Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.04.2006, 08:09   #31
Gryczan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.04.2006
Posty: 1
Gryczan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hej mam taki pliczek ,,The Pink Panther 2006 [DIVX] VenomOwns mVn Encode'' i nie moge go załadowac w programach avi by wstawic na stałem do niego napisy ;/ sa jakies inne programy do wstawiania plików w film nie tylko w avi ?
Gryczan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.04.2006, 18:38   #32
andreg
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.09.2004
Posty: 148
andreg zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lgolebio
Czyli nic już nie można zrobić ;( ?? Odtwarzacz to Denon "DVD-1720", który nie obsługuje napisów w formacie .txt i .srt. Jestem wściekły bo to jest element kina domowego za grubo ponad 3tys zł i moim zdaniem jest nic nie wart bez tej funkcji. Mam ogromną kolekcję starych nie dostęnych już filmów właśnie w formacie DivX.
A żeby było śmieszniej to firma produkująca Denon'y nie zamierza wprowadzać nowego firmware'u bo jak uważa, "problem ma charakter lokalny (na innych rynkach nikt się na to nie skarży)''.

No to już jest chamstwo !!
Kto w tym lepszym swiecie kupuje taki sprzęt do oglądania badziewnych divx-ów,pomyśl trochę!!!To jest smiesznie,ale dla tej firmy.
andreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2006, 12:41   #33
sligo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2005
Posty: 16
sligo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam szybciutkie pytanko (sorki, jesli bylo, ale jakos nie trafilam na odpowiedz) - czy w programie AviSub da sie wysrodkowac tekst? Bo ten programik okazuej sie byc najszybszy i najłatwiejszy w obsłudze, ale chyba został pozbawiony tej opcji...
sligo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2006, 19:41   #34
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To szybciutka odpowied***378;: nie ma - przynajmniej na razie
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2006, 06:55   #35
sligo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2005
Posty: 16
sligo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hm, a czy w takim razie jest może jakiś jeszcze inny program niż ta 3programowa mieszanka srttobmp-1.0.4.20+bmp2xsub+fuse i AviSub który by dodawał napisy w ten sam sposób ale dałoby się nim wyśrodkować napisy? To ten srt2bmp coś nie działa ze swoimi ustawieniami na moim dvd. Divx przerobiony tymi programikami dla mojego dvd takjakby nie miał napisów Tzn susbtitles mam do wyboru 1 albo off, ale nawet ja je wlacze to ich nie wykrywa A AviSub działa rewelacyjnie, tylko że nie pozwala na wyśrodkowanie napisów...
(PS. Sorry ze Was tak mecze moze głupiutkimi pytaniami jak dla kogoś kto w tym "siedzi" i wie o co chodzi, ale dla mnie to nie jest jeszcze zbyt prosta sprawa )
sligo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2006, 22:05   #36
Boris2oo5
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2006
Posty: 1
Boris2oo5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dalej mi nie hula ,,,,,sprawdziłem wszystko, żadnych spacji w nazwie itd....teraz mi nawet wyskakuje okienko "error 2" coś tam jak wciskam "start" w make xsub...nie mam już do tego siły...chciałbym żeby wszystko przeszło bez problemu ale nie-e, zawsze pod górke jakoś, no nic tam
btw. ten avisub po przejściu tego "nałożenia" napisów niby działa na komputerze (są nałożone napisy jak oddtwarzam film) ale po nagraniu na płytę dvd i sprawdzeniu na stacjonarnym odtwarzaczu dvd nie chodzą napisy(mam sony dvp ns52 p)


wiem że łatwo tak usiąść i narzekać "nie działa", "nie hula" ale wygląda na to że zrobiłem wszystko co w mojej mocy i dalej nie widze pozytywnych wyników
Boris2oo5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2006, 17:13   #37
trocki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2006
Posty: 4
trocki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hejo, mam taki oto problem: mam denona 1720 i odwieczny problem z napisami w divxach. Post***281;puj***281; zgodnie z instrukcj***261; opisan***261; przez moderatora i wszystko jest ok (nawet do kilku film***243;w uda***322;o mi si***281; wgra***263; napisy), jednak przy wi***281;kszo***347;ci wyst***281;puje ten sam problem. Po naci***347;ni***281;ciu przycisku mux... po d***322;u***380;szej czwili na kr***243;tko wyskakuje taki oto komunikat:

track is not dx50
vbv test skipped

files encoded with, gmc, qpel, mpeg qantizition or files that exceed the vbv limitations will not playback properly on divx certificed hardware devices. make sure you selected theproper divx profile within the divx codec during encoding to ensure proper playback and interoprability on hardware.

Czy co***347; jest nie tak z kodekami na moim pc? Mam k-lite codeck pack 2.27 full
Czy mam zainstalowa***263; jakie***347; oryginalne kodeki divx?
prosz***281; o pomoc
pozdrawiam!
trocki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2006, 19:02   #38
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez trocki
Czy coś jest nie tak z kodekami na moim pc? Mam k-lite codeck pack 2.27 full
Czy mam zainstalować jakieś oryginalne kodeki divx?
Nie chodzi tu o kodeki , które masz zainstalowane w systemie, tylko o sposób kodowania filmu, niezgodny ze standardem stosowanym w stacjonarkach.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2006, 19:29   #39
trocki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2006
Posty: 4
trocki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hm, ale te filmy da si***281; odtworzy***263; na tym denonie, tylko napis***243;w nie da si***281; w***322;***261;czy***263;. mo***380;na co***347;na to poradzi***263;, mo***380;e zakodowa***263; inaczej te filmy. robi***322;em kiedy***347; co***347; takiego, ale cholernie d***322;ugo to trwa***322;o. mo***380;e znasz jakie***347; narz***281;dzie, kt***243;rym sprawnie da si***281; to zrobi***263;?
trocki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2006, 10:56   #40
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mo***380;esz przerobi***263; na DVD z napisami programem ConvertXtoDVD - b***281;dzie szybciej

Mo***380;na jeszcze spr***243;bowa***263; przelecie***263; (opcja Unpack) programem Mpeg4Modifier - czasami to wystarcza.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2006, 17:18   #41
trocki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2006
Posty: 4
trocki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok, wielkie dzięki. Dałem radę virtualdubem z odpowiednim filtrem. trochę długo to zchodzi, ale jak narazie wszystko ok. Jak znacie jakiś inny szybszy sposób to dajcie znać. Srttobmp-1.0.4.20+bmp2xsub+fuse lub avisub, nie zawsze działają. Pozdrawiam!
trocki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2006, 17:50   #42
trocki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2006
Posty: 4
trocki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
...a jednak nie oby***322;o si***281; bez problem***243;w. Na 4 filmy nagrane na dvd, 3 nie maj***261; dziwi***281;ku. po wczytaniu do virtualduba, czasami prosi***322; o full procesing mode do d***378;wi***281;ku. mimo to nie dzia***322;a. kompresuj***281; xvid mpeg-4 codec z profilem home theatre pal i odznaczon***261; opcj***261; b-vops. u***380;ywam kodeka XviD-1.1.0-30122005. nie mam poj***281;cia dlaczego zazwyczaj nie ma d***378;wi***281;ku na stacjonarce (denon1720).
... a jeszcze co do tego convertxtodvd to jak tam wczyta***263; napisy do dvd, czy musz***261; ju***380; by***263; w avi, czy wczytuje je automatycznie, bo opcji dodania tam nie widzia***322;em?
trocki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2006, 21:11   #43
b0dzi0
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.07.2006
Posty: 1
b0dzi0 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam teraz taki problem: wysztko przebiegło pomyślnie, miałęm obrazki z textem, potem text w formacie .xsub, potem plik z filmem w formacie .divx, ale po odpaleniu filmu napisów w filmie nie ma...
Co jest nie tak
b0dzi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2006, 23:48   #44
muszkieterek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.06.2006
Posty: 1
muszkieterek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napisy są ale nie ma audio.

WITAM WSZYSTKICH!

U mnie SRT2bmp chodzi bez zarzutu. Bez problemu konwertuje i łączy napisy z plikami Avi. Jedyny minus tego programiku to kwestia powiększenia tekstu.
Tzn. te napisy są ogólnie małe. Ja mam wielkość czcionki 19 i więcej nie mogę dać bo wtedy tekst częściowo znajdzie się poza obrazem.
Chyba że....
......Ktoś z Was wie jak powiększyć jeszcze napisy.
Jeśli jest możliwość to proszę o wskazówki.

Jęsli chodzi o obsługę programu to nie miałem żadnych trudności. Jestem raczej nowicjuszem jeśli chodzi o PC-ta i kino domowe.
Osobiście większy problem mam z Audio. W niektórych filmach nie mam fonii i nie wiem czym to jest spowodowane. Od paru dni posiadam DVD Denon 1920 i Amplituner AVR 1906.Na pecetowskim Divx-ie wszystkie pliki mają dźwięk, a w przypadku mojego stacjonarnego sprzętu pół/pół.
Nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Jęśli jest jakiś określony format dźwięku w Dvix-ie dla Denona to jaki?
Jak to sprawdzić?Skonwertować? I czy da się? Proszę o pomoc!!!. Pozdrawiam tu obecnych!!! Elo!
muszkieterek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2006, 18:16   #45
Bugs Bunny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.08.2006
Posty: 4
Bugs Bunny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie pomozcie bo juz nie mam sily probuje przerobic filmy tak aby denon 1720 mogl czytac napisy. Probowalem wedlug opisu za pomoca srttombmp+fuse i na 4 filmy 3 sa bez dzwieku a czwarty w ktorym jest dzwiek napisy sa opoznione o ok 4-5 sekund chociaz wczesniej na komputerze wszystko bylo w porzadku prosze pomozcie bo juz nie mam pomyslu co jest nie tak

Z gory dzieki
Bugs Bunny
Bugs Bunny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.