Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.02.2005, 11:59   #1
Riddick2
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Riddick2
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Posty: 84
Riddick2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool jaki sprzęt do zgrywania z kamery

witam mam problem:

chciał bym zgrywać sobie stare nagrania z kamery analogowej na kompa i wypalić to na DVD
zakupiłem na alegro konwerter USB2 ale niestety musiałem go odesłać na moim sprzęcie Sempron 2,2, 256MB DDR, 80GB nie udało sie osiągnac zadawalających efektów przy zgrywniu z rozdzielczościa 640x480 25klatek niestety komp używał cała moc procka i prędkość dysku (zgrywałem materiał nieskompresowany) gubił klatki

chciał bym żeby mi ktoś powiedzial jakie najlepiej kupic urządzenie żeby mój komp to wytrzymnał

1. czy karta którą włkada sie do kompa która moze obsługiwac kilka kamer poradzi sov\bie z takarodzielczościa na moiim kompie? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41132391
sprzedawca twierdzi że do takiej rodzielczosci podłaczenie kamery sony analogowej wymaga tylko proca 1gh i ze jakosc bedzie super

2. czy moze zainwestowac i kupić drożssze urządzenie które podobno koduje do mpg4 sprzętowo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41076130
czy wtedy na tym sprzęcie uzyskam zadawalające efekty i czy mój komp nie bedzie wtedy miał problemów?

3. albo i takie troszke tańsze urządzonko które podobno też koduje sprzętowo
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41193492

proszę o pomoc i radę
Riddick2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.02.2005, 12:29   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja osobiście nie lubie kompresji sprzętowej do montowania lepsze jest czyste avi a jeśli chodzi o sprzęt to na Twoim miejscu zwiększył bym RAM. ja właśnie przez zbyt mały RAM mam kłopoty z gubieniem klatek przy zgrywaniu z cyfrówki przez FireWire na osobny dysk (chodzi o to żeby system i inne procesy nim nie międliły)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 12:32   #3
Riddick2
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Riddick2
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Posty: 84
Riddick2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no tak ale na moim kompie co ciekawe jak zgrywałem z tego urządzonka to miałem nie zapchane na maxa kości zostawało koło 60MB wolnych to dziwne nieprawda? oprogramowanie to Ulead video studio 8SE DVD
Riddick2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 12:36   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a dysk jest 7200.8 ?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 12:40   #5
Riddick2
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Riddick2
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Posty: 84
Riddick2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak 7200
80GB
i był speed dyskiem zrobiony
Riddick2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 12:48   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chodziło mi też o to czy cache 2 cz 8 MB

jeśli na tym dysku chodzi system to gubienie klatek nie jest niczym niezwykłym, ja mam Maxtora 60 7200.2 i się nie wyrabiał a kupiłem Caviara 120 7200.8 i do momentu zainstalowania SP2 wyrabiał się bez problemu, ale teraz po starcie mam wolnych 90 MB muszę zaraz zamontować jakiegoś zwalniacza pamięci
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 12:50   #7
Riddick2
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Riddick2
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Posty: 84
Riddick2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
cache 8MB
Riddick2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2005, 22:59   #8
magisterek
Bywalec
 
Avatar użytkownika magisterek
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 52
magisterek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VHS -> HDD -> DVD

Witam.
Mam bardzo starą (10 letnią) kamerkę PANASONIC G3 z amoficzną głowicą. Leżała w szafie od wielu lat, teraz urodziła mi się córka to ją troche nagrywam. Że nia mam zaufania do kaset VHS wpadłem na pomysł przerobić tak zapisany obraz na cyfrowy. W nawiązaniu do waszych problemów jest na to rozwiązanie.

Potrzebna będzie karta tunera TV, ja mam PIXELVIEW. Za pomocą zwykłych cinczy podłaszam obraz do niej, a wykorzustując przejściówkę na małego jacka dźwięk bezpośrednio na karty muzycznej. Teraz po zainstalowaniu samych sterowników (urządzenia przechwytującego tunera) za pomocą programu: iuVCR i kodeka PICVideo MJPEG (zaraz do niego wróce) zgrywam to w postaci AVI na dysk twardy. Potem to juz tylko konwerjsa do Xvid albo DivX z bittratem 6000kbps - duży ale bez widoczynych strat. Próbowałem różnych kodeków, PICVideo w rozdzielczości PAL 768x576 i 30klatek gwarantuje wysoką jakość i na 30.000 klatek zgubił mi tylko 4 !!! Troche zajmuje to na dysku twardym, 5min = 3GB ale w erze terabajtów to nie problem :-) zawsze można to robić na raty a potem połączyć w całość. Występują jedynie zakłucenia w postacji cieniutkiej linii na samym dole ekranu więc przycinam to w DR.DIVX zanim skonwertuje.

pc.box@wp.pl
magisterek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2005, 23:19   #9
mantar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika mantar
 
Data rejestracji: 08.01.2005
Posty: 89
mantar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.
Jesli czegoś szukasz naprawde - i chcesz pozgrywać z analoga na DVD polecam coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40911378 - tu masz sprzęt nie najnowszy moze ale wierz mi ze niewiele sie zmieniło w tej kwestii a jakość będzie bardzo dobra.Zadna karta TV nie zrobi nawet 30% tego co ten przykładowy Pinacle.Dysk 7200 radzi sobie w locie ze strumieniem ok 8-10 plików o jakości DVD przy odtwarzaniu (niezależnie) wiec jesli jest dobrze skonfigurowany będzie jeszcze odpoczywał (dane tylko przykładowo podałem) - lepiej jednak aby system/swap był na innym dysku szczególnie jesli RAMu jest mało.
mantar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2005, 23:25   #10
magisterek
Bywalec
 
Avatar użytkownika magisterek
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 52
magisterek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VHS -> HDD -> DVD

Może i taka karta jest dobra, ale jak się już posiada zainstalowany w pececie tuner to trzeba go jakoś wykorzystać. Zresztą karte TV można wykorzystać jeszcze do oglądania Telewizji i nową kupić za 120-150zł. Moj Pixelview daje mi wyśmioenitą jakość zgodną do tej jak podłącze kamery do TV, więc żadne 30% ale wierny oryginał !!! Hardwarowe konwertowanie zawsze ma jakies minusy, softem da się wg. mnie więcej osiągnąć.
magisterek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.