskakuje mi takie okienko:
http://img71.echo.cx/my.php?image=error3dv.jpg
prawdopodobnie jakis problem z kodekiem, ale film dziala w odtwarzaczu przykladowo allplayer a w VirtualDub'e nie...nie przejmujac sie dluzej tym okienkiem, daje ok i dziele, bo o to glownie mi chodzi, wszystko ladnie, pieknie, na koniec zapisuje i tu zonk!...film podzielony na dwie czesci nie odtwarza sie...o co chodzi? co mam zrobic?
probowalem do podzialu uzyc juz Easy Video Splitter, ale po podziale tez sie nie odtwarza...
probowalem tez avichop, tyle ze ten program robi mi tylko 1 czesc - pierwsza polowe, a ja chce dwie, w tym wypadku pierwsza czesc po podziale odtwarza sie...

Ostatnio zmieniany przez mazee : 23.06.2005 o godz. 12:19
mazee jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2005, 20:11   #10
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zorroi
do czego .......................

normalnie na kompie mi chodzi film ale na tym progr. niee

o co chodzi z tym kodekiem ??
Bo tak.
Tak sobie to wymyślił autor, że VD nie obsługuje strumieni wideo i audio poprzez filtry DirectShow tylko poprzez kodeki VideoForWindows - więc albo zainstaluj kodeka XviD albo się bujaj dalej.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2006, 20:02   #11
Maciek69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.04.2006
Posty: 2
Maciek69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question VirtualDub

Witam, jak wiel osob tu tez mam problem z dzieleniam filmow. Moj problem polega na tym ze film ktory chce podzielic ma 2 sciezki dzwiekowe. Pierwsza jest wloska a druga angielska. Oczywiscie wole ta angielska bo chociaz troche rozumie. Niestety jak podzile film ta angielska zanika i nie mam juz mozliwosci jej wyboru w odtwazaczu. Czy ktos moze mi pomoc? Z gory dzieki!!
Maciek69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2006, 20:15   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spr***243;buj podzieli***263; za pomoc***261; VirtualDubMod. Je***347;li nadal b***281;d***261; problemy, to zapisz w nim film tylko z ang. ***347;cie***380;k***261; d***378;wi***281;kow***261; (Disable stream) i potem podziel.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2006, 20:43   #13
Maciek69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.04.2006
Posty: 2
Maciek69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK, teraz wszystko dziala chociaz program zdecydowanie wolniejszy. Thx

Potrzebuje jeszcze tylko wskazowki jak podzielic by za pierwszym razem miec 2 polowki filmu a nie kazda twozyc osobno sposobem od-do.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 12.04.2006 o godz. 17:38
Maciek69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2006, 17:41   #14
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W VD nie da si***281;. Takie rzeczy robi***261; (podobnie***380;) splittery wideo
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2006, 22:34   #15
Yzb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2004
Posty: 1
Yzb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A potraficie polecic jakis splitter, ktory potrafilby podzielic plik o rozmiarze powyzej 2 GB, z dwiema sciezkami dzwiekowymi?
VirtualDub wycrashowuje sie na poczatku dzielenia, VirtualDubMod niby dzieli, ale zostaje tylko jedna sciezka dzwiekowa, przy otwieraniu kazdego pliku wyrzuca jakis blad i dodatkowo pasek przewijania filmu starcza na pierwsze kilkanascie sekund. Probowalem pare innych programow i rezultat podobny
Yzb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.