Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.10.2011, 00:33   #1
gbh102
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.05.2011
Posty: 9
gbh102 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
napisy w MPC

Witam
Nie wiem czy to dobry dzial, ale nie znalazlem dzialu "subtitles" wiec pisze tutaj
Mianowicie - bardzo lubie i cenie sobie program MPC ale dopiero ostatnio zostalem zmuszony do jego uzywania jako odtwarzacza defaultowego ao co za tym idzie problem wyswietlania napisow stal sie dla mnie problemem dosc istotnym. Mianowicie: co zrobic, aby, przy wiekszym zageszczeniu napisow, napisy owe wyswietlaly sie jeden PO drugim, a nie - jak dzieje sie to w przypadku MPC - jeden NAD drugim ( jest to dosc irytujace gdy napisy zajmuja wrecz polowe ekranu ). Czy ktos wie, jaki poradzic sobie z tym problemem? Zainstalowalem DirectVobSub ale ten u mnie nie dziala, nie wiem czemu, po zaznaczeniu opcji "subtitles" w FFDshow tez mi ich nie wyswietla ( przeinstalowywalem juz kodeki, odtwarzacz, wciaz to samo ), wiec ustawienia FFDshow tez nie dzialaja. Jakies pomysly?
Z gory dziekuje za wszelka pomoc
gbh102 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.10.2011, 10:38   #2
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez gbh102 Podgląd Wiadomości
co zrobic, aby, przy wiekszym zageszczeniu napisow, napisy owe wyswietlaly sie jeden PO drugim, a nie - jak dzieje sie to w przypadku MPC - jeden NAD drugim
najprościej, najszybciej i najlepiej zrezygnować z używania napisów w formacie TMP (bo z nimi występuje ten problem) i używać napisów w formacie mDVD lub SRT lub MPL2
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2011, 12:40   #3
gbh102
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.05.2011
Posty: 9
gbh102 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
napisy w MPC

Po pierwsze dziekuje za odpowiedz

Tak, wiem wlasnie, ze to wlasnie z tym formatem wystepuje ten problem bo to udalo mi sie wygoglowac. Czy wiecie czy da sie cos mimo wszystko z tym zrobic? Jednak MNOSTWO polskich napisow wystepuje wlasnie w tym formacie a nie chce mi sie ich pozniej przekonwertowywac. Niemniej jednak, jak nie bedzie innego wyjscia bede musial zaczac tak robic. Moze polecicie jakis niewielki programik do przekonwertowywania formatow napisow?
Pozdrawiam
gbh102
gbh102 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2011, 13:26   #4
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
przekonwertowanie nic ci nie da, ponieważ format TMP nie zawiera informacji o zakończeniu wyświetlania linii napisów (a w tym dokładnie leży problem). Tzn przekonwertować można ale jeśli ten problem zniknie pojawią się inne typu "linia będzie wyświetlana do czasu wyświetlenia następnej"... W opcjach mpc nie widzę odp ustawień by napisy się nie piętrzyły więc raczej ich nie ma... w ffdshow też nic nie znalazłem. Za to SubEdit sobie radzi bdb z napisami TMP.

Do konwersji napisów polecam timeadjuster

edit: w sieci jest także MNÓSTWO napisów w bardziej przyjaznym formacie, zaś TMP powinien dawno zakończyć swój żywot
__________________

Ostatnio zmieniany przez Pierwszy : 21.10.2011 o godz. 13:30
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2011, 16:05   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Pierwszy Podgląd Wiadomości
przekonwertowanie nic ci nie da, ponieważ format TMP nie zawiera informacji o zakończeniu wyświetlania linii napisów (a w tym dokładnie leży problem). Tzn przekonwertować można ale jeśli ten problem zniknie pojawią się inne typu "linia będzie wyświetlana do czasu wyświetlenia następnej"...
Nie jest to problemem, gdyż większość konwerterów robi to w miarę inteligentnie, dobierając czas zakończenia w zależności od ilości znaków w linii, a ręcznie można dopasować minima.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2011, 16:50   #6
gbh102
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.05.2011
Posty: 9
gbh102 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Pierwszy Podgląd Wiadomości
przekonwertowanie nic ci nie da, ponieważ format TMP nie zawiera informacji o zakończeniu wyświetlania linii napisów (a w tym dokładnie leży problem). Tzn przekonwertować można ale jeśli ten problem zniknie pojawią się inne typu "linia będzie wyświetlana do czasu wyświetlenia następnej"... W opcjach mpc nie widzę odp ustawień by napisy się nie piętrzyły więc raczej ich nie ma... w ffdshow też nic nie znalazłem. Za to SubEdit sobie radzi bdb z napisami TMP.

Do konwersji napisów polecam timeadjuster
Dziekuje za szybkie i pomocne odpowiedzi, co do SubEdit ( i wszelkiej masci INNYCH playerow POZA MPC ) to niestety - jak juz wczesniej wspomnialem zostalem niejako "zmuszony" do uzywania MPC, jako, ze KAZDY ( podkreslam: KAZDY ) inny player przy filmie HD zabiera mi 100 % uzycia procesora i zaczyna sie slideshow ( tak, zasluga "mega hiper duper super" procka AMD w jeszcze bardziej "mega hiper duper super" laptopie marki HP - k...a, NIGDY wiecej sprzetu tej syfnej, badziewiarskiej marki... ). Co do dostepnosci napisow w innych formatach - otoz wlasnie tu JEST problem, jako, ze wciaz zdarzaja sie napisy TYLKO w formacie TMP ( ktory - jak wspomniano w poscie wyzej - juz DAWNO powinien zakonczyc swoj zywot... Dziekuje raz jeszcze, poprobuje z tym TimeAdjuster'em wiec
A gdzie ustawic dlugosc wyswietlanej linii? chodzi mi o:

Cytat:
linia będzie wyświetlana do czasu wyświetlenia następnej
zeby wlasnie nie mialo to miejsca?

BTW jeszcze jedno szybkie pytanko - czy da sie w MPC ustawiac wysokosc napisow?
Pozdrawiam
gbh102
gbh102 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2011, 17:12   #7
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Co do Twoich problemów z innymi playerami wydaje mi się, że wina leży w directx (może masz wyłączone przyspieszenie sprzętowe, directshow czy direct3d - wpisz w start>>uruchom dxdiag i sprawdź w zakładce ekran).
Ewentualnie problem ze sterownikami grafiki... na pewno ie jest to wina procesora amd czy laptopa hp. Wina leży po stronie software'owej.

do ustawienia długości wyświetlania linii spróbuj jednak użyć "subtitle workshop" (timeadjuster sobie z tym nie poradzi) edycja>>czasy>>automatyczne czasy wyświetlania i inne opcje

w mpc wszelkie ustawienia napisów są w opcjach: widok>>ustawienia>>napisy
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2011, 17:34   #8
gbh102
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.05.2011
Posty: 9
gbh102 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Pierwszy Podgląd Wiadomości
Co do Twoich problemów z innymi playerami wydaje mi się, że wina leży w directx (może masz wyłączone przyspieszenie sprzętowe, directshow czy direct3d - wpisz w start>>uruchom dxdiag i sprawdź w zakładce ekran).
Ewentualnie problem ze sterownikami grafiki... na pewno ie jest to wina procesora amd czy laptopa hp. Wina leży po stronie software'owej.

do ustawienia długości wyświetlania linii spróbuj jednak użyć "subtitle workshop" (timeadjuster sobie z tym nie poradzi) edycja>>czasy>>automatyczne czasy wyświetlania i inne opcje

w mpc wszelkie ustawienia napisów są w opcjach: widok>>ustawienia>>napisy
Raz jeszcze dziekuje za nieoceniona i fachowa pomoc . Zrobilem jak kolega poradzil i wszystko wyglada OK ( akceleracja, directshow oraz direct3d sa wlaczone ), co do sterownikow - przeinstalowywalem je juz parokrotnie ( tak samo zreszta, jak i kodeki masci wszelakiej ) i wciaz, niestety, to samo - slideshow na odtwarzaczach innych, niz MPC. Pragne dodac, ze korzystam z systemu VISTA ( do tego modelu HP'ka sa OGROMNE problemy ze sterami zarowno pod XP jak i pod SIODEMKE ) i wszystko bylo OK dopoki nie zainstalowalem SP1 [ tzn moglem ogladac filmy HD rowniez na innych playerach bezproblemowo ( mowa o filmach HDready - 720p ) zas co do filmow FULL HD ( 1080p ) juz wtedy musialem korzystac z MPC, by moc obejrzec je BEZPROBLEMOWO a jako, iz posiadam TV FULL HD, jest to dla mnie istotne, gdyz mam WIELE filmow w tej rozdzielczosci w swojej kolekcji ] . Po instalacji SP1 zaczely sie przyslowiowe SCHODY ;(. Na wszystkich playerach poza MPC slideshow, reinstalki sterow grafy i kodekow a takze playerow - wciaz to samo... Irytujace to co nieco, juz nie mam sily do tego kompa ( abstrahujac juz od tego, jak NIESAMOWICIE sie to cos grzeje, bardziej chyba niz moj toster w kuchni ).

Dziekuje za polecenie SubtitleWorkshop, zaraz bede szukal i zasysal, zobaczymy, mam nadzieje, ze to freeware .
Pozdrawiam najmocniej
gbh1102
gbh102 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[KOMENTARZE] XSub - wyłączalne napisy w plikach avi Reetou DivX, Xvid, Matroska i inne 56 05.12.2010 17:44
DVD-LAB Pro, szare napisy i DVDSubEdit Cygan DVD-Video 0 14.07.2006 21:12
Nie zgrywają się polskie napisy z DVD do DivX AudioVideo DVD-Video 2 27.05.2006 19:30
XSub - wyłączalne napisy w plikach avi Reetou FAQ 0 22.03.2006 18:37
DVD Maestro + napisy problem (zawansowany) Qbin2001 DVD-Video 3 20.03.2004 10:32


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.