Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.02.2005, 23:22   #1
wolku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 6
wolku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cinema Craft Encoder SP 2.70 - VBR problem

witam
Mam problem z Cinema Craft Encoder SP 2.70. chce przekonwertowac plik AVI (DV) do MPEG-2 (DVD). ustawiam w opcjach CCE SP VBR i 2-pass encoding. MAX bitrate daje na 9000. AVG =5000. MIN=0.
Daje encode i wszystko jest ok dostaje plik z dzwiekiem i obrazem. Jednak video ogladajac wlasciwosci w TMPGEnc DVD Author wyswietla ze bitrate jest 9800 i nie mozliwe jest utworzenie obrazu DVB, poniewaz wyswietlany jest komunikat o niekompatybilnosci ze standardem .. za duzy bitrate..
moje pytanie
CO jest nie tak skoro ustawiam max bitrate na 9000 a otrzymuje 9800. obraz i dzwiek kodowane sa do osobnych plikow. problem ten nie wystepuje gdy uzyje np CANOPUS PRO CODER 2 czy innych koderow.

prosze o pomoc
pozdrawiam
Wolku
wolku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2005, 23:37   #2
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no tak ustwaisz bitrate 9000 - ale jest to bitrate dla obrazu, musisz do tego doliczyc bitrate dzwięku która standardowo wynosi 448!!!!!

TMPEGnc DVD Author wyświetla ci komunikta że nie możesz przekroczyc Ogólnej Bitraty 9000!!!

wiec ustaw bitrate dla video 8500 i powinno wszystko byc ok.!!!

pozdro
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 00:01   #3
wolku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 6
wolku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no ale dzwiek koduje do mp2 - 128 kbps wiec powinno styknac .. poza tym na mojej Yamaha (stacjonarne DVD) idzie a na MANTA juz nie i nie wiem czemu .. strumien powinien byc w sumie 9000+ 128 wiec 9128.

nie wiem czy masz moze TMPGEnc DVD author ale on tam podaje wartosc osobno dla video i osobno dla audio i dla samego wideo wyswietla sie juz 9800.
jesli wejde w CCE w opcje "VBR bit allocation" to jest tam pole "Local bitrate settings" i MAX jest tam ustawione na 9800 ale zmienianie go nic nie daje .. poza tym zadziala to tylko gdy mam juz plik .VAF.

czekam na odpowiedz
pozdrawiam
wolku

Ostatnio zmieniany przez wolku : 27.02.2005 o godz. 00:10
wolku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 00:33   #4
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mozliwe ze zaradzi temu WYŁĄCZENIE w cce -> zakładka video ->DVD VIDEO complian ( w sumie to w tej zakładce możesz odznaczyć wszystko)

teraz tak sobie mysle i tez mialem taki kłopot jak ty z tym ze ja ustawiłlem bitrate na 5000 a w TMPEGnc DVD Author wyskakiwa mi taki sam błąd jak tobie ( to co napisałem powinno pomóc)!!!
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 00:36   #5
wolku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 6
wolku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm cos nie widze takiej opcji
wolku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 00:44   #6
wolku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 6
wolku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
aa dobra juz chyba mam odznaczylem opcje "FOR DVD" i teraz juz jest 8000 bo tak sobie wpisalem .
teraz kolejne pytanko

czy nalezy zaznaczac w opcjach advanced "Close all GOPs"
oraz co daje opcja "Encode the last frame as an I frame" pisza ze polepszy stop klatke.. ale czy to bedzie zgodne ze standardem DVD czy kazdy odtwarzacz to odczyta??
pozdro
wolku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 00:50   #7
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
czy nalezy zaznaczac w opcjach advanced "Close all GOPs"
przy przerabianiu filmów do PAL nie zaznaczam natomisat przy NTSC tak(jak nie zapomnę ) - ale szczerze mówiąc nie wiem czy to coś daje

Cytat:
oraz co daje opcja "Encode the last frame as an I frame" pisza ze polepszy stop klatke.. ale czy to bedzie zgodne ze standardem DVD czy kazdy odtwarzacz to odczyta??
na ten temat sie nie wypowiadam bo nie wiem

musisz porobic troche testów, tylko w ten sposób uzyskasz optymalne rozwiązanie


Cytat:
poza tym na mojej Yamaha (stacjonarne DVD) idzie a na MANTA juz nie i nie wiem czemu
tutaj wszystko zależy od sprzętu- gorszy sprzęt może sobie nie radzić z dość wysoką bitratą filmu

wydaje mi sie ze bitrata do 6000 jest wystrczająca potem już nie widze różnicy - wpływ na jakość wynikowego obrazu będzie miała ilość przebiegów

pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!

Ostatnio zmieniany przez Ufil123 : 27.02.2005 o godz. 00:54
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 00:58   #8
wolku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Posty: 6
wolku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok thx
kolejne pytanko cos duzo ich sie zrobilo
ile zajmuje menu bo nie wiem jak optymalnei wykorzystac miejsce na plytce.. podejrzewam ze rozmiar zalezy od tego co w nim bedzie ale czy jest jakis sposob na przewidzenie ile miejsca ono zajmie ??
Pozdrawiam
wolku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2005, 01:12   #9
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wolku
ok thx
kolejne pytanko cos duzo ich sie zrobilo
ile zajmuje menu bo nie wiem jak optymalnei wykorzystac miejsce na plytce.. podejrzewam ze rozmiar zalezy od tego co w nim bedzie ale czy jest jakis sposob na przewidzenie ile miejsca ono zajmie ??
Pozdrawiam
to akurat najmniejszy kłopot

standardowe menu (Menu główne + Sceny + Setup) składające się tylko z Bitmap zajmuje MAX 1MB (no chyba że jest bardzo rozbudowane o dodatki MAX 2Mb)

natomist jeżeli w skał menu będzie wchodzić jakiś ruchomy element (np w tle bitmapy wyświetla się zwiastun filmu ) to wielkość menu zależy oczywiście od wielkości zwiastuna + bitmapy - robie takie menu i nie przekraczają 100MB ale tak jak mówie zależy to już od wielkość pliku które dodasz do menu
Cytat:
czy jest jakis sposob na przewidzenie ile miejsca ono zajmie ??
jak przygotujesz odpowiednie bitmapy które będą wchodzić w skład menu to sprawdź ile zajmóją (będzie to przewidywalna wielkośc twojego menu)
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!

Ostatnio zmieniany przez Ufil123 : 27.02.2005 o godz. 01:15
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.