Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.07.2006, 18:30   #1
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam taki problem z ....

...no właśnie nie wiem o co chodzi. Ale po kolei.
Mam powiedzmy film Divx(albo Xvid) o nazwie XXX.avi i plik tekstowy z napisami do niego w tej samej(dokładnie lokacji) o identycznej nazwie XXX.txt. I jeśli odpalę ten film(player dowolny-od All playera, Bestplayera i MediaPlayer Classic po WMP 9.0) to na 100% pojawiają mi się również napisy i to nie jak zwykłe sub'y ale jakby wtopione(czyli wrednie zasłaniaja widok u dołu ekranu filmu). Na dodatek jęsli zdecyduję się na ich wyłączenie,to nie ma bata są a właściwie ich nie ma, ponieważ nadl mogę WŁĄCZYĆ NAPISY. Wtedy na ekranie widzę podwójne napisy, niby-wtopione oraz normalne pod filmem. I wnerwia mnie to mówiąc szczerze(właściwie to pisząc szczerze). I chcę się tego EFEKTU pozbyć. Wie ktoś jak?

A teraz kilka pomocnych faktów.
1. Po przeniesieniu pliku napisów/filmu tak, że są w innych lokacjach ten EFEKT nie występuje.
2. W ustawieniach player'ów i kodeków Divx nic nie znalazłem na ten temat.
3. Mam zainstalowane:
K-Lite MegaCodecPack 1.38(sam Windows Media Video 9) oraz to samo w
wersji 1.12(cała reszta oprócz QuickTime Alternative) oraz QuickTime7.0
4.EFEKT dotyczy wszystkich filmów Divx/Xvid i napisów do nich, które spełniają opisane w tekście warunki.

Czy to jest jakaś opcja czy mam coś pokaszanione w systemie?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.07.2006, 18:42   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
To wina ktoregos kodeka - ktorego, nie powiem.
W trayu powinien ci sie pojawiac, w momencie uruchomienia playera komunikat o uruchomieniu kodeka z napisami, (maslo maslane, ale chyba zrozumiale) pod PPM masz opcje - wylacz napisy.
Najlepiej jednak zlokalizowac dziada i go usunac.
(bodaj wystepuje w jakims kodek packu)
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 18:46   #3
salawalas
Minarchista
 
Avatar użytkownika salawalas
 
Data rejestracji: 20.09.2005
Lokalizacja: CK City
Posty: 121
salawalas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej.Odinstaluj K-Lite Mega Codec, całość. Restart. Zainstaluj od nowa, tyle, że przy wyborze kodeków odznacz DirectShow subtitle filter. I tyle. Może pracochłonne, ale 100% skuteczne. Chodzi o filtry DirectVobSub. W trayu powinieneś mieć ikonę, taki zielony znaczek. Można tam zaznaczyć hide/ukryj napisy. Jeśli nie ma, to w czasie odtwarzania filmu w allplayerze wchodzisz w opcje filtry i tam powinieneś móc to wyłączyć.To tyle co mi się przypomniało.

Ostatnio zmieniany przez salawalas : 27.07.2006 o godz. 18:52
salawalas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 18:56   #4
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
To wina ktoregos kodeka - ktorego, nie powiem.
W trayu powinien ci sie pojawiac, w momencie uruchomienia playera komunikat o uruchomieniu kodeka z napisami, (maslo maslane, ale chyba zrozumiale) pod PPM masz opcje - wylacz napisy.
Najlepiej jednak zlokalizowac dziada i go usunac.
(bodaj wystepuje w jakims kodek packu)
No tak zapomniałem jak te Packi mogą byc wredne. Jakiś DirectVob sub mi startuje i to wyłącznie w opisanych warunkach(chyba wszystkie tak mają) dziwne, że nie zauważyłem wcześniej, no ale rzadko ostatnio nazywam film i napisy tak samo. Wywalę bydlaka jak nic( ręcznie, bez deinstalacji) bo nawet nie mogę mu zmienić, żadnej opcji(wadliwy jakiś). Dziękuję wszystkim za radę. Cześć.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 18:59   #5
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Mnie sie wydaje ze to cos sie zwie vob sub.
Sposob z instalka od nowa jest najepszy, chyba ze chcesz sie bawic w wylazanie za kazdym razem. Przy filmie taka zielona strzalka sie pojawia - right click i hide subtitles.

siem spoznilem (stylizujem siem na gosiewskiego)
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 18:59   #6
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zainstaluj ffdshow i po k***322;opocie, s***261; tam tylko najpotrzebniejsze filtry
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2006, 09:37   #7
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=Sunna]Mnie sie wydaje ze to cos sie zwie vob sub.
Sposob z instalka od nowa jest najepszy, chyba ze chcesz sie bawic w wylazanie za kazdym razem. Przy filmie taka zielona strzalka sie pojawia - right click i hide subtitles.

Jak już napisałem wyżej, zmiana ustawień w moim przypadku nie działała, ale ostatecfznie dałem sobie jakoś radę(czyli jednak reinstalacja).

PS U mnie po najechaniu na toto wyskakuje DirectVobSub i tak samo nazywa się w instalce. Na dodatek ma plik wykonywalny(VobSub). Innym razem sprawdzę czy jak by go wywalić to coś się pochrzani. Jak na razie jednak nie zamierzam tego czegoś instalować.

PS 2 Wcześniej nie miałem z Vobem problemów ponieważ użuwałem tylko kodeków K-Lite 1.12 a tam domyślnie Vobek jest odznaczony. A swoją drogą zastanawia mnie, po co w kodekach K-Lite mp4 splitter skoro kodeków .mp4 ten pakiek nie instaluje?

PS 3 Nie rozumiem dlaczego, ale przegapiłem identyczny temat i to 1 post dalej, jakoś nie skojarzyłem.
http://forum.cdrinfo.pl/divx-xvid-ma...odec-pack.html
Przepraszam wszystkich z zaśmiecanie Forum. Tematu by nie było gdybym lepiej poszukał.

Ostatnio zmieniany przez zadymek : 28.07.2006 o godz. 09:45
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.