Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.08.2004, 16:50   #1
skyrider
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika skyrider
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 291
skyrider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak w 100% naprawić plik z divx/xvid ??

witam!
wiem, ze o tym bylo na forum, ale nie znalazlem w 100% rozwiazania tego problemu.
otoz...
zalozmy, ze posiadam plik video (avi) skompresowany divx'em lub xvidem, posiada on uszkodzone klatki i chce go naprawic.
zalozmy tez, ze w internecie istnieje wiele zrodel tego pliku do pobrania (teoretycznie identyczne)

pod windowsem sprawdzalem plik na obecnosc bledow takimi programami:
AviFIXP - niestety nie znajduje *wiekszosci* uszkodzonych klatek, naglowkow pakietow video itp. moim zdaniem skutecznosc oceniam na 10%, czyli marna.
AVImedic - moze byc dobry jesli chodzi o bledy w obszarze indexu pliku avi, ale jesli chodzi o bledy w skompresowanym materiale to tez wg mnie kiepscizna.

podsumowujac: idealny program naprawczy wg mnie powinien miec mozliwosc *dekompresji* w locie chociazby strumienia video i analizy bledow klatek, bledow naglowkow, indexu itp. powinien tez podawac precyzyjnie (o ile to mozliwe), od ktorego bajtu (megabajtu) zaczyna sie uszkodzony fragment pliku a na ktorym bajcie sie konczy.

wiem, ze jest taka procedura mozliwa pod linuxem uzywajac programu mplayer (www.mplayerhq.hu).
oto przyklad ... (plik 700mb xvid avi)
a) WINDOWS: avifixp oraz avimedic nie zglasza zadnego bledu, wg tych programow wszystko jest ok.
b) LINUX:
mplayer -vo null -benchmark -nosound -nocache plik_video.avi
... co po chwili skanowania daje mi taki rezultat ok. 1900 sekundy video ...
[...cut here...]
Starting playback...
VDec: vo config request - 640 x 352 (preferred csp: Planar YV12)
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
Movie-Aspect is 1,82:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [null] 640x352 => 640x352 Planar YV12
[mpeg4 @ 0x84b1e00]slice end not reached but screenspace end (1627 left 63731B, score= -48919)
[mpeg4 @ 0x84b1e00]concealing 2147483647 errors
[mpeg4 @ 0x84b1e00]slice end not reached but screenspace end (260 left D3B5B5, score= -48919)
[mpeg4 @ 0x84b1e00]concealing 2147483647 errors
[mpeg4 @ 0x84b1e00]slice end not reached but screenspace end (208 left B5B54E, score= -48919)
[mpeg4 @ 0x84b1e00]concealing 2147483647 errors
V:1984,0 49600 10% 0% 0,0% 0 0 0%
[...cut here...]

ewidentny BUG w pliku!
robiac to na piechote moge skanowac caly plik, obliczac sobie w przyblizeniu (bo dokladnie sie nie da, wiadomo - vbr) ktory to megabajt w pliku, pociac avika split'em (man split) i sciagac dalej dane dolaczajac do 1 kawalka z podzielonego pliku. nastepnie jezeli juz sie sciagnie to co bylo z bledem (tez na oko - np dociagnac 5mb do pliku) polaczyc z tym co mialem (calosc) i sprawdzic od poczatku.
troche zamotalem ale schemat jest taki ...
1.avi 700mb - uszkodzone, blad w 10tym megabajcie reszta ok.
2.dziele na kawalki po 9.5mb calosc. zostawiam pierwszy reszte kasuje.
3. dociagam z netu do 1 kawalka np 1mb, tak zeby 1 kawalek calosci mial 10.5mb.
4. zatrzymuje download.
5. dolaczam do pierwszego kawalka reszte z pliku z punktu 1.
6. sprawdzam calosc pod mplayerem i mam na 100% ok.

w zwiazku z tym pytanie ...

czy jest jakas prostsza procedura na sprawdzenie bledow w avi i ich precyzyjna lokalizacje ? ja potrafie zlokalizowac uszkodzenie tylko co do % calosci pliku w ktorym wystapil blad (np blad na 15%).
czy znacie jakies porzadne programy naprawcze z krwi i kosci, ktore by potrafily znalezc mi uszkodzenia w plikach i podac np, ze plik jest skopany od 1856433 do 1857342 bajta ?
skyrider jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.