Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.04.2003, 17:48   #1
hakkenbery
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 6
hakkenbery w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Jak zmieścic film na 4.7GB?????

Pomóżcie błagam napewno ktoś z was wie jak przeskoczyć temat.
Problem polega na tym kupiłem sobie nagrywarke DVD firmy LG.Wiemy że na płytę zmieści sie film o pojemności max 4.7GB.Wypożyczam sobie film
z wypożyczalni i po zrobieniu lustra na kompie okazuje się że ma on wielkość 10 czy 12 GB.OK obcinam niepotrzebne dodatkowe bonusy czy wywiady z aktorami wywalam obce języki zostawiam sobie jezyk polski dzwięki 5.1 czy DTS nieważne i sam film.
Nie raz okazuje się że film się mieści ma prawie 4.7GB ale niestety
ostatnio coraz więcej mam filmy które bo "obcięciu"przewyższają 4.7GB
i jest problem......
Ok napiszecie mi że moge sobie nagrać na dwie płyty DVD ale według mnie to nie po to kupiłem sobie nagrywarke żeby w połowie zmieniac płyty (a poza tym płyty są drogie..za drogie)
Niech ktoś mi odpowie jak mogę zmniejszyć czy poprostu wywalić chaptery z filmu.Generalnie mieści sie około 1h30min czy 1h40 min na
jedna płytke jeżeli film ma 1h50 czy dłużej to sobie moge....
Dodam najważniejszą sprawe ze używam programiku INFOEDIT!!!!
Jeżeli wiecie jakim innym softem wywalic poszczegołne chaptery
to pomozcie błagam.........!!!!!!!!!!!!!!






P.S A teraz mały przykładzik wypozyczyłem sobie koncert jennifer lopez
i na głównym pliku jest tam 18 piosenek chapterów.
PO obróbce zajmuje on przeszło 5GB!!!!wiec juz nie mogę podziałać..
Ale zauważyłem ze ostatni 18 chapter trwa 5s i na podgladzie jest to czarny obraz!!!(paranoja).Ciekawe że te 5s jest plikiem o wielkości
1.2GB!!!!!
reasumując gdybym wiedział jak wywalic ten ostatni chapter który jest to czarny ekran to wtedy automatycznie cała płyta zmieciściłaby sie na 4.7 GB.
Pomózcie
hakkenbery jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.04.2003, 19:45   #2
painkor
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Posty: 82
painkor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVD2ONE

program ucina co sie da...a jak to nie wystarczy to szybko rekompresuje obraz....w tej opcji uwazam ze do 2.10 h dlugosci filmu mozna mu pozwolic na szybka rekompresje...bez wiekszej straty jakosci
czywsicie jest sporo innych progsow..jednak ja uzywam tego
painkor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2003, 12:52   #3
hakkenbery
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 6
hakkenbery w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki painkor

Wczoraj sciagnłem pełna wersja DVD2one i udało sie z jeniffer teraz zajmuje 4.3GB wiec wszystko
nie widac straty jakości a rozmiar uległ zmianie zmniejszył sie takze
tem chapter 18 ktory nic nie miał w sobie a zajmował 1.2GB
dzieki pozdrowienia swiateczne !!!


Jeżeli ktoś innych softów uzywa niech sie podzieli chetnie innych
spróbuje
hakkenbery jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2003, 18:58   #4
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakisz czas temu ja męczyłem ludzi by mi odpowiedzieli jak to zrobić. Nie pamiętam dobrze ale: (mam gdzieś opis w txt i nie moge znaleść)
1.Decrypter całość lub tylko sam film
2.dvd2one sam film zmiejszasz tak by zmieścił sie na 4.7 lub zmiejszasz film po odjęciu od 4,7 dodatków
3. tylko zostaje ifoedit - create ifo - i film jest z dodatkami lub bez.
Sorki za niedokładność ale to jest gdzieś tutaj.
Jeśli byś chciał lub ktos ci wklei sposób robienia to jak znajde.
Pare filmów z original zrobiłem a jakość jest niezauważalna na zwyczajnym TV
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2003, 13:42   #5
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niepamiętam kto to opisał ale napewno działa:

DVD9-DVDR5 (menu+dodatki) przy użyciu DVD2One.

Potrzebne programy:
-DVDDecrypter
-DVD2One (1.0.2+)
-IfoEdit (0.95+)
-IFOUpdate (0.69+)

1. Uruchamiamy DVDDecrypter i ripujemy całą zawartość płyty DVD
do katalogu (nazwijmy go) "c:\orygin"

2. Następnie w w/w katalogu odszukujemy pliki VTS filmu głównego, przy czym będą nas interesowały tylko pliki z rozszerzeniem .VOB
przykładowo: VTS_02_X.VOB - gdzie wszystkie pliki zawierać się będą w przedziale:
VTS_02_0.VOB - VTS_02_7.VOB.

3. Tworzymy katalog "c:\kopia" i przenosimy do niego wszystkie w/w pliki VTS_XX_X.VOB (filmu głównego), za wyjątkiem pliku VTS_XX_0.VOB.

4. Zmieniamy nazwy (numery) naszych przeniesionych plików na VTS_01_Y.VOB, gdzie uwaga Y jest już właściwą wartością i nie możemy jej zmieniać.

5. Uruchamiamy IFOEDIT i klikamy "Create IFOs".
Wskazujemy na pierwszy plik w katalogu (c:\kopia\VTS_01_1.VOB).
Należy zaznaczyć "Create 1 PGC only", "Create Chapter for Each Cell" oraz "Same as source".
Klikamy OK, po kilku minutach IfoEdit utworzy nowe IFO do naszego filmu (w katalogu "c:\kopia").

6. Tworzymy nowy katalog "c:\pomoc"

7. Teraz sprawdzamy jaką wielkość posiada katalog "c:\orygin" (po przeniesieniu z niego plików filmu głównego), przykładowo niech bedzie to 500MB.

8. Uruchamiamy DVD2One.
Domyślnie wielkość pliku out jest tu ustawiona na wartość 4472MB.
Dokonujemy jej zmniejszenia o wartość z punktu 7.
czyli przykładowo 500MB, a więc 4472 - 500 = 3972 i taką wartość ustawiamy w programie (dla pewności możemy ją zmniejszyć do 3900MB).

9. Wskazujemy jako źródło katalog "c:\kopia" i zapisujemy w "c:\pomoc".
Startujemy DVD2one. Po 15-30 minutach otrzymujemy nowe pliki VTS - IFO, BUP, oraz VOB.

10. W katalogu "c:\pomoc" zmieniamy nazwy (numery) plików od VTS_01_1.VOB do ostatniego (prawdopodobnie VTS_01_4.VOB) na nazwy/numery oryginalne, te które zmienilismy w punkcie 2. (w naszym przykładzie bedą to VTS_02_X.VOB).
W wielu przypadkach zmiana taka nie będzie konieczna, ponieważ pliki oryginalne mogą mieć numerację _01_.

11. Po tej zmianie przenosimy pliki VTS do katalogu "c:\orygin",
Uwaga: nie przenosimy pliku _01_0.

12. Teraz uruchamiamy IFOUpdate.
Dla "Original IFO Path" wskazujemy "c:\orygin\VTS_02_0.IFO".
Dla "Authored IFO Path" wskazujemy IFO utworzone przez DVD2One ("c:\pomoc\VTS_01_0.IFO").
W menu "Mode" zaznaczamy "Adjusted Cell Mode",
W menu "Options" powinno być zaznaczone tylko "Autocorrect VTS Sectors" oraz "Autoanalyze Original IFO".

13. Klikamy "Update IFO".
To wszystko.
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 07:13   #6
hakkenbery
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 6
hakkenbery w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Miles

Dzisiaj bedziemy działac....
Pozdrawiam
hakkenbery jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 22:06   #7
Gelo_5
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Gelo_5
 
Data rejestracji: 13.03.2003
Lokalizacja: Suwałki
Posty: 134
Gelo_5 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pięknie to opisałeś MILES!Brawo.Działa skutecznie.
Ja jednak proponuję użycie DVD2DVD-R.
Potrzene programy:
#DVD2DVD-R 1.4.4 lub wyższy
#IfoEdit 0.95 lub wyższy
#CCE /Cinema Craft Encoder/2.66.01.07 lub wyższy

1.Otwieramy DVD2DVD-R i:
*w zakładce MPEG Encoder wskazujemy miejsce gdzie zainstalowaliśmy CCE np.C:\Program Files\Custom Technology\CCE\cctsp.exe
*IfoEdit sam się odnajdzie

#w polu "Source" wpisujemy napęd w którym siedzi płyta DVD np.F:

#w polu "Destination" wskazujemy dysk na który ma być zgrana zripowana/ płyta np.C: NALEŻY PAMIĘTAĆ,ŻE DYSK MUSI BYĆ SFORMATOWANY JAKO NTFS!!!!
2.Otwierają nam się okna Chapter,Cell,Subtitles itd
3.Zaznaczamy "ptaszkami" co chcemy zgrać np.Dźwięk DTS,napisy tylko polskie itd - jak już wszystko "wyptaszkujemy" naciskamy GO
4.Czekamy z piwem w ręku aż się zgra nie martwiąc się,że coś zgubimy
5.Jeśli płyta którą zgrywamy ma np.9GB to po zgraniu, następuje ripowanie i nie należy pozostawiać komputera samemu sobie gdyż będziemy musieli odpowiedzieć na jedno pytanie -NIE- w trakcie.Potem
już tylko czekamy
6.Gdy wszystko się zgra powstanie folder np.pink_Floyd_2003_22_04 a w nim podfolder DVD
7.Kasujemy wszystko zostawiając tylko podfolder DVD
8.Uruchamiamy np.NERO Burning i przeciągamy pliki z podfolderu DVD z katalogu VIDEO_TS do VIDEO_TS w Nero.WYPALAMY!!!
Może komuś to pomoże Pozdrawiam
Gelo_5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2003, 13:03   #8
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moje proby z programami ( DVD-9 na 1x DVD-R ) wykazaly ze najlepsza jakosc obrazu uzyskuje sie przy konwersji programem Pineacle InstantCopy 7.02. Oczywiscie zabawy jest wiecej niz z DVD2ONE i dluzej to trwa ( DVD2ONE kilkadziesiat minut, a IC7.02 kilka godzin ), ale gra jest warta swieczki. Jako ze wykonuje kopie tylko i wylacznie dla siebie ew. dla mojej rodzinki a nie np. na gielde, zalezy mi na jakosci...
Wczoraj sprobowalem sposobu kolego Gelo_5, i musze przyznac a wlasciwie zgodzic sie z innymi znawcami tematu z zagranicznych forumkow jak np. doom9, ze ten sposob gwarantuje niesamowita jakosc ( DVD2DVD-R + Cinema Craft Encoder ). Niesamowita, bo transkodujac film trwajacy okolo 3 godziny ( Das Boot ) osiaga sie jakosc prawie z niezauwazalna roznica... Nie mam moze plazmy 52 cale, ale mam panorame Sony VEGA 38', i Stacjonarny Player z gornej polki polaczony z TV poprzez RGB. Uwazam ze na takim zestawie moge w miare obiektywnie oceniac jakosc przekombinowanych filmow Dodam jeszcze ze faktycznie dvd2one pomimo ze jest najszybszy, daje najgorsza jakosc. Ale co porownywac program ktory zalatwia wszystko w 20 minut do profesjonalnego CCE ktory koduje obraz z 10-krotnym przebiegiem

Pozdrawiam.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 13:53   #9
hakkenbery
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 6
hakkenbery w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki Gelo_5 dzieki fido2001

Dzieki chłopaki bedziemy działac ...
hakkenbery jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2003, 06:36   #10
adberni
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10
adberni w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zgrać film który ma 8 gb z czego film to 4.8gb
Z samym filmem niema problemu dvd2one załatwi sprawę lecz cała płyta składa się z 8 różnych vob.
Film oznaczony jest jako 7 vob.
Jak nagrać film bez dodatków ale żeby było menu i wybór scen.
proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
__________________
adberni
adberni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2003, 22:46   #11
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
nowym dvdxcopy Xpress

on to potrafi ,i tylko 1.76mb ciekawe co
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2003, 07:54   #12
adberni
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10
adberni w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: nowym dvdxcopy Xpress

Tak tylko skąd go wziąć jak wszędzie tylko "kup"
__________________
adberni
adberni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2003, 09:12   #13
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Moje proby z programami ( DVD-9 na 1x DVD-R ) wykazaly ze najlepsza jakosc obrazu uzyskuje sie przy konwersji programem Pineacle InstantCopy 7.02. Oczywiscie zabawy jest wiecej niz z DVD2ONE i dluzej to trwa ( DVD2ONE kilkadziesiat minut, a IC7.02 kilka godzin ), ale gra jest warta swieczki. Jako ze wykonuje kopie tylko i wylacznie dla siebie ew. dla mojej rodzinki a nie np. na gielde, zalezy mi na jakosci...
Wczoraj sprobowalem sposobu kolego Gelo_5, i musze przyznac a wlasciwie zgodzic sie z innymi znawcami tematu z zagranicznych forumkow jak np. doom9, ze ten sposob gwarantuje niesamowita jakosc ( DVD2DVD-R + Cinema Craft Encoder ). Niesamowita, bo transkodujac film trwajacy okolo 3 godziny ( Das Boot ) osiaga sie jakosc prawie z niezauwazalna roznica... Nie mam moze plazmy 52 cale, ale mam panorame Sony VEGA 38', i Stacjonarny Player z gornej polki polaczony z TV poprzez RGB. Uwazam ze na takim zestawie moge w miare obiektywnie oceniac jakosc przekombinowanych filmow Dodam jeszcze ze faktycznie dvd2one pomimo ze jest najszybszy, daje najgorsza jakosc. Ale co porownywac program ktory zalatwia wszystko w 20 minut do profesjonalnego CCE ktory koduje obraz z 10-krotnym przebiegiem

Pozdrawiam.
kodowanie mpeg2 z użyciem CCE daje zawsze najlepsze rezultaty - zarówno przy DVD jak i SVCD. też używam go z DVD2DVD-R, ale po zrippowaniu i załadowaniu się skryptu AVS do CCE przerywam konnwersję i ustawiam sam parametry kodowania w CCE ponieważ DVD2DVD-R czasem potrafi je schrzanić np. pomylić progressive z interlaced albo włączyć funcję "Upper field first" co może potem powodować problemy z odtwarzaniem itd. mam pare sprawdzonych metod z Doom9 i wole to robić częściowo ręcznie bo 8 godzin kodowania może pójść na darmo.
a z tym Okrętem to trochę przesadziłeś - mam oryginał (trwa 210 min.) i kopiowałem go ostatnio dla brata. nawet stosując CCE przy tej długości filmu i jego specyfice (sporo ciemnych scen) widać że to tylko kopia i strumień video został mocno "ściśnięty". różnicę obserwowałem też na dobrym TV - mam 32" Panasonica 100 Hz z progresywnym skanowaniem i Digital Motion oraz dobry player Onkyo tak więc widać wszystkie detale i niuanse. CCE jest świetne ale cudów nie robi

p.s. nie wiedziałem, że Sony robi TV 38-calowe
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.