Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.07.2002, 10:05   #1
Ireneusz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2002
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna
Posty: 2
Ireneusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy MPG2DIVIX dźwięk się rozjeżdża

Mam dwa pliki jeden około 4Gb i drugi 2Gb. Format obrazu to MPEG-2, a dźwięku MPEG-1 Layer Audio-II. Próbowałem zamienić pliki na Divix5.02 przy pomocy Gordian Knota (najnowszy) i łączyć Virtual Dubem dźwięk z formatu mpa(taki wyszedł z Knota. Dźwięk zamieniony BeSweetem na różne sposoby (mp3,wave itp.) z różnym "sample rate".
Ponadto zamieniałem plik programem VIDOMI, który bezpośrednio zgrywa dźwięk i obraz łącząc go w całość. Jak również programem EXtream. I za każdym razem dźwięk się rozjeżdza (na początku jest OK, a później różnica jest coraz większa).
Zaznaczam, że dźwięk i obraz idealnie współgrają w plikach źródłowych. I niezależnie, czy próbuję zgrać jeden plik czy dwa na raz.
Bardzo zależy mi na tym nagraniu i czy ktoś byłby wstanie wysnuć z tego jakieś rady czy spostrzeżenia? Help!!!
Ireneusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.07.2002, 10:17   #2
dARIO!
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika dARIO!
 
Data rejestracji: 01.03.2002
Posty: 112
dARIO! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Virtualdub

Zakładka Audio => Interleaving
W polu "Interleave audio..." w zależności od formatu dźwięku wpisujemy następującą wartość:
- dla ścieżki MP3 -> 250 ms
- dla ścieżki AC3 -> 50 ms


Może to coś pomoże
dARIO! jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2002, 12:04   #3
Ireneusz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2002
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna
Posty: 2
Ireneusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool Udało się

Próbowałem z różnym "interleving" już wcześniej i nic to nie dało. Jednak pomogła wyłącznie zmiana programu. Użyłem Flaska 0.60 za namową Andrzeja (mail)za co jestem wdzięczny i bardzo dziękuję za radę. Przy takich samych ustawieniach Divx5.0.2 co wcześniej przekodowałem obraz mpeg2->avi. I to w zupełności wystarczyło. Dalej dołożyłem tylko wcześniej zakodowany dźwięk. I jestem happy :-)
PS. Ale i tak nie rozumiem dlaczego tak się działo, że w poprzednich programach Vidomi Gordian Knot i Mpeg2Avi obraz wychodził i nie pasował później do dźwięku. Co było nie tak skoro te same ustawienia kodeka.
Ireneusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.