Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.06.2003, 15:01   #1
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mp3/WAV na AC3 5.1

Wie ktoś może jak to przekonwertować.
Zależy mi właśnie na tym żeby było to AC3 5.1
Bardzo ładne efekty daje odtwarzanie mp3 na filtrze Matrix-Mixer który robi to na zywo podczas odtwarzania i mam wtedy dzwiek 5.1
Probowalem Graphedit ale wyszedl mi bardzo brzydki dzwiek.
A docelowo chcialbym robic tak sciezki audio do filmow DVD ktore pierwotnie byly tylko stereo.

Pozdrawiam
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.06.2003, 16:10   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zajrzyj do artykułu CobraVerde Przerabianie divx/xvid na DVD- i opisu programów AC3Machine i BeSweet.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2003, 22:54   #3
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak czytałem dokładnie tego posta i znam te programy ale one mimo wszystko generują tylko AC3 2.0 (jeżeli źródło było 2-kanałowe)
A chodzi mi właśnie o uzyskanie efektu takiego jak przy filtrze Matrix-Mixer podczas odtwarzania "na żywo" czyli pełne 5+1 kanałów.

pozdrawiam i dzięki
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2003, 23:22   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ze stereo chcesz zrobić 5.1 można ale to straszna prowizorka. trzeba użyć Soft Encode Dolby Digital 5.1 i chyba Cool Edit - szczegóły znajdzisz na www.doom9.org ale ja bym nie łudził się, że to da jakieś ciekawe efekty...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2003, 07:58   #5
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak chcę zrobić ze stereo pięć kanałów. Wiem że to jest prowizorka ale nie wiem czy słyszałeś w akcji filtr Matrix-mixer który puszcza wszystko na 5 kanałów + SW nawet jeżeli jest źródło 2 kanałowe. Nie wiem ale u mnie się to sprawdza i wrażenia odsłuchowe mam znacznie przyjemniejsze. Rozumiem że to jest oszukaństwo ale co w dzisiejszym świecie komputerowym nim nie jest
Naprawdę bardzo by mi zależało na uzyskaniu przynajmniej podobnego efektu i możliwości go zarejestrowania na HDD bo efekt ten mogę uzyskać tylko "live". Jak wspominałem próbowałem użyć Graphedita ale efekt był tragiczny.

Acha ... na doom9.org nie znalazłem tego o co mi chodzi (szukałem tam już wcześniej) Poza tym Cool Edit operuje chyba na Wav'ach i nie wiem czy efekt głębi dźwięku będzie taki jak przy Matrix-mixer.
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2003, 09:22   #6
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
kefir napisa***322;(a)
Tak chcę zrobić ze stereo pięć kanałów. Wiem że to jest prowizorka ale nie wiem czy słyszałeś w akcji filtr Matrix-mixer który puszcza wszystko na 5 kanałów + SW nawet jeżeli jest źródło 2 kanałowe. Nie wiem ale u mnie się to sprawdza i wrażenia odsłuchowe mam znacznie przyjemniejsze. Rozumiem że to jest oszukaństwo ale co w dzisiejszym świecie komputerowym nim nie jest
Matrix mixer jest fajny ale trudno tu mówić o przestrzennym dźwięku - jest to raczej znany od dawna trick zwany "all channel stereo". jezeli chcesz uzyskać dźwięk "przestrzenny" ze źródeł stereo to jak narazie chyba najlepsze efekty daje dekoder Dolby Prologic II - mam go w swoim amplitunerze i słucha się tego bardzo przyjemnie na 6 kolumnach, o ile oczywiście ścieżka audio jest dobrej jakości...

Cytat:
Acha ... na doom9.org nie znalazłem tego o co mi chodzi (szukałem tam już wcześniej)[/B]
kiepsko szukałeś: http://forum.doom9.org/showthread.ph...stereo+AND+5.1

Cytat:
Poza tym Cool Edit operuje chyba na Wav'ach i nie wiem czy efekt głębi dźwięku będzie taki jak przy Matrix-mixer. [/B]
hmmm - nie wiem czy wiesz ale AC3 to format kompresji dźwięku a plikami bazowymi są osobne ścieżki właśnie w plikach *wav albo *aiff itp. miksuje się np. 6 nieskompresowanych, niezależnych ścieżek i zapisuje potem jako AC3 5.1
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2003, 12:22   #7
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za linka, nie wiem jak mogłem go przeoczyć
Będę się dalej bawić

pozdrowienia
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2003, 09:37   #8
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Doszedłem już do tego jak to zrobić.
Nie używałem sposobu podanego przez Cobrę bo był dla mnie zbyt trudny
Zrobiłem to jednak Grapheditem
Zaraz za Matrix Mixerem dodałem filtr Wav destination i file writer.
Uzyskałem bardzo ładnego 6 - kanałowego Wav'a tylko z poprzestawianymi kanałami. Użyłem więc potem Soft Encode do którego załadowałem Wav'a, odpowiednio (mam nadzieję) poprzestawiałem kanały i zakodowałem do AC3 - dla mnie efekt końcowy był więcej niż zadowalający.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich
kefir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.