Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.05.2005, 12:27   #1
faja_ndob
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2005
Posty: 4
faja_ndob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kamera analogowa + komp

mam problem, bo praktycznie wogule nie znam sie na tych sprawach, a bardzo chcialbym sobie podlaczyc kamere analogowa do kompa i zgrac sobie material na pc

mam kamere sony analogowa na male kasetki dosc stara z 12 lat juz ma,
do TV podlaczam ja bezproblemu przez czincze
mam karte graficzna GeForce 4 MX costam costam z wyjsciem TVOUT
no i karty TV czy tunera nie mam;/

wiem ze musze miec jakas karte, TV czy tuner, prosze o pomoc, bo sie nie znam na tym

znalazlem na forum jakies posty ale dosc stare, i sie zabardzo nie orientuje w temacie, np:

"Ja zgrywam z kamery analogowej filmy wykorzystując kartę tv WINFAST ekspert (ocena - najlepsza na rynku, teraz już kosztuje ok 250 zł) i Virtual Dub. Ustawiam na codek divx 5 i godzinny film zajmuje ok 700 MB i naprawdę dobrej jakości. Lepszej niż nagrany film z tv na magnetowid. Pozdrawiam"


pozdrawiam

jezeli nie ten dzial forum to sorki

___________
znalazlem co takiego:

http://sklep.tweak.pl/sklep/Leadtek_...ULD2000XP.html

http://sklep.tweak.pl/sklep/Leadtek_...LD2000XPE.html
___________

nie chodzi mi o mega jakosc, tylko zeby w miare sie dalo zgrywac w latwy sposub
_________

prosze o pomoc

Ostatnio zmieniany przez faja_ndob : 10.05.2005 o godz. 12:40
faja_ndob jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.05.2005, 21:15   #2
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Masz kolego 4 sposoby zgrania materiału analogowego na hdd, zaczne od najlepszych:
1) karta video z wejsciem analogowym (chinch lub s-vhs)
2) kamera cyfrowa z wejsciem analogowym podłączona do kompa jako konwerter sygnału
3) karta graficzna z wejsciem/wyjsciem video tzw. VIVO (video in/video out)
4) karta TV
opcja 3 i 4 dają nieco gorsze wyniki ze wzgledu na mozliwość gubienia klatek, choć obecnie nie mozna już narzekac na jakosc tak zgranego materiału. 1 i 2 opcja są nieco droższymi ale zapewniją wysoka jakość. W przypadku kamery cyfrowej nalezy uważać bo te z dolnej półki cenowej nie dysponują mozliwością podłączenia magnetowidu jako żródła. W Twoim przypadku nalezy zaopatrzyć się najpierw w hardware. Ja polecam kartę video np. tania Adapteca VideOh! PCI. Pozdrawiam
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2005, 12:39   #3
faja_ndob
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2005
Posty: 4
faja_ndob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki wielkie
wlasnie mnie interesuje raczej pierwsza mozliwosc czyli karta video z wejsciami analogowymi,

moglbys cos polecic, niedrogiego (max 300zl)
"Adapteca VideOh! PCI" nie moge znajsc w zadnym sklepie ;/ (ile ona kosztuje??)(i jak sie sprawuje ?? )

niechodzi mi o mega nie wiadomo jaka jakosc filmu,
no i zalezy tez mi zeby malo zajmowaly zgrywany material
faja_ndob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2005, 14:36   #4
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
za 300 zł to chyba nic nowego nie kupisz. Tania karta video kosztuje ok. 500 zł. Ja z Adapteca jestem zadowolony. Ma jeden minus działa wyłącznie z programem Sonic MyDVD ( starsza wersja dołaczonym do karty).
http://www.adapter.pl/eshop/view_pro...p?product=3308
Poszukaj w sieci wpisz w goglach nazwe karty i ni opędzisz się od "anonsów"
Zobacz też karty Pinnacla
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2005, 16:33   #5
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wiem, ze to glupia i oklepana rada ale...

jaki jest sens wydawac 500 zeta na karte video?
w tym momencie doplacasz 1000 - 1500 zl i masz kamere cyfrowa jako konwerter cyfra-analog - skoro juz masz kamere to zapewne cyfrowa nie bylaby dla Ciebie nieprzydatne narzedzie

jak masz pare filmow do zgrania to znajdz kogos z kamera cyfrowa i ja pozycz albo niech Ci to zgra, a jak wiecej to znaczy, ze cyfrowa kamera nie kurzylaby sie u Ciebie
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2005, 19:10   #6
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
.......jaki jest sens wydawac 500 zeta na karte video?
w tym momencie doplacasz 1000 - 1500 zl i masz kamere cyfrowa........
no własnie te.... 1000 - 1500 zł, a co to mało? Gość chce kupić cos za 300 a ty mu wciskasz towar za 2000 zł (pamiętaj że tanie kamerki niestety nie dysponują wejsciem analogowym a wgrywanie firmware ze względu na gwarancję nie wchodzi w rachubę).
Rozsądne jest natomiast pozyczenie kamery cyfrowej.
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2005, 23:45   #7
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj
no własnie te.... 1000 - 1500 zł, a co to mało? Gość chce kupić cos za 300 a ty mu wciskasz towar za 2000 zł (pamiętaj że tanie kamerki niestety nie dysponują wejsciem analogowym a wgrywanie firmware ze względu na gwarancję nie wchodzi w rachubę).
Rozsądne jest natomiast pozyczenie kamery cyfrowej.
Albo rybki albo akwarium, lepiej doradzić gościowi niech kupi tunerTV, a potem będzie pytał dlaczego mu się dźwięk z obrazem rozjeżdża. Gdybym ja miał kupować to bym poczekał trochę dłużej i uzbierał kasę na kartę video.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2005, 23:47   #8
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez faja_ndob
dzieki wielkie
wlasnie mnie interesuje raczej pierwsza mozliwosc czyli karta video z wejsciami analogowymi,

moglbys cos polecic, niedrogiego (max 300zl)
"Adapteca VideOh! PCI" nie moge znajsc w zadnym sklepie ;/ (ile ona kosztuje??)(i jak sie sprawuje ?? )

niechodzi mi o mega nie wiadomo jaka jakosc filmu,
no i zalezy tez mi zeby malo zajmowaly zgrywany material
Może tu cię coś zainteresuje? http://pinnacle.iwacom.pl/index.php?p=ads
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 16:42   #9
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj
no własnie te.... 1000 - 1500 zł, a co to mało? Gość chce kupić cos za 300 a ty mu wciskasz towar za 2000 zł (pamiętaj że tanie kamerki niestety nie dysponują wejsciem analogowym a wgrywanie firmware ze względu na gwarancję nie wchodzi w rachubę).
Rozsądne jest natomiast pozyczenie kamery cyfrowej.

1. niczego nikomu nie wciskam, niczym nie handluje
2. czy to duzo? - 500 to duzo jak na jakas tania karte video, 1500 malo jak na kamere cyfrowa z wejsciem analogowym
3. sam rzuciles kwote 500 (jako tania juz karta video), ja proponuje 1500
4. nie jestes na bierzaco - "tanie kamerki" juz dysponuja wejsciem analogowym
np.
JVC GR DX 37
JVC GR DX 35
5. napisalem, ze skoro faja_ndob ma wiecej filmow w analogu to prawdopodobnie cyfrowa kamera by mu sie przydala - kiedys zapewne bedzie musial sie przesiasc
6. stad pytanie: czy warto kupowac cos o tak waskim zastosowaniu jak karta video, skoro kamere cyfrowa mozna kupisc juz za 1,5 tysiaca?

moim zdaniem NIE, ale skoro uwazasz ze w ten sposob wciskam towar, to musisz bardzo uwazac na reklamy w TV, radio i w prasie, bo jak one Cie "wcisna" to jeszcze kupisz jakas droga karte video i bedziesz musial sobie znalezc argumenty, ze bylo ja warto kupic
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2005, 11:02   #10
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przede wszystkim słowo "wciskasz" nie znaczy ze jesteś handlarzem,
po drugie jeżeli nie stać Cie na Mercedesa to kupujesz Fiata i nie zastanawiasz sie że kosztuje "tylko" 3 x więcej. NIe masz na to kasy i juz... dołozyć 100 czy 200 ale 1000?gdyby tak było to nikt nie robił by tanich komponentów bo nikt by ich nie kupował.
Gdybys uważnie przeczytał co napisałem wcześniej to domyśliłbyś się że "drogiej" karty video nie kupię bo mam juz tanią i w zupełności mi starcza. Mam równiez "tanią" kamerkę cyfrową i żadna reklama nie wpłyneła na moją decyzje co do zakupu po prostu nie stać mnie na kamerke za 5000 zł (a może szkoda bo ma x funkcji więcej)

Pozdrawiam i daję coś na osłodę
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 15.05.2005 o godz. 11:12
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2005, 18:17   #11
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj
(...)
Pozdrawiam i daję coś na osłodę
loozik, ja tez namawiam do dokladnego przeczytania moich postow, bo Twoje naprawde przeczytalem dokladnie

ale nie ma o co kruszyc kopii

__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 09:22   #12
faja_ndob
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2005
Posty: 4
faja_ndob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki za wasze odpowiedzi,
teraz mam lekki problem i kolejne pytanie,
1) waszym zdaniem w granicach 200-300zl nie kupie tego tunera TV zeby zgrac z mojej starej analogowej kamery ??
a co sadzicie o czyms takim :

http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=mo100010

http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=mp100110

nadawalo by sie cos takiego ??

2) kamera cyfrowa, do domowego uzytku naprawde niechodzi mi o niewiadomo jakie cacko, to np. jak sie sprawuje?? tak do 1500zl mozna cos kupic w miare ??
te np co pykson podal JVC co o nich myslice ??
polecilibyscie jakies kamerki cyfrowe ??
3) majac kamere cyfrowa musze miec jeszcze dodatkowa karte do kompa ??
(mam karte graficzna GeForce 4 MX330 8x tv-out)

pozdro
faja_ndob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 09:39   #13
faja_ndob
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2005
Posty: 4
faja_ndob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
albo np. taka kamerka ??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51007164
faja_ndob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 12:12   #14
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z kamery zgrywasz przez port FireWire, maja go dobrze wyposazone płyty główne albo musisz nabyć oddzielną karte (ok 50-70 zł).
JVC robi niezły sprzęt.
Co do zewnetrznych "grraberów" trudno mi się wypowiedzieć nigdy z takimi nie miałem do czynienia
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2005, 17:06   #15
wodnik13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2005
Posty: 19
wodnik13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez faja_ndob
mam problem, bo praktycznie wogule nie znam sie na tych sprawach, a bardzo chcialbym sobie podlaczyc kamere analogowa do kompa i zgrac sobie material na pc

mam kamere sony analogowa na male kasetki dosc stara z 12 lat juz ma,
do TV podlaczam ja bezproblemu przez czincze
mam karte graficzna GeForce 4 MX costam costam z wyjsciem TVOUT
no i karty TV czy tunera nie mam;/

wiem ze musze miec jakas karte, TV czy tuner, prosze o pomoc, bo sie nie znam na tym

znalazlem na forum jakies posty ale dosc stare, i sie zabardzo nie orientuje w temacie, np:

"Ja zgrywam z kamery analogowej filmy wykorzystując kartę tv WINFAST ekspert (ocena - najlepsza na rynku, teraz już kosztuje ok 250 zł) i Virtual Dub. Ustawiam na codek divx 5 i godzinny film zajmuje ok 700 MB i naprawdę dobrej jakości. Lepszej niż nagrany film z tv na magnetowid. Pozdrawiam"


pozdrawiam

jezeli nie ten dzial forum to sorki

___________
znalazlem co takiego:

http://sklep.tweak.pl/sklep/Leadtek_...ULD2000XP.html

http://sklep.tweak.pl/sklep/Leadtek_...LD2000XPE.html
___________

nie chodzi mi o mega jakosc, tylko zeby w miare sie dalo zgrywac w latwy sposub
_________

prosze o pomoc




Karta pinnacle + oprogramowanie a 360 zł. w sklepie internetowym i zgtywasz ok. z VHS, kamery analogowej w tę i druga stronę . kompresja jest poza kompem i go Tobie nie obciąza. Ja widziałe to w działaniu u sasiada i zbieram . To jest to dla mooich potrzeb
pozdrawiam
wodnik13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.