Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2010, 18:42   #1
hakowyt
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2005
Posty: 30
hakowyt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak podzielić napisy i film 1,43gb?

Witam, mam pytanie, mam film 1,43 gb i do niego napisy, chciałby podzielić na 2 części zarówno film jak i napisy, bo na moim odtwarzaczu dvd niepoprawnie wyświetla napisy(sprawdzałem na dwóch odtwarzaczach dvd), a na komputerze jest wszystko w porządku, a sprawdzałem z jedną częścią podzieloną, że działa dobrze, tylko do drugiej części nie wiem jak te napisy zmienić bo się nie wyświetlają.
hakowyt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.01.2010, 19:45   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Widać napisy od połowy są skopane i nie ma tu sensu dzielenie pliku tylko dobranie napisów poprawnych formatem i dopasowanych konkretnie do filmu. Pokazałbyś lepiej te Twoje napisy i dopisał długość/ fps filmu...

Jest jeszcze druga możliwość, mianowicie możesz mieć napisy do połowy filmu... (tzn niedpoasowane do Twojej "wersji" pliku - dalszej części fizycznie nie ma)
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2010, 20:04   #3
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Jest jeszcze druga możliwość, mianowicie możesz mieć napisy do połowy filmu... (tzn niedpoasowane do Twojej "wersji" pliku - dalszej części fizycznie nie ma)
Dokłądnie. Drugie napisy zaczynaja ci sie na - przykładowo - 40 min. a druga część filmu przeciez zaczyna się od 0.0.00 min
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2010, 20:22   #4
hakowyt
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2005
Posty: 30
hakowyt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Próbowałem teraz w allplayer użycia divx muxer, który łączy napisy z filmem, tylko nie wiem ile to potrwa na moim komputerze(core 2 duo 2,5@3.3). Film ma 1,36 gb , czy ktoś wie ile trwa taki proces?


Próbowałem też dzielić film przy pomocy avisplitt, tylko miałem problemy z dobrym zsynchronizowaniem napisów z filmem.

a tutaj załączam info o filmie
Cytat:
Plik : 1.36 GB (1.17 MB), czas 1:44:07, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 75 %
Video : 3.91 GB, 5379 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 720*294 (), XVID = XVID Mpeg-4, Obsługiwane
Audio : 91 MB, 122 Kbps, 44100 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = Lame MP3, Obsługiwane
a tutaj napisy: http://www.mediafire.com/download.php?xzlakj2mlmy

Może znacie jakiś szybszy , lepszy sposób?



P.S. w tym divx muxer pisze:" W ciągu kilku minut dostaniesz jeden plik divx z napisami, a ja już czekam prawie godzinę i nic.., a praca procesora dalej 100%.

Cholera nie rozumiem tego to samo dzieje się z napisami nawet jak podzieliłem film na 2 części, czyli na odtwarzaczu dvd pojawiają się i szybko znikają, a na komputerze odtwarza normalnie, o co chodzi?

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 06.01.2010 o godz. 22:30
hakowyt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2010, 22:29   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Następny kombinator.

No cóż, jak masz w tekście zajmującym 2 linijki ustalony czas wyświetlania na 30 framów, to trzeba być niezły, żeby go przeczytać w sekundę z groszem.

Odpal sobie film z tekstem w Subedit - masz tam w menu napisy opcję 'zmień czas wyświetlania napisów'. Nie zapomnij zapisać zmodyfikowanego pliku napisów - i już nie trzeba niczego dzielić.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2010, 14:31   #6
hakowyt
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2005
Posty: 30
hakowyt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To nie pomogło, próbowałem tak jak napisałeś zmienić czas wyświetlania napisów i nie nic nie daje, nawet jest jeszcze gorzej. Na komputerze idealnie mi film odtwarza z napisami, a na dvd jest dziwnie, nie dość, że napisy bardzo szybko znikają to w dodatku wyświetla się ich kilka naraz.
hakowyt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2010, 15:06   #7
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
coś sp... zmoczyłeś

może player ma problemy z napisami w tym formacie ??

zmień format napisów i sprawdź jeszcze raz
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2010, 15:42   #8
hakowyt
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2005
Posty: 30
hakowyt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac Podgląd Wiadomości
coś sp... zmoczyłeś

może player ma problemy z napisami w tym formacie ??

zmień format napisów i sprawdź jeszcze raz
nie rozumiem, jak mam zmienić ten format napisów... Mam 2 filmy oba mają po ok. 1,4 gb i w obu jest ten sam problem z napisami, wyświetla się z 4-8 linijek naraz i szybko znika.
hakowyt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2010, 17:38   #9
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Poczytaj sobie o formatach napisów, sprawdź w instrukcji jakie formaty obsługuje stacjonarka. Na przykład w tych napisach które podałeś:

{815}{826}A...
{877}{970}- Dobrze się bawisz, kochanie?|- Tak.

Napis z pierwszej linijki zacznie być wyświetlany przy 815 klatce filmu i zostanie wygaszony 11 klatek później. Jeśli film ma 25 klatek/sekundę , to znaczy, że będzie na ekranie mniej niż pół sekundy. Te "A.." to jeszcze odczytasz, ale masz dłuższe napisy w tym pliku z tak krótkim czasem odtwarzania. Dlaczego playerki komputerowe odtwarzają dobrze? Bo na ogół (w odróżnieniu od stacjonarek) nie przejmują się one czasem wygaszenia napisów, tylko sterują nimi według swoich zasad.

A stacjonarka pewnie nie łyka tego formatu, sprawdź w instrukcji. Przerobić na inny format możesz też w tym Subedit, tylko zwiększ przedtem czas wyświetlania napisów.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 12:30
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 10:50
Jak zgrać i zarazem podzielić zabezpieczony film dvd ?? dzidek85 DVD-Video 3 07.09.2004 10:58
jak podzielić film na dwa dvd azet DVD-Video 5 11.02.2004 22:23
VCD jak podzielić film bo niemieści sie na płycie waldi21 DVD-Video 1 03.02.2004 07:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.