Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.08.2006, 13:23   #1
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Normalizacja filmu

Mam taki problem. Dotyczy przerabiania z Xvid na DVD. Ale od początku.
Mam taki film Xvid 23.976FPS. Żeby przerobić go na DVD muszę przekonwertować na MPEG2. Używam do tego WinAviConverter 2.71. I mam też do filmu napisy w pliku .txt. Problem pojawia się po przekonwertowaniu do MPEG2. Otóż czy to w SubEdit czy Subtitleworkshop NIE UDAJE MI SIĘ USTAWIĆ dla napisów odpowiedniego FPS. Film MPEG2 ma FPS wg GSpot'a 29,97FPS(tak przy okazji to Gspot wsakzuje, że... nie mam zainstalowanego tego kodeka). Konwertuję więc napisy z 23.976 do 29.97 ale TO NIC NIE DAJE. Napisy nadal rozjeżdżają sięz dźwiękiem. Na dotatek SubEdit pokazuje że film MPEG2 ma 25FPS(ale to detal). Dodam jeszcze, że po wczytaniu MPEG'a do Virtual DUb'a ten komunikuje, że plik ma dźwięk o zmiennej jakości(bitrate). Czy to może być powód, że niby film MPEG nie ma jednego FPS ale "zwalnia" i "przyśpiesza"?
W związku z powyższym zastanawiam się czy powinienem sobie odpuścić przeróbkę tego Xvida. Być może jest z nim coś nie tak ponieważ wcześniej już conwertowałem Xvid'y za pomocą WinAviConverter'a i dało się potem zsynchronizować napisy. A może ktoś mógłby mi polecić jakiś programik do normalizacji filmów (MPEG2 lub Xvid). Ew. jakiś inny konwerter bo w VirtualDub'ie nie ma opcji konwersji do MPEG2.

PS Tak w ogóle to o ile pamiętam to MPEG2 miały mieć domyślnie 25FPS a nie 29.97 jak MPEG. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.09.2006, 13:00   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zostaw napisy na 23.976fps i powinno by***263; OK.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.