Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.05.2004, 10:28   #1
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
filmy na telewizorze panoramicznym ( kłopot)

witam!!!

mama taki kłopot:
przerabiam filmy w Cinema Craft Encoder w systemie PAL (25fps) w rozdzielczości 720x576 i przy Aspect Ratio 16:9. Jak ogladam film na kompie i na telewizorze 21-29 cali wszystko jest ok,ale jak puszczam film na telewizorze panoramicznym to obcina mi dolną linie napisów .Próbowałem kombinować cos z ustawieniami telewizora , ale niestety idzie w nim tylko powiększyć obraz :-(!!!!

i tu jest moje pytanko,czy miał ktoś podobny problem?a może musze zmiejszyć rozdzielczość na 704x576 przy Aspect Ratio 4:3 ( w CCE)

bardzo proszę o pomoc!!!!!!
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.05.2004, 10:36   #2
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pokombinuj moze w IfoEdit z utawieniami Automatic Pan&Scan i/lun Automatic Letterboxed.

mjq
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2004, 10:59   #3
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a w samym CCE nie da się tego ustawić?tak żeby potem juz nie kobinować i nnymi programami??
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 11:30   #4
marooda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2003
Posty: 6
marooda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to częsta przypadłość w telewizorach panoramicznych....to stary temat walkowany na roznych forach.Jeśli film jest poprawnie przegrany to poradzę krótko: program (darmowy) DVDFab v.0.17.0 - jest w nim opcja przesuwania napisów w górę obrazu (move subtitles)... prosciej juz chyba nie mozna
marooda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 22:01   #5
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
częsta przypadłość w tv panoramicznych?? hmm mam taki od dobrych paru lat i jakoś nie musiałem w żadnym przypadku przesuwać napisów.
Wydaje mi się, że są możliwe dwa powody takiego zachowania:
1. w programie do authoringu źle podano aspect ratio materiału video (edit: dość częste w przypadku korzystania z DVDMaestro gdzie domyślnie ustawiony AR to 4:3 właśnie)
2. w ustawieniach stacjonarnego odtwarzacza źle jest ustawiony rodzaj podłączonego tv (to może głupie ale parę razy już widziałem stacjonarne DVD podłączone do panoramicznego TV a w ustawieniach odtwarzacza było wybrane 4:3 LB)
Edit: zapomniałem napisać -- jeśli nie wklejasz napisów na stałe to CCE nie ma żadnego wpływu na ich położenie. Napisy są wyświetlane przez DVD w osobnym overlay'u i nakładane są na już przeskalowany obraz -- z tego samego powodu np bitmapy napisów dla materiału Half-D1 (352x576) powinny mieć pełną rozdzielczość D1 (720x576)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.

Ostatnio zmieniany przez ideJ : 04.05.2004 o godz. 22:08
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 22:22   #6
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
właśnie kłopot jest w tym że napisy wklejane są do filmu :-( a authoringu dokonuje Tmpegnc DVD Author i nie mam najmniejszego pojęcia jakie Ratio tam jest ustawione ( bo nie ma gdzie tego sprawdzić) ale już doszłem do rozwiązania tego problemu :-) w sumie napisy obcina mi minimalnie (połowe napisów) dodawając funkcje LanczosResize i AddBorders minimalnie (pare pikseli) zwężyłem obraz i już wszystko jest ok!!

acha ideJ jakie Ratio ustawić w DVDMaestro jeśli w CCE film ustawiny był 16:9??powturzyć Ratio 16:9 czy pozostawić domyślne 4:3

dzięki za posty POZDRAWIAM
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 22:35   #7
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bleh! jak można tak zniszczyć film! Zapewne film z napisami serwujesz z VD albo z AVS. W przyszłości po prostu ustaw napisy ciut wyżej
Skoro strumień video ma AR 16:9 to w DVDMaestro oczywiście trzebe ustawić 16:9 Te ustawienia zawsze muszą być między sobą zgodne.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 22:54   #8
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bleh! jak można tak zniszczyć film!
ale to tylko pare pikseli - naprawde nie widać różnicy, zresztą właśnie będe przesuwał napisy bo nie chce mi sie przeliszac do każdego filmu LanczosResize i AddBorders !!lepiek w pliku .ssa wpisac w odpowiednim miejscu 10 i już napisy przesunięte!!!!ale właśnie zaczynam prace z DVDMaestro z tym że troche czytałem o nim i wszystko było by ok, jakby nie te napisy - z tego co wyczytałem to nie chcą zawsze wychodzić a jak już coś tam sie pojawi to są przesunięte :-(!!ale jak mówi dopiero zaczynam zabawe jak coś mi wyjdzie albo będe miał kołopoty to dam znać!!!!

acha puki pamiętam jeśli mam dwa plik czyli np.matrix cd1.avi i marix cd2.avi czy musze je łączyć zanim wrzuce je do dvdmaestro czy można je po sobie jakoś dodać !!!!


pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:21   #9
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tym niszczeniem to chodziło mi o nałożenie napisów na stałe
DVDMaestro to bardzo porządny program i sporo można przy jego pomocy zrobić. Dokładane w nim napisy są takie 'prawdziwie dvd-owe' (tzn że można je wyłączyć jak przeszkadzają )
Jeśli masz już przekodowany strumień video, niezależy Ci na menu i nie chcesz się bawić DVDMaestro, to możesz spokojnie skorzystać z opcji DVD Author w IfoEdit bądź ReJig.
Moim zdaniem bezpieczniej byłoby połączyć avik'i (choć można je spokojnie dodać w DVDMaestro -- w przypadku Audio trzeba skorzystać z menu pod prawym przyciskiem i opcji 'Create Sync Track' (albo jakoś bardzo podobnie) pisałem o tym, przy okazji pseudo DVD-Audio
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:54   #10
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ok wielkie dzięki zrobiłem tak jak napisałeś

w przypadku Audio trzeba skorzystać z menu pod prawym przyciskiem i opcji 'Create Sync Track'

i poszło!!!z tym że jutro sparwdze tego efekty mam nadzieje że będzie wszystko ok!!!

wielkie dzieki - pewnie nigdy byn na to nie wpadł !!!

pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 12:52   #11
marooda
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.10.2003
Posty: 6
marooda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ideJ naisał:"częsta przypadłość w tv panoramicznych?? hmm mam taki od dobrych paru lat i jakoś nie musiałem w żadnym przypadku przesuwać napisów."
Z całym szacunkiem, widocznie trafiłes nieswiadomie na dobry model. W wielu modelach sprzed kilku lat,szczególnie 50 Hz stosowano powszechnie tzw. overscan, aby obraz max. wypełnił powierzchnię kineskopu, niestety czasami kosztem niewielkiego obcięcia brzegów obrazu. Od taki zabieg marketingowy żeby obraz robił lepsze wrażenie (bez czarnych obramówek).
Stąd była moja rada, a dodatkowo nie przypuszczałem że napisy są wklejone w obraz.
Na marginesie: opcję przesuwania napisów (taka jak w DVDFab) wciąż niektórzy wykorzystują przy przegrywaniu filmów... ale to już inna bajka.
Najważniejsze że znależliście lekarstwo.
Pozdprawiam wszystkich
marooda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2004, 13:40   #12
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam mniej wiecej 4-5 letniego Philipsa (nie pamietam oznaczenia) 16:9 28". Jest co prawda 100Hz ale tylko w momencie wymuszenia trybu 4:3. Jak chyba wszystkie Philipsy (i nie tylko) ma kilka trybów wyświetlania (automatyczny, super-zoom, 14:9. 16:9, 16:9 napisy, szeroki ekran). Sposób wyświetlania obrazu, który oryginalnie ma AR 4:3 nie ma nic wspólnego (przynajmniej w przypadku tego tv) z overscan'em. Philips (ten i następne modele) stosuje dość ciekawy algorytm powiększania obrazu (z ewentualnym 'przycięciem' góry i dołu) tak by maksymalnie wypełnił kineskop i jednocześnie nie gubił tych części obrazu, które mogą być istotne dla oglądającego (reaguje na jasne 'plamy' i dopasowywuje powiększenie tak by były one widoczne -- to jest tak bardzo w skrócie bo np nie reaguje na logo stacji tv). Dalej twierdzę, że jakiekolwiek przesuwanie napisów świadczy błędnym ustawieniu stacjonarnego DVD (rzecz zapewne często pomijana przez końcowego użytkownika) lub o błędzie w procedurze backup-owania. Na 95% jest to związane z błędnym AR zaznaczonym dla filmu (4:3 zamiast 16:9). Taki błąd jest najczęściej robiony właśnie w DVDMaestro, które domyślnie ustawia AR na 4:3 (niezależnie od tego co wrzucisz na scieżkę video)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.