Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.08.2005, 19:15   #1
Mental
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Posty: 3
Mental w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Konwersja do AVI

Sorry, ze powtarzam pytanie!

Jakim programem przekonwertować film zgrany z kamery do formatu avi?
Mental jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.08.2005, 20:23   #2
mati416
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mati416
 
Data rejestracji: 02.01.2005
Posty: 16
mati416 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
film przegrany z kamery już ma rozszerzenie avi. Jeśli chodzi Ci o DivX to najlepiej zainstaluj inny kodek DV na kompie [Matrox np.] no i otwórz film DV w Vitual Dub'ie no i wyredenderuj go do avi [divx]
__________________
Just Kamerman...
mati416 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2005, 14:26   #3
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja zrobilem ze strzepkow DV caly film ktory ma w formacie DVD okolo 6GB teraz to musze przerobic zeby mialo jak najlepsza jakosc a miescilo sie na jednej 700 MB plytce.
Roznymi programami probowalem to konwertowac i moge wprawdzie dac ograniczenie wielkosci pliku 700 ale stopien kompresji musze dobierac recznie.
W efekcie caly czas mam albo pliki ponizej 600 mb ale jakosc straszna albo ladna jakosc ale potrafi mi wygenerowac nawet i 5 plytek po 700.
Czy jest jakis program ktoremu podalbym tylko wielkosc pliku i niech ustawi stopien kompresji i rozdzielczosc samoczynnie.

szukam i szukam i nie moge znalezc.
__________________
Awatar nie dziala
Człowiek uczy się całe życie i głupim umiera.
luc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2005, 14:40   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez luc
A ja zrobilem ze strzepkow DV caly film ktory ma w formacie DVD okolo 6GB teraz to musze przerobic zeby mialo jak najlepsza jakosc a miescilo sie na jednej 700 MB plytce.
Roznymi programami probowalem to konwertowac i moge wprawdzie dac ograniczenie wielkosci pliku 700 ale stopien kompresji musze dobierac recznie.
W efekcie caly czas mam albo pliki ponizej 600 mb ale jakosc straszna albo ladna jakosc ale potrafi mi wygenerowac nawet i 5 plytek po 700.
Czy jest jakis program ktoremu podalbym tylko wielkosc pliku i niech ustawi stopien kompresji i rozdzielczosc samoczynnie.

szukam i szukam i nie moge znalezc.
trzeba od razu robić z DV do AVI

po diabła najpierw DVD potworna strata jakości gwarantowana :\

może nie najświeższy artykuł, ale daje pojęcie jak to zrobić.

http://www.divx.howto.pl/modules.php...egories&cid=21
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2005, 21:06   #5
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Strasznie to zawile sie odbywa.
Przygotowanie pliku wideo potem pliku audio i potem znow jakas przerobka a potem dopiero konwersja.

Moge to co obrobilem zgrac spowrotem jako DV i chcialbym jakis programik ktory odrazu przekonwertuje. Nie ma nic takiego?
__________________
Awatar nie dziala
Człowiek uczy się całe życie i głupim umiera.
luc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2005, 21:32   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
fakt, że zawiłe, ale w 2 poście jest prostsza metoda podana.

jak już się zmontuje w DV to co ma być to w Virtual Dub i jazda.

potrzebny kodek DV (jeśli nie ma), może ten? http://www.free-codecs.com/download/...c_DV_Codec.htm
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2005, 22:10   #7
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i Virtual dub opiera sie na moim doswiadczeniu, wybieram kodek na jaki ma byc kompresowany i potem stopien kompresji. I tu sie wlasnie rozwalam raz za razem, albo robie pliki powyzej 700 MB albo ponizej i w efekcie trace na jakosci.
Dlatego sie pytalem o programik ktory mi to zrobi, ale najwyrazniej nie ma takowego .
__________________
Awatar nie dziala
Człowiek uczy się całe życie i głupim umiera.
luc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2005, 15:57   #8
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hehe, poszedlem punkt po punkcie wg opisu tam, i udalo mi sie ale do pewnego momentu, do momentu uruchomienia programu Gordian Knot
okazuje sie ze ta wersja ktora ja sciagnalem to jakas inna. Niezodna z opisem i nie udalo mi sie zrobic tego bezposrednio z formatu DV ale zrobilo pieknie z DVD. ( czyzbym sciagnal cos innego ?? sciagalem z tąd )

Jakosc znosna przy tak duzym zageszczeniu.
Jednakze ktos powiedzial ze przekladac z DV na DVD a potem na DivX to strata jakosci murowana. Musze opanowac bezposrednio z DV.
Ale czy naprawde strace az tak na jakosci?
__________________
Awatar nie dziala
Człowiek uczy się całe życie i głupim umiera.

Ostatnio zmieniany przez luc : 27.09.2005 o godz. 16:07
luc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.10.2005, 13:15   #9
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do moderatorow - przepraszam ze pisze post pod postem ale inaczej nikt nie zauwazy zmian.

Postepowalem zgodnie z instrukcja z malym wyjatkiem, mam jeden plik w formacie DV nie kilka.
Po przejsciu do Gordiana juz ustawiam wszystko zgodnie ustawiam ze ma byc 700 mb a on w zaleznosci jaki kodek zastosuje generuje mi plik conajmniej 1,3 GB. Jak dalem z podzialem na plytki to wygenerowal mi 2 pliki po 350 mb czyli razem 700. Przestaje cokolwiek z tego rozumiec.

Najlepsze wyniki osiagam wbrew pozorom progamem WinAVI Video converter, ale on nie widzi formatu avi w DV i tez mam problem. Musialbym wygenerowac jednak DVD a potem dopiero przelozyc na DivX nim. Ale jakosc wtedy jest straszna.
__________________
Awatar nie dziala
Człowiek uczy się całe życie i głupim umiera.

Ostatnio zmieniany przez luc : 02.10.2005 o godz. 13:18
luc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.