Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2004, 19:18   #1
s19
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5
s19 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak przerobic z divx na divx?a moze nie bedzie takiej potrzeby...

witam wszystkich...jestem calkowicie nowy czlowiek tutaj pojawilem sie dzisiaj i mam problem z odtworzeniem bajki "ksiezniczka mononoke"...

jak odpalam bajke w subedit(bo tylko w tym proksie ogladam) w innych tez probowalem ale nie dziala tak samo...wiec jak odpalam to wyskakuje mi takie haslo: "generator klass Classfactory nie moze dostarczyc żądanej klasy AviTagiv3" i nie wiem kompletnie o co chodzi brat mi mowi ze mamy direct 9 i przez to nam nie pojdzie...ale musi byc jakis sposob zeby i pod dx9 obejrzec to tylko ja nie wiem wlasnie jaki...takze zwracam sie z prośbą do kogoś czy nie wie co zrobic zeby to ogladac albo jesli trzeba przerabiac divx na divx to jak to zrobic? z gory dziekuje za pomoc...pozdrawiam s19


nie licze na twą pomoc bo jej nigdy nie otrzymam
milosc to samotność i dlatego sie jej trzymam
s19 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2004, 19:55   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ello
wbrew Twojemu dopiskowi pomoc mam zamiar
dx nie ma z tym za wiele wsolnego - raczej kwestia kodekow
wywal wszystkie i zainstaluj: (a teraz 3 szkoly )
1. wywal wsio i zainstaluj ffdshow+xvid+ac3
2. wywal wsio i zainstaluj divx 5.1.x+xvid+ac3
3. wywal wsio i zainsaluj allplayer 2.1 i daj opcja liveupdate
kazda a tych opcji przetestowalem i kazda dziala
obcnie korzystam z pierwszej - imho the best
i pamietaj: zadnych kodeckpackow!
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 22:03   #3
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
byl niezly artykul o kodekach na stronie glownej cdrinfo
teraz gdzie sie da robie dokladnie tak jak tam opisali i odtwarza 99% filmow
problemy mialem jesdynie z jakimis dziwnymi kamera-rip kodowanymi jako video cd ale podejzewam ze to raczej problem z vplayerem
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 22:30   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez CrazyLucas
byl niezly artykul o kodekach na stronie glownej cdrinfo
teraz gdzie sie da robie dokladnie tak jak tam opisali i odtwarza 99% filmow
problemy mialem jesdynie z jakimis dziwnymi kamera-rip kodowanymi jako video cd ale podejzewam ze to raczej problem z vplayerem
Też z tym różnie bywa. Kiedyś sporo czasu spędziłem nad tym, żeby zrobić dokładnie wszystko tak, jak było tam opisane i ostatecznie filmy działały tragicznie. Próbowałem kilka razy, ale za każdym bezskutecznie, więc dałem sobie spokój.

Sam długo szukałem kodeków, które poprawnie odtwarzałyby wszystkie filmy. W końcu udało mi się znaleźć kombinację, która w moim przypadku działa bezbłędnie. Oto ona:

Instaluję klcodec202f.exe (6,92MB) i odznaczam wszystkie opcje oprócz czterech (na początku) związanych z video. Potem instaluję DShowPack.exe (1,18MB) i nie zmieniam żadnych opcji. I to wszystko, działa idealnie
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 23:03   #5
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
"generator klass Classfactory nie moze dostarczyc żądanej klasy AviTag iv3"
pewnie chodzi o iv3 - kodek indeo 3, ffdshow powinien to obsłużyć, zarówno w paczce k-lite także go znajdziesz lub poszukaj i ściągnij osobno.
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 23:50   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A po co ten xvid? W sumie to ac3 też zbędne.
Od dłuższego czasu do odtwarzania wystarcza sam ffdshow (ma dekodery do większości popularnych formatów audio i video).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 07:35   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wawelski - zgadza sie, ffdshow ma to w sobie, ale zdazaja sie pojedyncze przypadki, ze tezawarte w ffd nie daja rady, wiec profilaktycznie daje sie zewnetrzne
do niedawna xvid byl konieczny poniewaz ffd byltylko dekoderem, a nie mial juz koderow, obecnie to tez sie zmienia,ale i tak xvid pozostaje wydajniejszy
tak samo przy instalacji divx 5.1.X xvid nie jest konieczny do odtwarzania, ale poprostu chodzi szybciej i lepiej jesli jest jednak zainstalowany (ac3 w tym zestawie jest konieczny)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 08:12   #8
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Apropo tematu. Mam X-files zrobione w Divx 3.0 i zauważyłem dziwną przypadłośc. Niekiedy jak otworzę film to strasznie pixele widać. Wyłączę Cinema playera, włączę ponownie i już wszytko ok. Z czym może to być związane. mam ffdshow'a, direct show'a i normalnego Divx w wersji 5.01. czy można w jakiś sposób przerobić film z Divx 3 do Divx 5.01??
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 15:09   #9
s19
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5
s19 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam wszystkich tutaj....i wielkie dzieki za fatyge w mojej sprawie...

poprobowalem kilka razy kilka roznych krokow takich jak pisaliscie ale chyba problem jest juz w czyms innym patrzcie:
subedit, best player i inne proksy nie otwieraja mi tego filmu...ale na przyklad divx player mi otworzyl ten film tylko ze tam napisow sie nie da chyba ustawic; mplayer tez mi otwiera ten film tam napisy wchodza...ale czemu inne programy mi wlasnie nie chca tego odpalac...jak wzialem to proksem Allplayer to podal ze brakuje DIVX v.3alpha i pyta czy z netu go sciagnac biore ze tak sciaga go ale dalej kapa...pozniej nowsza wersja Allplayer 2 podaje ze plik uszkodzony i czy go naprawic biore zeby tak ale mowi ze za malo miejsca na dysku c ale nie wiem czy da sie tam zmienic zeby mogl naprawic plik na innym dysku na ktorym jest miejsce...

takze nie wiem co myslec jedne programy otworza inne nie...szkoda bo chcialem to ogladac subeditem a biore bajke do kumpla i wszystko dziala...to jest wlasnie swiat komputerowy hehe...nie wiem co myslec moze trzeba dac sobie spokoj

allplayer mi pozmienial ikony wszystkich plikow czy to avi czy mp3 i wszystko skojarzyl ze soba...tylko ze ja juz wywalilem ten proks i zostalo tak ze jak odpalam film to pyta sie o lokalizacje tego proksa...da sie zrobic zeby powrocily wszystkie ikony do starej postaci tak jak przed zainstalowaniem allplayera jak KTOS cos wie niech da znac...pozdro


"nie licze na twa pomoc bo jej nigdy nie otrzymam
milosc to samotnosc i dlatego sie jej trzymam"
s19 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 16:46   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z opisu wynika ze plik moze byc walniety - wczytaj go do VirtualDuba i kaz ponownie zapisac uzywajac opcji direct streem copy dla audio i video, moze pomoze, jesli problemy wynikaja z tego
allplayer nie dal rady? a pozwoliles mu pomieszac totalnie w kodekach? czyli uzyc opcji live update z menu?
a te inne podane metody? nie pomaga instalacja ffdshow? moze nie usuwasz wszystkich kodekow jakie masz przed instalacja ffd? usun WSZYSTKO i to dokladnie! - inaczej moga wystepowac konflikty
co do pozostawionych przez allplayera powiazan wystarczy przywrocic temy subeditowi powiazania do plikow - wiekszosc progsow ma opcje w meny do powiazania typow plikow z nim, a jak nie to odpowiednie opcje znajdziesz w opcjach folderow exploratora wiondows
co do nalozenia napisow w progrmaach nie obslugujacych ich to proponuje uzyc odpowiedniej opcji w ffdshow - uzywam na codzien i dziala wspaniale
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 18:24   #11
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W subedit narzedzia-opcje-skojarzenia .
Tam zaznaczysz i domyslnie bedzie ci otwieral.
Vobsub sie nazywa filtr odpowiedzialny za wyswietlanie napisow jesli player nie ma takiej funkcji( divx player) tylko musza byc w odpowiednim formacie(np sub)

Tak poza tym to post nadaje sie na DVD/VCD Forum
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 01:11   #12
s19
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5
s19 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam....

zrobilem jazde z virtualdub i juz mam czad....czyli tak jak mowiles zrobilem i wszystko dziala zapisalem na nowo i dziala wszystko tak jak chcialem...stary plik wywalilem zostawilem dzialajacy proste...

takze jutro caly dzien chyba siedze i katuje bajke...na maksa dzieki za pomoc !!!

Weron nastepnym razem tego typu post umieszcze na tamtym forum mozesz byc spokojny Tobie tez dziekuje za wskazowki...ale nie znalazlem tego filtra w ffd ale nic sie nie stalo bo juz mi dziala w subedit.


"przylacz sie do bandy dokona sie zmiana
na zajecia sie nie ucze ja poprostu gram na jana"
s19 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.