Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.07.2010, 23:32   #1
785722
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.07.2010
Posty: 2
785722 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Menu interaktywne

Witam,
Przegrałem swoją kolekcję filmików na dysk hdd.Chciałbym zrobić do tego menu interaktywne.Chcę do tego użyć plików jpg,które będą zrzutem z programu katalogującego filmy.Chciałbym, aby po załączeniu takiego menu, można było przejrzeć pliki jpg(z opisami filmów) a następnie wybrać ten film i go załączyć.Trudnością jest to że to wszystko chcę wykonać dla stacjonarnego dvd.Dysk zostanie podłączony do niego przez złącze usb (obudowa zewnętrzna).Jak ten temat ugryźć?Możetakie połączenie jak w pliku z rozdziałami w filmach dvd-tj miniatury okładek+po wybraniu cały jpg?
785722 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.07.2010, 16:58   #2
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie ma szans - wszystko musialbys robic recznie. Zostaje Ci jedynie zmienic player na np. cos z XBMC!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2010, 22:58   #3
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A moze sprobowac jakiegos programu do tworzenia prezentacji na DVD?
Ja uzywam MemoriesOnTV.Program ma mozliwosc tworzenia menu oraz dodawania filmow.

EDIT: Programu uzywam do robienia prezentacji ze zdjec. Nigdy nie robilem prezntacji z filmikow, choc mialem taki zamiar.
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.

Ostatnio zmieniany przez Joe_Doe : 30.07.2010 o godz. 23:05
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2010, 11:23   #4
785722
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.07.2010
Posty: 2
785722 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Joe_Doe Podgląd Wiadomości
A moze sprobowac jakiegos programu do tworzenia prezentacji na DVD?
Ja uzywam MemoriesOnTV.Program ma mozliwosc tworzenia menu oraz dodawania filmow.

EDIT: Programu uzywam do robienia prezentacji ze zdjec. Nigdy nie robilem prezntacji z filmikow, choc mialem taki zamiar.
To pewny pomysł, ale zastanawiam się jak dodać do tego przycisk z mozliwością uruchomienia z przedmiotowego menu danego filmu.Tj. przeglądam okładki z opisami (w jpg) a następnie jak któryś z filmów chciałbym wybrać wciskam klawisz w pilocie i odtwarza się dany film.
785722 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2010, 12:04   #5
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jutro bede mial troche czasu to sprawdze, czy cos takiego da sie zrobic. Do menu prezentacji zdjec mozna wybrac dowolne zdjecie, wiec byc moze da sie przypisac w menu zdjecie do filmiku.
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2010, 12:50   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
MoTV koduje jpg do mpeg. Czyli nie ma już zdjęć tylko DVD-Video. A wtedy wszystko musi być w tym formacie. A IMO dvd-video nie pójdzie z dysku zewnętrznego przez stacjonarkę
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2010, 05:01   #7
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
MoTV koduje jpg do mpeg. Czyli nie ma już zdjęć tylko DVD-Video. A wtedy wszystko musi być w tym formacie. A IMO dvd-video nie pójdzie z dysku zewnętrznego przez stacjonarkę
To wiem. Doszedlem do tego jakis czas temu. Ale zamiast jpg dodac avi i wlasnie z tego chcialem skorzystac. Poniewarz wlasnie wrolcilem do domu i klade sie spac, sprawdze to pozniej i dam znac wieczorem.

BTW. Niekoniecznie trzeba korzystac z MoTV...
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2010, 14:37   #8
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sprawdzilem - da sie zrobic cos takiego w MoTV. Jest jednak problem - bardzo zwieksza sie rozmiar plikow - dwa avi ktore zajmuja na dysku w sumie 0,98GB po zrobieniu prezentacji zajely caly plyte DVD. Jak chesz - baw sie, albo sprobuj jakiegos innego programu.
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2010, 09:02   #9
skyrider
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika skyrider
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 291
skyrider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja bym ten temat ugryzł z innej strony.

Większość stacjonarnych odtwarzaczy zgodna jest z formatem .divx i to już daje wiele możliwości.

Nie robić menu w MPEG2, tylko w .divx (divx to container). Użycie formatu .divx umożliwi nam zrobienie własnego menu. Dodatkowo wszystkie filmy, które mają być wywoływane z menu należy przekonwertować z .avi do .divx (operacja bezstratna) - umożliwi to także dodanie napisów, które będą ładnie wyglądały na odtwarzaczach, które nie radzą sobie dobrze z rozmiarami czcionek (xsub - program aviaddxsubs), można także do .divx'a powstawiać chaptery (rozdziały).

To powinno działać i z płyty DVD i z zewnętrznego dysku.

Kilka programów, które znalazłem na szybko:

http://www.videohelp.com/tools/TMPGEnc_Authoring_Works

http://www.videohelp.com/tools/DivXMediaBuilder

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Reszta do poszukania przez zainteresowanych tematem, bo możliwości są - poszukać tylko odpowiednie programy i przetestować. Sam tego nie robiłem, czysta teoria narazie.

Stacjonarka musi być zgodna z Divx6 i czasami plik .avi po konwersji na .divx musi mieć ponownie zmienione rozszerzenie na .avi aby odtwarzacz wczytał plik (już z chapterami i napisami).
skyrider jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2010, 09:42   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Generalnie tak, tylko...

Moja poprzednia Yamaha zgodna z Divx radziła sobie doskonale z napisami w kontenerze divx, natomiast menu po prostu nie zauważała. Mój nowy Pioneer zgodny z Divx ma dokładnie tak samo. Pytałem już kiedyś, ale mogę powtórzyć - czy ktoś widział stacjonarkę, która widzi menu w divx?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2010, 10:11   #11
skyrider
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika skyrider
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 291
skyrider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Generalnie tak, tylko...

Moja poprzednia Yamaha zgodna z Divx radziła sobie doskonale z napisami w kontenerze divx, natomiast menu po prostu nie zauważała. Mój nowy Pioneer zgodny z Divx ma dokładnie tak samo. Pytałem już kiedyś, ale mogę powtórzyć - czy ktoś widział stacjonarkę, która widzi menu w divx?
Są odtwarzacze stacjonarne zgodne z Divx oraz z Divx Ultra. Różnica między nimi jest taka, że te z certyfikatem DivX Ultra odtwarzają też menu.

http://ak.buy.com/buy_assets/retail/...XUltra_FAQ.pdf

Co do podania konkretnego modelu, to trzeba by poszukać czegoś co jest "Divx Ultra Certified" oficjalnie przez DivX Networks (może na ich stronie jest jakaś lista sprzętu).


Edit:

Tutaj lista odtwarzaczy kompatybilnych z menu divx'a:

http://www.divx.com/en/electronics/c...es/dvd-players

Należy kliknąć na "DivX Ultra Home Theater (720x576)"

Edit:

Chyba najtańszy stacjonarny odtwarzacz z obsługą Divx i menu - 79 PLN

http://allegro.pl/item1170276366_phi...arto_gwar.html

Ostatnio zmieniany przez skyrider : 03.08.2010 o godz. 11:16
skyrider jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Edycja oryginalnego menu DVD-Video, część 2 Reetou DVD-Video 64 17.11.2011 12:54
Edycja oryginalnego menu DVD by macnow macnow DVD-Video 57 13.02.2008 23:55
Odtwarzanie menu laycik DVD-Video 6 08.01.2008 20:32
start filmu Nightmare DVD-Video 6 06.10.2006 22:04
Jaki Tv Yarozelsky Off topic 24 09.05.2005 09:44


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.