Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.07.2009, 12:42   #1
Robo1910
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2009
Posty: 5
Robo1910 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgrywanie filmu z kamery[kaseta]

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale , ale nie mogłem znaleźć, pasującego do zawarcia mojego problemu , ten według mnie był najbardziej stosowny.

Tak , więc do rzeczy..

Mam kamerkę sony DCR-HC24[na kasety] .

Zgrywałem wczoraj 5 min z kasety , w formacie pal , programem pinnacle studio i nie jest zbyt dobra jakość . Myślałem , że to wina kasety , włożyłem nową , nagrałem 2 minuty , po czym zgrałem na kompa i nadal jest to samo.. obraz był za jasny , przyciemniłem , ustawiłem najlepsze parametry jakie się da[więcej opcji nie ma] i nadal to samo.. i teraz mam pytanie . Może nie powinienem zgrywać poprzez kartę fire-wire , lecz jakoś podłączyć się pod karte graficzną? Bo kiedyś zakupiłem ową karte i cały czas przez nią zgrywał , może to jest błąd ? Bo zawsze nie była idealna jakość , a chyba powinna być.. z resztą kamera ma tylko 3 lata i rzadko była używana..zgrywałem dla porówniania również programem windowsowym windows movie maker , ale nie ma różnicy. A i jeszcze jedno . Zgrywając próbowałem zgrywać w formacie dv jak i mpeg.. dv ma lepszą jakość , lecz mi nadal nie o to chodzi .


Pomoże ktoś ?
Robo1910 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.07.2009, 13:11   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tylko i wyłącznie firewire, na innych będzie gorsza jakość. Możesz jeszcze spróbować zgrać Scenalyzerem...

Czy na kamerze obraz jest OK? A po podłączeniu do TV kamery? Bo przez fw DV zgrywane jest 1:1, bez jakiś filtrów dodatkowych, a to sugeruje, że obraz taki idzie już z kamery...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2009, 13:28   #3
Robo1910
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2009
Posty: 5
Robo1910 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podłączyłem pod tv i obraz jest bdb ; < . Możesz mi wyjaśnić , co oznaczają symbole F1,8 , 50 AWB , od 3-15 dB ? Bo podczas nagrywania , jak i odtwarzania , są widoczne na panelu.. Spróbuje tym Scenalyzerem , ale wątpie , że pomoże.

Masz jeszcze jakiś pomysł ?
Robo1910 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2009, 18:20   #4
crowbme
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika crowbme
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 110
crowbme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam, kolega piszący wyżej ma racje, tylko i wyłącznie FireWire. Spróbuj zresetować ustawienia kamery (default albo fabryczne). sprawdź kabel, być może masz obok kompa urządzenie, które zakłóca ci połączenia, np duży monitor ctr (stary kineskopowy). Pinnacle jest dobrym choć wymagającym programem. Użyj jeszcze w wersji PL VirtualDub.
crowbme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2009, 19:29   #5
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
obraz zarejestrowany przez kamery widziany w monitorze zawsze wydaje się gorszej jakości niż ten wyświetlany przez TV, szczególnie wyraźnie widać to na monitorach CRT
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2009, 21:37   #6
Robo1910
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2009
Posty: 5
Robo1910 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez crowbme Podgląd Wiadomości
Spróbuj zresetować ustawienia kamery (default albo fabryczne).
W jaki sposób ? oO

Cytat:
Napisany przez czechoj Podgląd Wiadomości
obraz zarejestrowany przez kamery widziany w monitorze zawsze wydaje się gorszej jakości niż ten wyświetlany przez TV, szczególnie wyraźnie widać to na monitorach CRT
Zgrałem w formacie pal , ale niestety nie mogę odpalić tego na dvd , nie mam sterowników ; < a nie wiem jakie mam wgrać , aby poszło , wiesz może ?(mam tylko te podstawowe , co są od początku) .

P.S. Monitor mam LCD .
Robo1910 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2009, 21:43   #7
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zgrywałeś Pinnaclem więc nie ma problemu żeby przerobić na DVD-Video (vob)
zgraj najpierw kawałeczek Twojego filmu i utwórz sampla co by nie trwało to za długo a jednoczesnie nie było szkoda czasu
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2009, 12:26   #8
Robo1910
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2009
Posty: 5
Robo1910 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kilka pytań.

witam.

więc.. zgrywam film z kamery cyfrowej [mini dv(na kasety) ], model DCR-hc24, programem movie maker, nie byłoby nic dziwnego , gdyby nie to , że kiedy wybieram ustawienia dv-avi(pal), czyli teoretycznie najlepszą , której minuta zajmuje 178 MB , jest gorsza jakość , niż kiedy zgrywam innymi ustawieniami , a minuta zajmuje 14 MB.

tu zamieszczam screen:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...2d254d72475ac1

kiedy zgrywam tą jakością , co zajmuje 14 MB , nie wykrywa mi w ogóle na dvd , bo nagrałem z ciekawości na płytę i chciałem zobaczyć , jak będziesz odbierało w tv , a ten , co zajmuje 178 MB wykrywa , ale wyskauje , że brak wsparcia kodeka dla tego filmu , a dvd mam nowe , coś trzeba jeszcze więc skompresować ?

próbowałem różnymi programami przerobić ten plik avi , na dvd , bo czytałem w necie , że tak należy zrobić , tworzy mi dla foldery , czyli audio i video , lecz nie działa na dvd..

chciałbym , aby ktoś ogarnięty, napisał mi co należy zrobić , jakimi parametrami zgrywać film z kasety i co potem z tym plikiem zrobić , jaki najlepiej programem etc..

pozdrawiam
Robo1910 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Zgrywanie filmu ze stratą jakości - DVD Shrink?? Siaras Film i Muzyka 11 20.08.2006 21:23
Zgrywanie filmu z kamery -> DVD marcedro DVD-Video 3 10.08.2005 11:46
Jak zapewnić najwyższą jakość filmu DVD wyprodukowanego ze źródłowego pliku MPG? lukand DVD-Video 9 04.08.2005 19:09
Zgrywanie filmu z kamery cyfrowej sopel1000 Off topic 0 15.06.2005 22:40
Zgrywanie filmu z Windows Media Player...mozliwe to ? shuma02 Off topic 6 11.05.2003 19:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.