Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.03.2004, 13:54   #1
Krzysztof
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2004
Posty: 4
Krzysztof w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szukam kontaktu z filmowcem

Szukam kontaktu z osobami, które zajmowały się amatorskim zgrywaniem filmów z kamer analogowych i ich dalszym montażem. Chodzi mi o porady co do programów do przechwytywania i obróbki oraz ustawień parametrów przechwytywania, tak by efekt końcowy w postaci wypalenia VCD (do oglądania na stacjonarnym DVD) był zadowalający. Jak dotychczas
efektami mojej pracy są rozmazane kontury i dropy.
Krzysztof jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.03.2004, 23:02   #2
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam do konwersi VHS poradził by ci zebyś zgrywał czyste avi a potem zrobić konwersie programem TENPG jako vcd ja tak robilem i bylo ok i zawsze pamietaj jezeli zgrywasz w jakims formacie to wtakim musisz terz nagrac dobry program do zgrywnia z kamery jest ulead media studio 7 pro
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2004, 18:01   #3
Krzysztof
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2004
Posty: 4
Krzysztof w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tylko, że zajmuje to ogromne ilości miejsca! szukam jakiegoś dobrego programu, który kompresuje w locie, może coś podpowiesz?
Krzysztof jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2004, 18:15   #4
barraqda
przeklina i nabija posty
 
Avatar użytkownika barraqda
 
Data rejestracji: 22.02.2004
Lokalizacja: 3 pospolita Rzesza socjalistyczna
Posty: 342
barraqda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do kompresi w locie to niestety chyba tylko karty tv (czy jak sie tam zwa) sluza.

Moj kumpel mial jakas karte warta okolo 200 zl to kompresowala 22 minut filmu na 1,6 gb. W rozdzielczosci 360 X 270. Ale sa tez drozsze lepsze.
barraqda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2004, 19:10   #5
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W praktyce prawie (to prawie to dlatego że nie jestem pewien tych najdroższych) żadna karta tv nie obsługuje sprzętowej kompresji, kompresja zależy w nich zależy tyko od oprogramowania, (i szybkości proca, ale z rozdzielczością wymienioną powyżej w mpg2 poradzi sobie każdy procesor od 1Ghz, a może i trochę słabsze), nie zależnie od tego co mówią sprzedawcy. A co do programów do nagrywania to polecam windvd recorder (to samo co windvd platinium tylko inna opcja instalacji i z innym numerem licencyjnym), kompresja tyko do mpg lub mpg2, ale z możliwością ustawienia wszystkich parametrów (poza tym ma zdefinowane profile między innymi vcd i svcd).

Ostatnio zmieniany przez robert_d : 15.03.2004 o godz. 19:17
robert_d jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2004, 13:17   #6
pawelvideo
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2003
Posty: 54
pawelvideo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.

Jeśli chodzi o zgrywanie materiału z kamery analogowej to faktycznie poleciłbym jak wymienił to kolega ikar39 program Ulead Media Studio 6.5 lub 7 Pro.
Ja osobiście zrzucałem z kamery analogowej przez kartę televizyjną sygnałem S-VHS
w roździelczości vcd 352x288 czyste AVI . Co prawda takie pliki dużo zajmują ale
jest to w miarę najlepsza jakość. Można także użyć drogich kart graficznych w standardzie VIVO lub bardzo drogich kart video które w locie zamieniają sygnał analogowy do postaci pełnego formatu cyfrowego DV 720x576. cena takiej karty to około 1000zł.
Ale zostańmy przy tanich rozwiązaniach. A więc plik nie skompresowany AVI możemy najpierw zmontować w programie lub eksportować do np. ProCodera i kodować do wybranego formatu np.vcd . ProCoder daje moim zdaniem chyba najlepszą jakość.
Krótko mówiąc temat ten jest jak rzeka. W przyszłości radziłbym zainwestować jednak w kamerę cyfrową , wszystkie takie problemy by zniknęły.

Pozdrawim.
pawelvideo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.